Trofeum

Okładka książki Trofeum Ellen Steiber
Okładka książki Trofeum
Ellen Steiber Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Z Archiwum X (tom 4) Seria: Seria zielona kryminał, sensacja, thriller
Z Archiwum X (tom 4)
Seria zielona
The X-Files : Squeeze
Da Capo
1997-01-01
1997-01-01
Maciejka Mazan
z archiwum X opowiadanie amerykańskie seriale amerykańskie sci-fi

Od wielu lat życie mieszkańców Baltimore naznaczone jest piętnem strachu. Ich miasto, od wieku jest światkiem, serii spektakularnych morderstw popełnianych na przypadkowych osobach. Czy w tym przypadku – tak jak twierdzi Policja - mamy do czynienia z działalnością licznych naśladowców, a może wszystkich nich dokonała jedna osoba? Sprawa jest na tyle zagmatwana, iż trafia w ręce agentów FBI Muldera i Scully.

Czwarta część przygód Foxa i Dany pt. „Trofeum” to połączenie powieści grozy i kryminału. Akcja powieści, tradycyjnie rozwija się w bardzo szybkim tempie, tak iż czytelnik nie ma czasu się nudzić. Jest to pierwsza tego rodzaju historia, która wyszła spod pióra Ellen Steiber. Dzięki czemu, mamy tu przemyślany i ciekawie przedstawiony watek główny, oraz co nie mniej ważne, rozwiniecie historii relacji miedzy Mulderm a Scullly. W mojej ocenie ukazanie tej dwójki agentów FBI nie tylko od strony zawodowej, w tym wpływu Foxa na postrzeganie Dany przez innych agentów FBI, wprowadziło dużo świeżości do całego uniwersum „Z archiwum X”.

Kolejny, tym razem już 4 tom z zielonej serii o przygodach pary agentów FBI: Dany Scully i Foxa Muldera.

Tym razem pieczę nad książką przejęła Ellen Steiber i stworzyła bardzo dobrą historię na podstawie trzeciego odcinka pierwszego sezonu serialu "Z archiwum X" pod tytułem "Squeeze".

Pamiętam, że właśnie po tym odcinku po raz pierwszy bałam się wstać w nocy do łazienki 😂 Zresztą do dziś budzi on we mnie dziwne emocje gdy tylko uda mi się go obejrzeć. Teraz jednak oprócz strachu (tak, strach, dalej jest 😁) pojawia się również lekki, sentymentalny uśmiech... Co to były za czasy...

Autorce, podobnie jak w poprzednich trzech tomach Lesowi Martinowi, udało się sprawnie i wiernie przenieść filmową historię na karty książki. Czyta się ją błyskawicznie i wciąga równie mocno jak serial. Duża czcionka sprawia, że książkę pochłoniecie dosłownie w 2-3 godziny z przerwami. Myślę, że fani serialu będą tą pozycją zachwyceni 🙂

Na tej książce zacząłem moja podróż z czytaniem :)
Ogromny sentyment. Nie ma to jak w 2 klasie podstawówki zaczytywać się w książce opowiadającej o istocie pożerającej ludzkie wątroby

Na tej książce zacząłem moja podróż z czytaniem :)

Serię można pochłonąć z prędkością światła. Jest świetnie napisana, a historyjki trzymają w napięciu.

Czuć, że inny autor, niż poprzednich, jest nieco lepiej - ale to wciąż niesamowicie zmasakrowany odcinek, jeden z lepszych, w dodatku. Czemu czytam, mimo że seria taka słaba? Otóż w przypływie zachcianki kupiłem komplet i teraz cierpię.

• Z archiwum X
  • 2009 i wcześniej
  • Posiadam 📚
  • Beletrystyka: Ogólnie
  • 000 - Ekranizacje obejrzane
  • Bardzo chcę mieć.../Przygarnę...
  • Nowela i krótka forma

Dodaj cytat z książki Trofeum