Undead and Unwelcome

978-0515147926
wampiry
angielski
Pirydyna

Betsy Taylor has problems that only a vampire queen/suburban wife could possibly understand. Such as taking the body of her werewolf friend Antonia—who died in her service—to Cape Cod, where she's not sure if the Wyndham werewolves will welcome her with fangs or friendship. Meanwhile, her posse back in St. Paul is sending frantic e-mails alerting Betsy to her half-sister's increasingly erratic behavior. Looks like the devil's daughter is coming into her own—and raising hell.

space_panda | 2013-12-23
Na półkach: Przeczytane, Kundel, 2013