Oczekiwanie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Waiting
83-7298-180-9
shaloma

Lin Kong żyje w dwóch światach i boryka się ze sprzecznymi oczekiwaniami dwóch zupełnie odmiennych kobiet, egzystując w znajdującym się w ciągłym stanie napięcie społeczeństwie, zorganizowanym tak, by mogło zarządzać jego ruchami i dławić impulsy, które płyną z głębi jego serca. Od ponad siedemnastu lat ten oddany pracy, ambitny lekarz kocha wykształconą, inteligentną, nowoczesną kobietę - Manna Wu. Lecz w tradycyjnym świecie jego rodzinnej wioski mieszka żona, wybrana dlań przez rodzinę, gdy był małym chłopcem - prosta, poruszająco lojalna kobieta, którą on odwiedza raz po raz, prosząc o rozwód.

W kulturze, w której nadal władają pradawne więzy tradycji i rodziny, a odkrycie cudzołóstwa przez Partię może zrujnować życie, mijające lata jeszcze zwiększają napięcie trawiące Lina z powodu namiętnej miłości. Jego żona za każdym razem przystaje na rozwód, by później się wycofać. Teraz ma być inaczej…

Niezwykła historia miłosna; zrozumienie, jakie autor ma dla ludzkiego serca i ludzkiej kondycji, przekracza granice między państwami i ograniczenia czasu.

[Zysk i S-ka 2003]

bela | 2013-03-24
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Nostalgiczna,prawie nudna opowieść o życiu bez nadziei na lepsze. Niby nic takiego a czyta się bardzo dobrze i długo pamięta uległość ludzi i ich trudną egzystencję,choć czasami chciało się krzyczeć: nie zgadzaj się na to!.Naprawdę warto przeczytać,trochę pomyśleć i wyciszyć się.

BetiFiore | 2013-01-09
Przeczytana: wrzesień 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

książka bardzo mi się podobała. Nie mogłam się od niej oderwać. Rzeczywistośc tak różna od naszej. Niektóre sytuacje niewiarygodne i szokujące. Bardzo dobrze skonstruowane postaci głównych bohaterów i ich ewolucja. Bardzo polecam.

Esotherya | 2016-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2016

Dość intrygujące ostrzeżenie przed ślepym podążaniem za wytyczonymi przez normy społeczne wzorami szczęścia. Wybitne to nie jest, ale można się wzruszyć i pochylić nad pięknem i złożonością ludzkich uczuć. 6/10

Frida | 2016-10-12
Przeczytana: 12 października 2016