Listy do Marysieńki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
historyczna
Feanor

Polski król, pogromca Turków, ale także bywalec francuskich salonów, w listach miłosnych do swojej żony Marii Kazimiery d’Arquien wzoruje się na francuskich romansach pasterskich. Ich wartość jest jednak olbrzymia, gdyż zawierają nie tylko miłosne wyznania, ale również pamiętnikarskie relacje zatroskanego o losy kraju króla z pól bitewnych m.in. pod Mątwami, Podhajcami i Wiedniem.

Feanor | 2010-05-07
Przeczytana: marzec 2006

Źrodło historyczne jakich mało. Korespondencja króla i jego małżonki, która odsłania ich prywatne życie, jak również pokazuje tło epoki, w jakiej żyli. Dla wszystkich zainteresowanych światem.

Kata | 2015-07-13
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Ksiazka ukazuje jak w dawnych, trudnych, pelnych rozlaki czasach okazywano sobie uczucia. Jak radzono sobie z uczuciem tesknoty za rodzina oraz bliskimi. Jest rowniez zrodlem informacji na temat wydarzen historycznych tej epoki. Ciekawa lektura nie tylko dla milosnikow historii.

Lilianna | 2016-04-09
Sonea | 2016-03-18