978-83-7469-784-2
tragedia, komedia, groza
Evelline

Ci, którzy mają kłopoty, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że ich życie toczy się jak w bajce. Bo także w bajkach obecne są chwile grozy: gdy pożera cię wilk lub gdy, mając kota za cały majątek, musisz ułożyć sobie życie w nieznanym mieście. Historie zawarte w tym zbiorze pokazują, że w poszukiwaniu własnej drogi prowadzi nas zwykle opowieść o nas samych, którą stwarzamy sobie na własny...

Bo także w bajkach obecne są chwile grozy: gdy pożera cię wilk lub gdy, mając kota za cały majątek, musisz ułożyć sobie życie w nieznanym mieście. Historie zawarte w tym zbiorze pokazują, że w poszukiwaniu własnej drogi prowadzi nas zwykle opowieść o nas samych, którą stwarzamy sobie na własny użytek. Brawurowe rozwiązania działają, jeśli uwierzymy w to, kim naprawdę jesteśmy, a zgubimy drogę, jeśli będziemy udawać kogoś innego. Stały związek, praca, dziecko - bohaterki opowiadań w zaskakujący sposób godzą te elementy, a ten ożywczy koktajl znanych wszystkim młodym kobietom codziennych tragikomedii autorka ukazuje z ironicznym przymrużeniem oka.

Caramel8981 | 2014-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Patrząc na oceny innych czytelników stwierdzam, że niektórzy zbyt surowo ocenili autorkę. Książka może trochę specyficznie napisana, gdyż każdy rozdział opisuje zupełnie inną historie kobiety. Fakt, trochę nudna, bez żadnej akcji, emocji i dreszczyku. Ale da się przeczytać, można coś wywnioskować. W końcu każdą może spotkać takie życie z chłopakiem, mężem... Napisana na luzie i otwarcie. Podobała mi się.

wiola | 2016-11-21

Po przeczytaniu tej książki nie wiedzialam jaką ocenę wystawić. Ksiażka składa się z opowiadań, każde inne, każde na swój sposób z morałem. Podoba mi się cięty język i opowiadanie z humorem. Polecam jako czytanie na raty po opowiadaniu a nie w kontekście całości książki.

iwonad | 2011-02-16

na początku podchodziłam z dystansem, ale to jest świetna książka, świetne bajki. nie należy brać ich za klasyczne opowiadania, tylko właśnie za bajki: odwołania do pewnych archetypów, odwołania do wzorców zachowań, schematów, w jakie się wbijamy. jeśli ktoś szuka doborze skonstruowanych psychologicznie bohaterów, okoliczności, wydarzeń, to odnajdzie je właśnie w tych historiach opisywanych przez autorkę. naprawdę polecam

Agnieszka | 2012-05-13
Przeczytana: kwiecień 2012

Bardzo fajne opowiadania. Każde nawiązuje do jakiejś znanej baśni ale bohaterowie zwyczajni, tacy jakich można spotkać na ulicy. Każde opowiadanie naprawdę ciekawe. Polecam.

Fragile | 2014-06-19

ach te bajki.... czasem w życiu naprawdę zdarza nam się epizod Śpiącej królewny czy żony Sinobrodego :)

NotatkiNiki | 2015-08-03
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Nie zachwycily mnie te opowiadania...

ant_07 | 2016-10-07
Bascha | 2016-08-21