How to be an Alien: A Handbook for Beginners and Advanced Pupils

Wydawnictwo: Penguin Books
0582-468272
angielski
kamk

Written in 1946, this work provides an insight into what Englishness is and how ridiculous it is as perceived by a Hungarian who came to England.

PABLOPAN | 2012-12-31

Anglicy przedstawieni w krzywym zwierciadle. Z pewnością warto sięgnąć po tę mini-książeczkę, aby dowiedzieć się nieco o dziwnych Anglikach, jak też poćwiczyć swoje umiejętności językowe. Polecam!

Bardzo śmieszna książeczka, na pewno warto po nią sięgnąć. Podoba mi się pomysł na autoironię Brytyjczyka, podoba mi się, że ta ironia została tak entuzjastycznie przyjęta na Wyspach. Wynika to zapewne ze specyfiki angielskiego humoru, ale z niecierpliwością czekam na pozycje tego typu w Polsce. Myślę, że tak długo, jak śmiejemy się sami z siebie, a nie pozwalamy śmiać się z nas innym, wszystko jest dobrze.

Jestem pewna, że po kilku "falach" Polaków, które zalały Anglię, tę książeczkę można by wzbogacić o kilka(dziesiąt) stron, ilościowo i jakościowo. No, ale i dzięki tej, w takiej formie jaka jest teraz, można się pośmiać.

Duch_Pchły | 2015-12-14
Przeczytana: 16 listopada 2015

Przyjemna książka pełna kulturalnego humoru, chociaż trochę już trącona rydwanem czasu. Autor opisuje stereotypy dotyczące Anglii i Anglików, jednak kilka dekad sprawiło, że opisy mają się nijak do obecnego stanu rzeczy. Warto jednak skusić się na przeczytanie "How to be...", bo to świetna książka na zimowe popołudnie - z racji długości na jedno.

Ela | 2013-02-07
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 07 lutego 2013

Uwielbiam tą książeczkę, sięgnęłam po nią po raz wtóry bo potrzebna mi była dawka uśmiechu.
Uwielbiam angielski humor, zawsze bawi mnie do łez! Tamtejsza kultura mnie zachwyca, imponuje, fascynuje. A czytając w głowie mam ten ich cudowny akcent.

Idealna dla osób uczących się angielskiego. Bardzo proste słownictwo, zrozumiałe nie skomplikowane zdania.
Polecam!

Natalia | 2014-11-30

Świetne anegdoty o Brytyjczykach :D Książka napisana prostym językiem, szybko i przyjemnie się ją czytało :)

Przeczytana: 2007 rok

Bardzo zabawna, choć podobno nie taki był zamysł autora (informacja podana we wstępie), co czyni ją jeszcze zabawniejszą. Polecam do nauki języka. Pisana prostym językiem, króciutka, nie pozwala się nudzić. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie.Opisuje drobne absurdy z życia codziennego anglików i "obcokrajowców" dla porównania.

Dziami | 2016-05-23
Przeczytana: 22 maja 2016

Bardzo pouczająca i ciekawa książka, która wywarła na mnie dość pozytywne wrażenie. Dowiedziałam się wiele rzeczy o zwyczajach anglików.
W pewnym momencie nie mogłam się oderwać, ponieważ byłam zbyt zaciekawiona ich kulturą.
Moja opinia jest jednogłośna. Bardzo polecam :)

drut_miedziany | 2012-11-16
Przeczytana: 2011 rok

Żartem, ale prawdziwie ;)

Blem | 2011-08-05

Bardzo dobra książka, dla ludzi, którzy uczą się angielskiego. Krótka, napisana z humorem w prostym języku. Do tego na końcu książki znajdziemy zadania do przeczytanego tekstu.

Quirell | 2013-02-01
Przeczytana: 03 lutego 2013

"How to be an Alien" - poradnik dla cudzoziemców chcących zamieszkać w Anglii. Książka opowiadająca o usposobieniu anglików. Napisana z lekkim przymrużeniem oka.