How to be an Alien: A Handbook for Beginners and Advanced Pupils

Okładka książki How to be an Alien: A Handbook for Beginners and Advanced Pupils George Mikes
George Mikes Wydawnictwo: Penguin Books biografia, autobiografia, pamiętnik
Penguin Books
0582-468272

Troszkę trąci myszką, ale dla utrwalenia nauki angielskiego jak najbardziej polecam!

Przyjemna, niestety niebywale krótka. Zastanawiam się na ile jest aktualna?

Przyjemna, niestety niebywale krótka. Zastanawiam się na ile jest aktualna?

Świetna książeczka pełna anegdot o Anglikach w przyjemnej formie. Samo wydanie ma na celu nauczanie języka angielskiego. Trzeba przyznać, że spełnia to zadanie znakomicie. Proste słowa i ćwiczenia dołączone do rozdziałów wspomagają rozumienie treści i rozwijają czytelnika.

Bardzo pouczająca i ciekawa książka, która wywarła na mnie dość pozytywne wrażenie. Dowiedziałam się wiele rzeczy o zwyczajach anglików.
W pewnym momencie nie mogłam się oderwać, ponieważ byłam zbyt zaciekawiona ich kulturą.
Moja opinia jest jednogłośna. Bardzo polecam :)

Moja opinia jest jednogłośna. Bardzo polecam :)

Przyjemna książka pełna kulturalnego humoru, chociaż trochę już trącona rydwanem czasu. Autor opisuje stereotypy dotyczące Anglii i Anglików, jednak kilka dekad sprawiło, że opisy mają się nijak do obecnego stanu rzeczy. Warto jednak skusić się na przeczytanie "How to be...", bo to świetna książka na zimowe popołudnie - z racji długości na jedno.

Świetne anegdoty o Brytyjczykach :D Książka napisana prostym językiem, szybko i przyjemnie się ją czytało :)

Książka o zachowaniu i nawykach brytyjczyków.

Książka o zachowaniu i nawykach brytyjczyków.

Uwielbiam tą książeczkę, sięgnęłam po nią po raz wtóry bo potrzebna mi była dawka uśmiechu.
Uwielbiam angielski humor, zawsze bawi mnie do łez! Tamtejsza kultura mnie zachwyca, imponuje, fascynuje. A czytając w głowie mam ten ich cudowny akcent.

Idealna dla osób uczących się angielskiego. Bardzo proste słownictwo, zrozumiałe nie skomplikowane zdania.
Polecam!

Polecam!

"How to be an Alien" - poradnik dla cudzoziemców chcących zamieszkać w Anglii. Książka opowiadająca o usposobieniu anglików. Napisana z lekkim przymrużeniem oka.

Anglicy przedstawieni w krzywym zwierciadle. Z pewnością warto sięgnąć po tę mini-książeczkę, aby dowiedzieć się nieco o dziwnych Anglikach, jak też poćwiczyć swoje umiejętności językowe. Polecam!

• Po angielsku
  • Lektury
  • Literatura angielska

Dodaj cytat z książki How to be an Alien: A Handbook for Beginners and Advanced Pupils