Posłowie polscy w Berlinie 1848-1928

83-7059-572-3
polityka, sejm, historia, Prusy
historyczna
Łukasz Kuć

Rok 1848 zapoczątkował nowy etap w dziejach parlamentaryzmu polskiego. Do tej pory posłowie polscy zasiadali w polskim sejmie, obojętnie, czy był to sejm Rzeczpospolitej Obojga Narodów, czy było to ciało ustawodawcze Księstwa Warszawskiego, autonomicznego Królestwa Polskiego, sejm w dobie powstania listopadowego bądź senat Wolnego Miasta Krakowa. Po raz pierwszy reprezentanci społeczeństwa polskiego znaleźli się w parlamencie państwa zaborczego - Prus.

źródło opisu: Wydawnictwo Sejmowe, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie