Anegdoty prezydenckie, tom 2

83-11-07895-5
USA, polityka, historia
historyczna
Łukasz Kuć

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych urzędowało 43 prezydentów. Każdy z nich był osobą szczególną, niepowtarzalną. Miał swe zalety i wady jako człowiek, i jako polityk. Dokonywali wielkich czynów, ale i popełniali błędy. Ich historie zostały opisane w łatwy i przystępny sposób, barwnym językiem. Książka zawiera obok ważnych faktów mniej istotne, niewiele znaczące, lecz nader interesujące zdarzenia, opinie i anegdoty. Należy zaznaczyć, iż nie wszystkie z nich są prawdą historyczną. Wokół prezydentów i prezydentury amerykańska historiografia nagromadziła ogromną liczbę mitów i legend. Jednak ich umieszczenie w tej publikacji oddaje doskonale mentalność Amerykanów i ich podejście do polityki.

MariaRozalia | 2016-11-21
MarcinH | 2015-03-02