Moralitety
83-211-0682-X
man-eater

Teksty zebrane mają swoją historię. Większość była publikowana. Ale teksty publikowane dalej doskonaliłem. Mit o Prometeuszu ukazał się w "Literaturze" (rok wcześniej nie przeszedł przez cenzurę, gdy chciał go wydrukować "Tygodnik Powszechny"). Eliasz na plaży ukazał się w "Znaku" 261 (1976). Wyimaginowane rozważania z roku 650 "Więź" wzięła w 1979, ale potem zrezygnowała. Legendy o Wielkim Reformatorze nie próbowałem nigdzie, w latach siedemdziesiątych stwierdzono, że nie przejdzie przez cenzurę. Dzwon - "Tygodnik Powszechny" 1536 (1978), Tajemnica losu - nigdzie. Świadectwo prawdzie - "Tygodnik Powszechny" (1972), Moralizada nie przyjęta przez "Więź" i "Literaturę" odrzucona przez "Zycie Literackie", nie przeszła przez cenzurę w latach siedemdziesiątych przy próbie druku przez "Tygodnik Powszechny". Dlaczego Ardżuna się ugiął? Odrzucone przez "Znak" wydrukowano "W Drodze" 56 (1978). Nieznany tekst Tomasza... odrzucony przez "Więź", "Tygodnik Powszechny" i również przez "W Drodze". Z okazji 6000-lecia grzechu pierworodnego nie przyjęte przez "Więź". Traktat o miłości w wersji znacznie uboższej w piśmie "Student" jako wspólny artykuł z Adamem Stanowskim (który nie ma pretensji autorskich do wersji szerszej). Zaplątany w krzaki - "Tygodnik Powszechny" (1966). Zagrożenie istnienia - "Znak" 197 (1970). Wydaje mi się, że ze względów historycznych fakty wydawnicze charakterystyczne dla lat siedemdziesiątych należy odnotować.

radoslav | 2013-11-06
Andrzej Suszynski | 2012-10-19