Dzieci zmierzchu

Tłumaczenie: Paweł Kruk
Cykl: Historie Prawdziwe (tom 44) | Seria: Historie Prawdziwe
Wydawnictwo: Hachette Polska
Twilight Cildren : three viices, no one heard u ntil a therapist listened
literatura faktu

"Torey Hayden staje w obliczu trzech niezwykłych wyzwań. Postara się pomóc dwójce dzieci obciążonych traumą, która wpłynęła na ich rozwój psychiczny i fizyczny. Po raz pierwszy w swojej karierze podejmie się też pracy z osobą w podeszłym wieku, która przez całe życie borykała się z problemami wynikającymi z koszmarnego dzieciństwa. To nowe doświadczenie okaże się dla autorki niezwykle pouczające. Agresywna Cassandra i czteroletni Drake, który nie rozmawia z nikim oprócz swojej matki- czy autorce uda się "naprostować" psychikę tej dwójki? Czego Torey dowie się od Gerdy? czym według autorki różni się praca z dziećmi i dorosłymi cierpiącymi na podobne zaburzenia?"

źródło opisu: Opis Wydawcy

źródło okładki: Wydawnictwo Hachette

DulceCeleste | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

Z wszystkich książek Torey ta jest najbardziej zagmatwana (w sensie chronologicznym). Ksiązka ma bardzo dużo błędów literowych co mi w znacznym stopniu utrudniało czytanie.
Reszta bez zarzutu.

mclola20 | 2015-09-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 10 września 2015

Po lekturze tej książki stwierdzam, że na jakiś czas muszę sobie odpuścić książki Torey Hayden.. sięgając ostatnio po jakąkolwiek książkę Torey mam wrażenie że to wszystko już było, ze wszystkie dzieci z książek Torey są takie same, połowa książki opiera się na opisach ich buntu, wściekłości, ewidentnemu ukazywaniu że istnieje jakiś poważny problem a wszystko czego się domyślałam zostaje potwierdzone w ostatnich trzech, czterech rozdziałach..
Mam nadzieję że moje zniechęcenie nie jest spowodowane naglą znieczulicą na krzywdę dzieci, ale słabo ułożoną kolejnością ukazywania się książek w kolekcji które czytam po kolei tomami..
Dla czytelnika który nie zna twórczości Torey książkę polecam serdecznie. Lekkie pióro autorki powoduje że czyta się szybko i z przyjemnością..