Uczciwe złudzenia

Honest Illusions
978-83-245-7501-5
magik dziecko czary walka
dona

Max Nouvelle, słynny magik, a także dżentelmen-włamywacz, przygarnia dwunastoletniego Luke'a. Chłopiec uciekł od koszmaru dzieciństwa. Dorasta w cudownym świecie czarów. Ale z mroków przeszłości wyłania się cień: ojczym. Luke musi podjąć walkę o wszystko, co jest mu drogie.

Krzysiek | 2013-10-17

opis stał się głównym czynnikiem, który sprawił, że sięgnąłem po tą książkę, wcześniej o niej nie słyszałem...
nie zawiodłem się na swoim przeczuciu...to znakomita historia, oryginalna, gdyż niewiele jest książek, gdzie magia gra jedną z głównych ról...być może są, nie mam pewności, ale ja się nie spotkałem z takimi...
czytajmy..., każde słowo jest na wagę złota...!!!

emerytka19 | 2015-04-25

Magiczna książka! Nawet nie spodziewałam się, że świat iluzji może być taki fascynujący... Wykreowani bohaterowie różnorodni i bardzo interesujący!
Opis książki niezbyt mnie zachęcił do przeczytania, całe szczęście zrobiły to opinie czytelników :)

Dorota | 2015-02-09
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 lutego 2015

Świetna, niesamowicie wciągająca i bardzo szybko się skończyła, mimo sporego rozmiaru. Historia chłopaka, który po niezwykle trudnym dzieciństwie, znalazł nową rodzinę, z którą przeżył wiele cudownych, a że była to rodzina magików, również magicznych chwil. Mimo, że oprócz magii zajmowali się kradzieżami, to nie sposób nie polubić tych postaci. Kolejna książka Nory Roberts, która mnie zachwyciła i na pewno sięgnę po kolejne.

marcia | 2013-03-06
Przeczytana: 06 marca 2013

Jedna z słabszych książek Nory Roberts.

Mówiąc szczerze to nudziłam się czytając "Uczciwe złudzenia".

Historia całkiem fajna, ale brakowało mi w niej czegoś.

Plusem, jak zawsze w książkach Nory, jest cudowna para, Roxy i Luck. Z początku kiedy Luck zamieszkał z rodziną Roxy, nie przepadali za sobą, ba nie znosili się. Ale mijały lata, oboje dorośli i wszystko się zmieniło.

Ingrid | 2015-12-14
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Po przeczytaniu "Bestii" musiałam zabrać się za coś lżejszego, przyjemniejszego, co nie wywołałoby gniewu na wszystko wokół. I trafiło na "Uczciwe złudzenia".

Książka pani Roberts spełniła wymagania, które stawiałam kolejnej pozycji. Lekka i przyjemna, romans, komplikacje początkowej idylli i próba przywrócenia ładu i harmonii. Ci sympatyczni znów wygrali! :P Bo czy tacy dobrzy i szlachetni - tego nie jestem pewna.

Książka opowiada o magu, jego rodzinie i chłopcu, którego przygarnął, którego uznał za syna i nauczył magicznych sztuczek. Tylko magia ma dwa poziomy - pierwszy, który zadziwia publiczność oraz drugi, dzięki któremu można stać się najlepszym złodziejem wszech czasów.

Dla relaksu polecam jak najbardziej! Osoby, które szukają w historii drugiego dna i motywów do rozmyślań - tutaj tego nie znajdziecie.

asia_32 | 2013-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Magiczna,zaskakująca i wciągająca.Jedna z najlepszych według mnie powieści Nory Roberts.Trzyma poziom!!

Ewa | 2016-08-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 1997 rok

Od tej książki się zaczeło.
Była to pierwsza książka tej autorki,którą przeczytałam. I zrobiłam to z przyjemnością. Bardzo polubiłam Luke'a. Po części przez jego trudne dzieciństwo. Dopóki nie trafił do Maxa było przeciez koszmarem. A ja mam słabość do takich "potłuczonych" przez los. Lubię też Maxa i Lily. Mimo tego,że bohaterowie są złodziejami,to budzą sympatię. Cieszę się,ze zaczęłam czytać Norę Roberts właśnie od tej książki. Dzięki temu miałam ochotę sięgnąć po kolejne. Gdybybym zaczęła od późniejszych książek np. od "Poszukiwań",na pewno nie przeczytałabym już innych,myśląc,że wszystkie są tak beznadziejne. I wiele bym przez to straciła.

Claire | 2015-03-25
Przeczytana: 24 marca 2015

Z ogromną przyjemnością polecam tę pozycję mojej ulubionej Nory Roberts!
Świetnie się ją czyta, co sprawia, że niesamowicie wciąga. Główni bohaterowie należą do rodziny zajmującej się magią...i nie tylko. Nie sposób ich nie polubić pomimo faktu, że zajmują się również kradzieżami cennych i pięknych przedmiotów w iście mistrzowski sposób :) O gorącym i namiętnym romansie już nie wspomnę!

SlumberGirl | 2010-10-16
Przeczytana: 15 października 2010

Jest to moja pierwsza książka tej autorki i muszę przyznać, że naprawdę urzekła mnie napisaną przez siebie historią. Historia Luke’a i Nouvellów jest bardzo wciągająca no i urzekł mnie świat magii i czarów. Z chęcią sięgnę po inne książki autorstwa Nory Roberts. Chyba nadszedł już czas, w którym kobiece czytadła wkraczają na moją półkę do przeczytania. :)

axi_1099 | 2011-12-09
Przeczytana: 2011 rok

Jeden z moich ulubieńców ^^

"Zamknąć te cholerne drzwi! Tu nie dziupla!" xD