Kronika szaleństwa

Tłumaczenie: Irena Stąpor
Wydawnictwo: Twój Styl
Hurry down sunshine

Kronika szaleństwa opowiada historię pewnego niezwykłego lata, kiedy piętnastoletnia córka Michaela Greenberga oszalała. zaczyna się od pełnego wizji załamania Sally na ulicach Greenwich Village, potem następuje opis pobytu dziewczynki w szpitalu psychiatrycznym na Manhattanie w czasie najbardziej upalnych miesięcy. Czuję się tak, jakbym podróżowała i nie miała dokąd wrócić stwierdza Sally w krótkiej chwili przebłysku świadomości.

źródło opisu: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl, 2008

Ka_tarzyna | 2016-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Piękna opowieść o dziecku, które przeżywa niebywałe koszmary,prawdziwe i kompletnie odrealnione.Bardzo dobrze napisane, bez cienia sentymentalizmu, który osłabiłby te opowieść.

renavera | 2015-11-28

Zajmująca lektura. Opis prawdziwego doświadczenia, jakim jest zetknięcie się z chorobą bliskiej osoby, i to chorobą psychiczną. Dotyczy to zarówno córki jak i brata autora. Autor opisuje swoje uczucia wobec choroby córki i wobec reakcji społecznej na nią. Przedstawia też odczucia pacjentki i jej radzenie sobie z tą przypadłością. Ta historia nie kończy się na ostatniej stronie książki i daje do myślenia.

Iffy | 2012-05-03

Czasami, gdy naszych najbliższych spotyka choroba, szczególnie ta psychiczna, obwiniamy siebie za nasze błędy z przeszłości, rozmyślamy co zrobiliśmy źle, co zrobiliśmy, że teraz ukochana osoba cierpi, gdybyśmy kiedyś zrobili coś innego, może jej losy potoczyłyby się inaczej. Greenberg opisuje swoje przeżycia podczas choroby córki. Autor za wszelką cenę chce zrozumieć co dzieje się w jej psychice, raz zażywa nawet pełną dawkę jej leków, bo uważa że jest zbyt wielka dla tak młodej dziewczyny.

Alexandra | 2016-09-12
Natalia | 2016-02-28