Odrodzenie kultury żydowskiej w Europie

Virtually Jewish: Reinventing Jewish Culture in Europe
83-86872-55-1
kultura żydowska
estr

Autorka podjęła trud opisania wspólczesnej kultury żydowskiej w Europie. Znaczną część tej kultury tworzą jednak nie-Żydzi, lecz ludzie zafascynowani historią narodu żydowskiego i starający zachować ją wśród Europejczyków, by wzbogacić kulturę nieżydowską. Książka stanowi unikalne w swym rodzaju dzieło, przypominające związki Żydów z Europą, demaskujące stereotypy, które zagnieździły się w umysłach pokoleń powojennych.

Nioy | 2016-09-18
Marta Szymańska | 2015-11-04