Sen nocy letniej. Kupiec wenecki

Wydawnictwo: W drodze
Midsummer Night's Dream. The Merchant of Venice
Agnieszka

despus | 2015-12-04

Kupiec Wenecki lepszy (na 6). Sen nocy letniej parę razy mnie rozśmieszył, ale i przynudzał (więc na 5). Nie znałem wcześniej Kupca Weneckiego, i myślałem, że będzie z tego tragedia, mimo paru dowcipnych sytuacji. Nie rozczarowałem się mocno, bo zakończenie też jest ciekawe, a piąty akt wiele mówi o naturze kobiet. Naprawdę fajna książka. Ocena może byłaby o oczko wyższa - ale nie pamiętam, bądź nie czytałem Mitologii, Iliady i innych dzieł starożytnych - więc przydługie odniesienia do nich w dialogach zwyczajnie mnie nudziły.

Kanakuji | 2013-10-04

Bardzo mi się podobała. Muszę przyznać, że bardziej przypadł mi do gustu Kupiec Wenecki ale Sen nocy letniej też był bardzo dobry. Serdecznie polecam wszystkim którzy lubią dzieła Szekspira. ;)

sylvi_72 | 2016-12-05
PixieLied | 2016-08-12