Elektra

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Élektra
837389036X
tragedia grecka, Orestes, Agamemnon

Elektra i jej brat, Orestes, są dziećmi władcy Myken i Argos, Agamemnona, i jego żony, Klitajmestry. Kiedy król wyrusza pod Troję, by odbić z rąk Parysa Helenę, piękną, choć wiarołomną żonę swego brata, Menelaosa, Klitajmestra dopuszcza się zdrady, a po powrocie męża zabija go i poślubia jego kuzyna, Ajgistosa. Jednak Elektra i Orestes postanawiają pomścić śmierć ojca. Czy jednak matkobójstwo zostanie im przebaczone przez bogów i los, czy znajdą w sobie dość odwagi, by spełnić swój okrutny zamiar?...

TheLostSymbol | 2013-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Pierwszy raz zetknęłam się z tragedią Eurypidesa, nie wzbudziła we mnie skrajnych emocji, ani też nie zaskoczyła, bo znałam tę historię. Książkę czyta się dobrze, szybko. Czytając ją czułam się trochę jak na powtórzeniu z Mitologii i twórczości Homera, ale to nic złego.

Jest kilka momentów, gdy zastanawiałam się jak powinni postąpić bohaterowie, gdy spotkała ich taka niesprawiedliwość, ale my żyjemy w innej rzeczywistości, inaczej rozwiązujemy problemy, lecz niesprawiedliwość zawsze bardzo boli.

Amarcord | 2013-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2013

Piękno klasycznej poezji.

I, jak zwykle, refleksje w rodzaju:

Szkoda, że młodzi ludzie dzisiaj znają imiona bohaterów Mitologii z hollywoodzkich filmów albo z komiksów, w których ulegają oni postmodernistycznemu przepoczwarzeniu.

Szkoda, że próby analizy głębi moralnych dramatów postaci Mitologii wielu ludzi ucina w zarodku prostym "Tak, tak, nie, nie".

Szkoda, że wszyscy Herostratesi Dziejów podpalili wszystkie świątynie Artemidy. Tak wiele straciliśmy.

LouiseDunaway | 2016-11-03
inkacz | 2016-11-03