Agnes

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura Szwajcarska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Solura
Agnes
83-901742-3-5
literatura szwajcarska
Agnieszka

Piękna, współczesna opowieść o miłości i szczęściu, którego trzeba szukać w drobiazgach. O bliskości dwojga ludzi i o trudności w porozumieniu się. O innym widzeniu tych samych rzeczy. O łatwości, z jaką zaciera się granica między fikcją i rzeczywistością. Peter Stamm z wielkim talentem literackim opowiada historię trudnej miłości. Posługuje się pięknym a zarazem oszczędnym językiem i bardzo ciekawym, trzymającym w napięciu aż do ostatniego zdania, sposobem narracji.

źródło opisu: Wydawnictwo Solura, 2003

WhiteRabbit | 2015-11-26

Książka mocno zawiewała mi stylem Paulo Coelho. Krótkie zdania prostej narracji i pompatyczne rozmowy bohaterów. Coś niby z filozofii, jakieś romantyczne idee o miłości, jakaś tragedia... "Coś", "gdzieś", "jakieś" - to jest problem tej książki. Nie ma w niej nic soczystego, intrygującego. Historia jest krótka i niespecjalnie porywająca, przypomina raczej szkic (domyślam się, że takie miało być zamierzenie autora, który kazał narratorowi pisać książkę o Agnes), a nie powieść. W moich oczach jest to lektura na poziomie średnio udanego debiutu literackiego, nie poważna pozycja.

AnnaSikorska | 2015-11-26

Prosta opowieść z przesłaniem, że aborcja jest zła, że nawet w najtrudniejszych przypadkach kobieta musi urodzić (nawet gdyby miała poświęcić za to życie, a dziecko przy okazji miało urodzić się martwe)

Aninha | 2012-03-09
Przeczytana: 2010 rok

Wspaniała książka, po przeczytaniu trzeba jednak głęboko zastanowić się aby odkryć "drugie dno", jakie kryje ta pozornie płytka historia.

Bożenka | 2016-11-08
Przeczytana: 20 listopada 2016