Milczący chłopiec

Okładka książki Milczący chłopiec Torey Hayden
Okładka książki Milczący chłopiec
Torey Hayden Wydawnictwo: Cykl: Historie Prawdziwe (tom 36) Seria: Historie prawdziwe reportaż
reportaż
Historie Prawdziwe (tom 36)
Historie prawdziwe
Murphy's boy
2014-11-15
2014-11-15
2008-01-01
Paweł Kruk

Torey, autorka książki, nie jest terapeutką, która podchodzi do każdego przypadku w ten sam, powszechnie przyjęty przez psychologów, sposób. Dla niej każde dziecko jest inne, każde ma inną historię, przeżyło odmienną tragedię.
"Milczący chłopiec" to historia ponad dwuletniej drogi, jaką musiała pokonać Torey, by wyciągnąć Kevina z piekła, które stworzyli jego rodzice, ale też w które sam systematycznie się wciągał. To ona, stosując swoje niestandardowe metody leczenia, wchodzi do jego świata-schodzi pod stół, by mieć z nim bliższy kontakt, próbuje zmusić go do mówienia, poświęca siebie, by chłopak wrócił do normalności.
Już od pierwszego rozdziału całkowicie wniknęłam w książkę. Bardzo szybko przez nią przebrnęłam, jest wciągająca, rozdział kończymy z myślą "i co dalej?". Zaskoczenie przyjemne, aż się miło robi na sercu. Gorąco polecam każdemu!

Kolejna książka Torey Hayden która znalazła się w mojej bibliotece.
Historia Kevina,nastolatka który połowę swojego życia spędził w różnych ośrodkach.Chłopak nie mówi,ukrywa się pod stołem razem ze swoimi strachami.Jak do tej pory nikomu nie udało się do niego dotrzeć.Pewnego dnia Torey odbiera telefon z prośbą o pomoc dla Kevina.I tak zaczyna się ich ponad dwuletni okres terapii.Autorka jest psychologiem dziecięcym ale tak naprawdę nie stosuje żadnych ogólnie narzuconych form terapii.Uważa,że każde dziecko jest inne i to co działa na jedno na drugie już nie koniecznie.Nie ma tutaj ładnego gabinetu i kozetki.Torey siedzi razem z Kevinem pod stołem,stara się go zrozumieć aby mu pomóc.Bo Torey nie leczy Torey pomaga i wyciąga Kevina z Jego prywatnego piekła.
Z czystym sumieniem polecam

Kolejna książka Torey Hayden która znalazła się w mojej bibliotece.

przeczytałam wiele książek Torey, ale pierwszy raz zauważyłam brak wiary w to że moze pomóc choremu chłopcu... problem ten przewija się wiele razy w przemyśleniach autorki, w jej rozmowach z współpracownikami. mimo swojego zwątpienia nie poddaje się.. jestem pod wielkim wrazeniem tej kobiety. ona nie pomaga- ona odczarowuje te wszystkie dzieciaki i ta ksiązka jest kolejnym dowodem na fenomen Torey..
z początku dość nudna ale w miarę czytania zaczyna się dziać coraz więcej..
z pewnością sięgnę jeszcze kiedyś po książki autorstwa Torey i polecam je też Wam.

To już kolejna książka Torey i kolejna pozycja, którą każdemu polecam!
Autorka jest niezwykłą terapeutką, która nie zapomina, że każdy jej przypadek to osobna ludzka tragedia.
W tej książce Torey opisuje przejmującą historię Kevina nastolatka, cierpiącego na mutyzm wybiórczy. Chłopca, który przez pół swojego życia żyje w zamknięciu i nikt nie potrafi do niego dotrzeć. Czy uda się to ambitnej i zdeterminowanej Torey? Jak potoczą się losy chłopca? Na te pytania nie udzielę Wam odpowiedzi, ale gorąco zachęcam Was do sięgnięcia po "Milczącego chłopca".

To już kolejna książka Torey i kolejna pozycja, którą każdemu polecam!

• Historie prawdziwe
  • Poszukuję
  • Literatura faktu 🔍
  • Hachette - "Prawdziwe historie"
  • Prywatna biblioteczka

Dodaj cytat z książki Milczący chłopiec