Dziecko

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
One child
literatura piękna
kamk

Sześcioletnia Sheila nigdy się nie odzywała,nigdy nie płakała, a jej spojrzenie wyrażało nienawiść.Porzucona przez matkę,maltretowana przez ojca.Po akcie przemocy wobec innego dziecka zostaje umieszczona w klasie dla dzieci, dla których nie ma właściwie nadziei.Wszyscy uznali,że Sheila jest stracona, wszyscy poza jedną nauczycielką, która za zasłoną gniewu dostrzegła w dziewczynie iskrę geniuszu.

Krzysztof Trybulski | 2019-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2019

Całkiem przejmująca historia ale szkoda, że tak krótka i obejmuje tylko jeden rok szkolny z historii głównej bohaterki: Sheili. Można by pokusić się o drugie tyle stron i myślę, że ze stylem autorki nadal by to była książka ciekawa. Dlaczego Sheila podpaliła chłopca? Tego się chyba nie dowiemy prawdopodobnie już nigdy. Szkoda. Książka ciekawa i przejmująca, ale pozostawia po sobie pewien niedosyt.

Na całe szczęście jest również inna książka tej autorki: cudze dzieci - torey hayden. Z pewnością sięgnę również po tą.

Jeszcze lepsze jest to, że jednak istnieje kontynuacja opowieści o Sheili: Porzucona - Torey Hayden. Po nią również sięgnę z ochotą - już zamawiam na Allegro :)

Patrycja | 2018-08-10
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Wielki szacunek do nauczycielki dziewczynki ile pracy, cierpliwości, wiary i dobroci ma w sobie ta kobieta. Pomogła tak bardzo tej małej dziewczynce w końcu uwierzyć w siebie, pokazała jej dobroć, dała jej troskę i szczęście, ach.. oby więcej takich ludzi. Brawo cudowna książka.

Garona | 2018-07-17
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

Nieprawdopodobne a na faktach.
6 letnia dziewczynka, która po traumatycznych przeżyciach trafia do szkoły specjalnej. Tu w nieszczęściu szczęście. Spotyka na swej drodze Dorosłego przez duże D -nauczycielkę z prawdziwego zdarzenia.
Owy młody pedagog po prostu byl obecny. Nauczycielka dała dziewczynce swoją życzliwa obecność, uwagę - miłość, która w obecnych czasach mam wrażenie, że jest nagminnie mylona z pewną czynnością fizjologiczna. Dzięki determinacji i ciężkiej indywidualnej pracy, udaje się jej dotrzeć do tej zamkniętej w sobie dziewczynki,pełnej już mechanizmów obronnych,agresywnej, nie mówiącej i jak się okazuje bardzo inteligentnej.

Historia zrodziła we mnie też inny temat, nie ukazany w książce...ale jeśli czytelnik ma wyobraźnię...?
Pomyślałam o rodzicach adoptujacych dzieci...rodzinach zastępczych... Ile w nich miłości i dobra... I jaka robią dobra robotę... Temat rzeka, bo złe rzeczy były są i będą. Nie o tym nie o tym...
Naprawdę podziwiam takie osoby...

Daria587 | 2018-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2018

Historia małej zagniewanej dziewczynki, która trafia do specjalnej klasy, po tym jak próbowała podpalić kolegę z klasy. Jak zakończy się ta historia i jaką wielką rolę w tym będzie miała jej nowa nauczycielka. Tego dowiecie z tej książki.

gooddream88 | 2018-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

książka świetnie obrazuje fakt, że nie nauczyciel, a rodzina ma największy wpływ na wychowanie i prawidłowy rozwój dziecka. Polecam, zwłaszcza wszystkim rodzicom których główne motto głosi "Pójdziesz do szkoły/przedszkola to tam ciebie wychowają"

AgataK | 2018-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2018

Piękna😍 Nie wiedziałam, że to drugi tom serii!

aannaa | 2017-10-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 01 października 2017

Spodziewałam się czegoś gorszego. Czytało mi się bardzo dobrze. Polecam.

iwona | 2017-09-27

Sheila- sześciolatka z poważnymi zaburzeniam psychicznymi, ktora wg ekspertów nadaje się jedynie do specjalistycznego leczenia w szpitalu, szczęśliwym dla niej trafem, zostaje przyjęta do klasy specjalnej, którą prowadzi pani Torey- nauczycielka z tzw. prawdziwego zdarzenia. Ze szczególną troską i miłością opiekuje się dziećmi, które zostały przez innych odrzucone jako tzw. beznadziejne przypadki, nie rokujace na przyszłość- dzieci okaleczone fizycznie i psychicznie. Sheila jest takim właśnie przypadkiem; w swoim krótkim życiu doświadczyła okrucieństwa ze strony dorosłych- porzucona przez matkę, maltretowana przez ojca, zamknęła się w sobie przyjmując postawę wyrażająca zarówno bunt jak i okrucieństwo. .. Okazuje się, że tak naprawdę pod tą skorupą kryje się mądra i bardzo inteligentna dziewczynka, która tylko czeka na to, aby ktoś dał jej w życiu szansę. I tu właśnie pojawia się pani Torey, która potrafi dojrzeć ów potencjał. .. Lektura poruszająca, dająca dużo do myślenia tym...

betina360 | 2017-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2017

Praca z trudnym dzieckiem ktore wiele przeszlo przez swoich rodzicow nie jest latwa o czym przekonuje sie pewna nauczycielka majaca specjalna tzw trudna klase. Sheila to bardzo inteligentna zagubiona 6 latka do ktorej ciezko dotrzec po tym jak na autostradzie porzucila ja matka. Ma do niej ogromny zal ze wziela jej mlodszego brata i odeszla a ja zostawila z ojcem alkoholikiem. Ksiazka daje do myslenia i poraza fakt jak duzo jest takich dzieci niekochanych zaniedbywanych i skazanych na codzienna walke o byt.

Majka | 2016-12-11
Na półkach: Przeczytane, O ŻYCIU