Życie codzienne w Brazylii za czasów Pedra II 1831-1889

Frédéric Mauro Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Życie codzienne historia
La Vie quotidienne au Brésil au temps de Pedro Segundo (1831-1889)
Eligia Bąkowska
Państwowy Instytut Wydawniczy
Brazylia życie codzienne historia Ameryka Południowa XIX wiek
La Vie quotidienne au Brésil au temps de Pedro Segundo (1831-1889)
historia
Eligia Bąkowska
Życie codzienne
Brazylia życie codzienne historia Ameryka Południowa XIX wiek

Okładka książki Historia Powszechna. Wiek XVII wiek absolutyzmu. Dino Carpanetto, James Casey, Vittorio Ivo Comprato, Gustavo Corni, Claudio Costantini, Vincenzo Ferrone, Gianfranco Giraudo, Pierre Goubert, Brian Manning, Frédéric Mauro, Roland Mousnier, Eco O.G. Haitsma Mulier, Geoffrey Parker, Alessandro Pastore, Michael Roberts, Marzio A. Romani, Giovanni Scarabello, Federico Seneca, Stanford Shaw, Enrico Stumpo, Janusz Tazbir, Joan Thrisk
6,7
Historia Powsz... Dino Carpanetto, Ja...

W książce nie ustrzeżono się błędów, mimo to jest godna polecenia chociażby dlatego że nie ma lepszej pozycji na rynku polskim omawiających życie codzienne w Brazylii.

2073

Kolejna książka ze znakomitej serii. Nie jest może najlepsza, ale na pewno bardzo ciekawa. Na polskim rynku, na którym książek o takiej tematyce jest niewiele, wydaje się być bardzo cenna. Autor dosyć dokładnie omówił zagadnienie, trzymając przy tym wysoki poziom literacki.

• Historia
  • XIX wiek
  • Odkrycia geograficzne, kolonializm, byłe kolonie
  • Historia i powieści historyczne
  • historia