Harvard Business Review. Podejmowanie właściwych decyzji

Wydawnictwo: Onepress
Harvard Business Review on Making Smarter Decisions
Harvard Business
biznes, finanse

Decyzja na wagę złota Właściwe decyzje prowadzą menedżerów na sam szczyt, a błędne mogą przyczynić się do załamania ich kariery. To oczywisty fakt, nad którym jednak w sytuacjach kryzysowych nie zawsze jest czas się zastanowić. Menedżerowie odnoszący największe sukcesy wiedzą znakomicie, że własne doświadczenie, intuicja czy analiza danych statystycznych to za mało. Ważne jest również czerpanie z doświadczeń innych biznesmenów. Ludzi, którzy zmagali się z podobnymi wyborami, a więc znają zagadnienie od podszewki i mogą udzielić bezcennych rad. Do grona tego należą właśnie specjaliści skupieni wokół Harvard Business School Press. Wśród autorów świetnych artykułów znaleźli się między innymi Jeffrey Pfeffer, Robert Sutton, Ram Charan, Thomas Davenport i John Hammond. Skorzystaj z ich bogatej wiedzy i dowiedz się, jakie czynniki przeszkadzają w podejmowaniu świadomych decyzji. Przeczytasz również, jakie konsekwencje może mieć brak umiejętności korzystania ze zdobytych informacji oraz dzielenia się nimi. W książce omówiono także zagadnienie strategicznego planowania i jego wpływu na podejmowanie dynamicznych decyzji oraz psychologię procesu decyzyjnego. Warto wiedzieć wcześniej. Wartość suchych faktów i statystyk. Znaczenie logiki i dowodów w zarządzaniu. Waga emocji, przeczuć i zdrowego rozsądku. Eliminacja przeszkód w otwartym dialogu. Diagnostyka decyzji i pokonywanie blokad. Stawianie na właściwych ludzi i odpowiednie technologie. Harvard Business Review. Podejmowanie właściwych decyzji to zbiór artykułów, które w wersji oryginalnej ukazały się w Harvard Business Review -cenionym przez menedżerów, naukowców i przedsiębiorców czasopiśmie, wydawanym przez jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Niniejszy zbiór zawiera przełomowe koncepcje, wiodące myśli i studia przypadków autorstwa doświadczonych ekspertów w dziedzinie zarządzania. Obowiązkowa dla ambitnych biznesmenów i menedżerów pracujących w organizacjach na całym świecie.

Autorzy książki występują pod egidą Harvard Business School Press.

Layan | 2015-02-12
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam