Życie codzienne w Brazylii za czasów Pedra II 1831-1889

Tłumaczenie: Eligia Bąkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Życie codzienne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
6 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
La Vie quotidienne au Brésil au temps de Pedro Segundo (1831-1889)
83-06-02116-9
historyczna
Łukasz Kuć

"Życie codzienne w Brazylii za czasów Pedra II 1831-1889" jest kolejną książką ze słynnego PIWoskiego cyklu o życiu codziennym ludzi różnych okresów historycznych, różnych miejsc i cywilizacji. Tutaj mamy Brazylię w czasach rządów cesarza Piotra II. Był to okres, w którym Brazylia była już niepodległa, ale ciągle wymagała wielu reform i zmian. Istniało jeszcze niewolnictwo, zaś rozbieżność między wielkimi miastami wybrzeża a wioskami interioru była zatrważająca. W książce znajdziemy przede wszystkim opis życia w Rio de Janeiro, o czym autor pisze już we wstępie.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Łukasz Kuć | 2010-05-14
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, historia
Przeczytana: kwiecień 2010

Kolejna książka ze znakomitej serii. Nie jest może najlepsza, ale na pewno bardzo ciekawa. Na polskim rynku, na którym książek o takiej tematyce jest niewiele, wydaje się być bardzo cenna. Autor dosyć dokładnie omówił zagadnienie, trzymając przy tym wysoki poziom literacki.

Calmin | 2013-06-02
Na półkach: Przeczytane, historia
Przeczytana: 2012 rok

W książce nie ustrzeżono się błędów, mimo to jest godna polecenia chociażby dlatego że nie ma lepszej pozycji na rynku polskim omawiających życie codzienne w Brazylii.

Mikael95 | 2016-05-05
Na półkach: 2016, Przeczytane