Kod Atlantydy

Okładka książki Kod Atlantydy Charles Brokaw
Okładka książki Kod Atlantydy
Charles Brokaw Wydawnictwo: Bellona Cykl: Thomas Lourds (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Thomas Lourds (tom 1)
The Atlanstis Code
Bellona
2011-11-09
2011-11-09
Ewa Westwalewicz-Mogilska
thriller zagadka tajemnica kod

Bardzo fajna i lekka przygodówka coś na kształt Indiany Jonesa, polana dużą dawką historii, sensacji i zagadek. Mimo, że temat odkrywania tajemnic legendarnej Atlantydy wydaje się już dość oklepany, to nie będę zaprzeczać, że ów klimat nawiązujący do starożytnych cywilizacji i ukrytego znaczenia artefaktów sprzed tysięcy lat jest moim ulubionym tematem w książkach przygodowych po które sięgam od czasu do czasu, traktując je jako rewelacyjną odskocznię od bardziej wymagających powieści. Jedynym minusem psującym mi przyjemność z czytania, to błędy w druku oraz inne, dziwne kwiatki językowe, których na szczęście nie jest AŻ tak dużo, żeby powodowało to u mnie jakieś silniejsze poczucie frustracji. Powieść wciąga mimo wszystko i bardzo fajnie się ją czyta a to już wystarczająca zachęta do sięgnięcia po Kod Lucyfera, którego - nie będę ukrywać - jestem ogromnie ciekawa.

Kupiłam ze względu na tematykę. Tajemnice starożytności odbijające się echem we współczesności, do tego kryminał. Książkę czytało się szybko, wartka akcja trzymająca w napięciu.
Na duży plus tło archeologiczne i mitologiczne.
Na duży minus wątek romansu wciśnięty na siłę. Cała fabuła mogłaby zupełnie obyć się bez niego.

Na duży plus tło archeologiczne i mitologiczne.

"Prawdę powiedziawszy, najbardziej frapujący był właśnie ów biegnący dookoła napis. Lourds... nie widział czegoś takiego nigdy w życiu."

Książka w jednym z moich ulubionych klimatów, nawiązujących do starożytnych cywilizacji i nadających artefaktom sprzed tysięcy lat tajemnicze znaczenie i ukrytą moc. Te niemal magiczne przedmioty zostają odkryte przypadkowo, a ich pojawienie się wywołuje w świecie naukowym mieszankę wybuchową ekscytacji, ludzkich słabości, próżności, chorych ambicji, niebezpieczeństwa, zbrodni i szpiegostwa. Temat natychmiast podchwytują media i już cały świat interesuje się starożytnymi inskrypcjami, próbując rozszyfrować nieznany ludzkości język, zrozumieć jego symbolikę. W tym mocno sensacyjnym scenariuszu wiodącą rolę odgrywa Kościół i pozostające w jego dyspozycji ogromne środki finansowe. Mamy wyraziste czarne charaktery mocno próbujące zmienić bieg historii, tajne stowarzyszenie, jak i różnorodne pozytywne postaci, w tym głównego bohatera Thomasa Lourds, słynnego lingwistę. Nie obyło się bez wątku miłosnego, może nieco zbyt banalnego. Przygotowałam się na sporą dawkę sensacji i owszem akcja bardzo dynamiczna, tak jak lubię, jednak wiele dzieje się według utartych schematów.

bookendorfina.pl

Profesor lingwistyki Thomas Lourds próbuje rozszyfrować napis na tajemniczym dzwonku odnalezionym w Aleksandrii. Wkrótce przedmiot zostaje skradziony. Wkrótce w Rosji zostaje zamordowana przyjaciółka profesora, Julia Hapajew, która również bada tajemniczy przedmiot – starożytny talerz. Natomiast w Hiszpani prowadzone są wykopaliska mające na celu odnalezienie zatopionej Atlantydy. Czy znalezione przedmioty mają coś wspólnego z Atlantydą? Czy Lourds’owi uda się rozwiązać zagadkę dawnych instrumentów muzycznych?

Książkę czyta się dobrze, szybko i przyjemnie. Naprawdę wciągająca historia. Nie można narzekać na brak akcji. Polecam miłośnikom książek Dana Browna i nie tylko ;)

Książka dla miłośników zagadek, lubiących dreszczyk emocji. Zarwałam dla niej noc i gorąco polecam

Zabierając się za tą książkę, miałam nadzieję, że to będzie coś w stylu teorii spiskowych i nie zawiodłam się. Super fabuła, wartka akcja, niebanalni bohaterowie. Nic dodać nic ująć. To trzeba przeczytać. W sam raz dla fanów "Koda Leonarda da Vinci".

Thomas Lourds - profesor lingwistyki - nigdy by nie przypuszczał, że jego życie zamieni się w prawdziwą przygodę i walkę o życie. Został poproszony przez dziennikarkę Leslie Crane o przeczytanie inskrypcji w dawnym języku na artefakcie. Cudem unika śmierci, ale nie poddaje się. Chce wiedzieć dlaczego komuś tak bardzo zależało na tym artefakcie, że jest gotowy zabić. Podróżujemy razem z Thomasem, Leslie i Nataszą - oficerm policji chcącym znaleźć zabójcę swojej siostry, po Europie, aby rozwiązać tajemniczą zagadkę znalezionych artefaktów. Jej odkrycie może być dla nich gwoździem do trumny.

Książkę czyta się jednym tchem, nie zabraknie humoru i scen jakby żywcem wyjętych z filmów szpiegowskich. Czułam się jakbym była razem z bohaterami. I oczywiście postać Thomasa zasługuje na wyróżnienie. Nie jest typem Jamesa Bonda. Tutaj pałeczkę przejmują kobiety, a szczególnie Natasza, która nieraz ratuje z opresji i bez niej nigdy by nie dotarli tak daleko w swoich poszukiwaniach.

Bardzo gorąco polecam tą pozycję.

zawiodlam sie niesamowicie!!!siegajac po nia spodziewalam sie czegos w rodzaju ksiazek Dana Browna,niestety..Brown potrafił w niemal kazdej swej ksiazce umieścic 2 ziarna prawdy,niestety Brokaw w najmniejszym stopniu mu nie dorownal,co to wogole ma byc "pierwszy syn","ksiega wiadomosci"..co za bzdura,3 gwiazdki tylko dlatego ze fajnie,szybko sie czyta..fabula bardzo slaba

Świetna przygodówka. Lekka i wciągająca.

Świetna przygodówka. Lekka i wciągająca.

Przyjemność czytania zakłóciły mi błędy, jakie znalazłam w książce (Wydawnictwo Bellona - błagam, zróbcie coś z tym!).
Sama historia ciekawa i pewnie przeczytam kolejne powieści tego autora.

Sama historia ciekawa i pewnie przeczytam kolejne powieści tego autora.

Dla fanów Rollinsa, Marianiego, McDermotta, a nawet i Browna, a to wszystko polane sosem "Indiana Jones". Dużo akcji, zagadek, i historii. Pozytyw.

• Charles Brokaw
  • Thriller/Kryminał