Tajemnica alchemika

Wydawnictwo: Muza
Fulcanelli's Manuscript
978-83-7495-530-0
Kamulka84

Tajemnica alchemika to intrygujący kryminał z krwistymi postaciami. Autorowi udało się zbudować szalenie oryginalną historię. Początkowo sprawa detektywa Benjamina Hope`a zdawała się nieco dziwna. Miał odnaleźć eliksir życia, stworzony przez alchemika Fulcanellego dla dziewięcioletniej Ruth, wnuczki klienta, umierającej na raka. Zlecenie już na pierwszy rzut oka wyglądało dziwacznie i podejrzanie, ale w końcu czego się nie robi dla pieniędzy i adrenaliny. Zresztą, kto by nie chciał poznać tajemnicy nieśmiertelności, nawet jeśli początkowo historia wygląda niezbyt prawdopodobnie. A przyjęcie zlecenia, to dopiero początek skomplikowanej intrygi. Tajemnicze postaci, walka o rzecz najcenniejszą dla człowieka i przepiękna sceneria Langwedocji z pewnością wciągną nie tylko miłośników opowieści kryminalnych.

Marduk | 2016-04-03

Scott Mariani to kolejny autor, „lubujący” się w pisaniu powieści sensacyjnych z domieszką historii i tajemnicy. Jeśli ktoś chce spędzić udany czas z niewymagającą lekturą, ale napakowaną akcją i adrenaliną, czytającą się szybciutko, to polecam właśnie książki Marianiego.
Użyję takiego stwierdzenia, że gdyby książki się wirtualnie oglądało zamiast czytać, to proszę sobie wyobrazić co lepsze filmy akcji np. z Jasonem Stathamem – ambicji, treści i wartości praktycznie zero, ale radochy kupa (bez złośliwych konotacji tego słowa…).
To obrazuje twórczość Marianiego w pełni.

Ravenna | 2011-04-01
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Wymienię
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Jestem naprawdę mile zaskoczona tą książką. Sama nie wiem czego tak naprawdę po niej oczekiwałam. Pomijając. Na początku wszystko dla mnie było chaotyczne, zbyt krwawe, usiane morderstwami, w trakcie czytania jednak coraz bardziej przekonywałam się co do tego kryminału. Po zakończeniu muszę stwierdzić, że fabuła, akcja i nastrój tajemnicy zbudowany jest fenomenalnie. Po prostu gdy przeczytałam końcowe cztery rozdziały szczęka turlała mi się po pokoju. Czegoś takiego to ja się nie spodziewałam i właśnie za to wielkie brawa dla autora. Tej książce nie można zarzucić, że jest przewidywalna. Po drugie, wątek miłosny. Każda książka nawet naszpikowana zabójstwami musi mieć jakiś delikatny punkt odniesienia. Ta historia mnie urzekła i strasznie wzruszyła. Roberta i Ben przeżyli ze sobą naprawdę ciężkie chwile, a ich wspólny los do samego końca nie był pewny. Trzecia niewątpliwa zaleta tej książki to krótkie rozdziały, napisane językiem zrozumiałym. Jednocześnie autor zastosował swoisty...

Alatris | 2011-07-18
Przeczytana: 2011 rok

Dużo akcji. Wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach. Odniosłam wrażenie, jak bym oglądała film akcji.

majek | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Szału nie ma, ale to dobra książka. Warto poświęcić kilka chwil i oddać się przygodzie Bena Hope'a i zaginionego rękopisu. Co prawda historia jest nieco przewidywalna, ale mimo to naprawdę potrafi wciągnąć i oderwać od rzeczywistości.
Moim zdaniem autor fajnie to rozegrał i stworzył ładną, zamkniętą kompozycję. I nawet końcówkę zmajstrował tak, żeby Czytelnik był zadowolony :).
Zdecydowanie polecam w roli wypełniacza czasu :)

Ilona | 2014-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Podobała mi się ta książka...i w sumie z miłą chęcią bym obejrzała nakręcony na jej podstawie film, bo była bardzo obrazowo opisana...

Anka | 2016-09-20
Na półkach: Na półce, Przeczytane
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Jak dla mnie całkiem niezły krymał.
Pomponów mi co prawda nie urwało, bo liczyłam na więcej .... ale i tak osiem gwiazdek :)

AnnaMaria | 2012-02-15
Przeczytana: luty 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka ma wartką akcję, czyta się dobrze, pisana barwnym językiem. Jednak mimo tego bardzo przeciętna. Motyw podobny do tego w "Anioły i demony" Dana Browna. Scott Mariani niestety nie zaskoczył czymś nowym. Postać głównego bohatera niestety też bardzo marnie skonstruowana, chwilami miałam wrażenie, że autor sam nie wiedział jaki obraz Bena chce stworzyć (superbohater czy raczej fajtłapa, który chce być superbohaterem). Dialogi bywały banalne a zachowanie bohaterów niezrozumiałe i absurdalne. Momentami długie i nużące opisy, które nic nie wnosiły w historię. A co najgorsze książka nie zakończyła się jak dobrej klasy kryminał, a jak tanie romansidło.
Trzeba przyznać, że czyta się ją bardzo dobrze i jest wciągająca do pewnego momentu, mimo swojej przeciętnej fabuły. W pierwszym odruchu czytania byłam zachwycona, jednak mniej więcej w połowie książki fascynacja zaczęła stopniowo spadać, a na końcu ogarnęło mnie zniesmaczenie. Trzeba przyznać wprost, zakończenie autorowi nie wyszło.

Elli | 2015-08-25
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Początkowo książka mnie nie zaciekawiła, muszę przyznać, że wręcz odłożyłam ją na regał. Jednak mam coś takiego, że muszę skończyć jak już zaczęłam, więc sięgnęłam po książkę po trzech tygodniach jeszcze raz. I tak się wciągnęłam, że nie mogłam się oderwać. Momentami przerysowana... zwłaszcza jeśli chodzi o wychodzenie głównego bohatera z opresji. Ostatecznie bardzo ciekawa historia.

darumari | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Bardzo ciekawa historia oparta na autentycznych zdarzeniach. Tajemnica, która do tej pory pociąga wielu naukowców, miłośników ezoteryki...

asia_32 | 2012-10-12
Przeczytana: 12 października 2012

Fajna,wciągająca powieść.Na pierwszym spiskowa teoria dziejów czyli tajna organizacja chcąca przejąć władzę nad światem!!