Jan Paweł II

83-7129-279-1
Jan Paweł II
religia
Asia

Książka o papieżu Janie Pawle II.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ucho_igielne | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Św.Jan Paweł II to bez wątpienia postać wyjątkowa dla całego Koscioła jak i dla zwyczajnych ludzi na całym świecie. Sięgnąłem po tą biografię z czystej ciekawości i spędziłem wiele przyjemnych chwil poznając losy życia tego wyjątkowego Polaka. Dlaczego wyjątkowego?
Autor przedstawia nam na to wiele argumentów. Już w młodości Karol Wojtyła przejawiał wielki zapał do nauki i modlitwy. Wszyscy mówili, że zostanie księdzem on jednak inaczej widział swoje przyszłe życie. Chciał zdawać na polonistykę co zresztą mu się udało. Gdyby nie II Wojna Światowa może inaczej potoczyłyby się jego losy. Nie można też oczywiście zapomnieć o wielkim talencie aktorskim młodego Karola, który przed i w trakcie wojny udzielał się w Teatrze Rapsodycznym.
Wybuch wojny a później śmierć ojca wpłynęły na jego decyzję o wstąpieniu do seminarium duchownego. Już jako młody ksiądz (jak podaje nam autor) Wojtyła miał wspaniały kontakt z młodymi ludźmi na których to losie tak szczególnie mu zależało. Uwielbiał z...

| 2018-03-13
Przeczytana: 2002 rok