Niespokojny umysł

psychoza, pamiętnik, depresja
typ
papier
Kamulka84
6,97 (59 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Barwny i zajmujący opis życia, miłości i doświadczeń kobiety - terapeuty, nauczyciela akademickiego i pacjenta, przynoszący wiele wiedzy, inspiracji oraz natchnienia dotkniętym przez psychozę maniakalno - depresyjną, a także tym, którzy chcą poznać jej naturę.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Marago | 2014-05-24
Przeczytana: 15 maja 2012

Świetna. Wspomnienia autorki przeżywającej walkę z psychozą maniakalno-depresyjną. Ku pokrzepieniu serc. Polecam.

mbr | 2012-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Książka jest w połowie opowieścią o zmaganiach z chorobą dwubiegunową, jej stygmatyzacją, leczeniem farmakologicznym i w połowie opowieścią o miłosnych wzlotach i upadkach oraz trudnościach z informowaniem osób bliskich o chorobie. Poza tym, napisana jest ona w formie mniej więcej chronologicznie ułożonych opowieści.

Szukałam w książce fabularyzowanego opisu choroby dwubiegunowej, znalazłam opis kolejnych mężczyzn w życiu autorki w kontekście jej choroby. Kwestia niechęci do brania leków i związane z nią wydarzenia są opowiedziane bardzo pobieżnie. Najdokładniej przedstawiony jest stan maniakalny, chociaż i tu pozostaje po przeczytaniu wiele pytań. Jeszcze więcej pytań pozostawia opis stanu depresyjnego.

Wydaje mi się, że autorka próbowała opisać jak najdokładniej swoje życie z chorobą bez podawania zbyt wielu wrażliwych informacji, aby nie przerazić osób z kręgu znajomych i współpracowników. Jednak to właśnie te najbardziej trudne okresy i największe problemy stanowiły główny...

Agnieszka | 2012-10-08

Ciekawy opis przeżyć towarzyszących osobie cierpiącej na psychozę maniakalno - depresyjną, przechodzenia od ciemnej rozpaczy, pustki do poczucia wszechmocy, energii. Nadmiernej wrażliwości w okresach remisji.

Książka ta pokazuje również, że wiedza medyczna, świadomość podparta dowodami naukowymi, iż leki są w tej sytuacji ratunkiem nie chroni przed dylematami towarzyszącymi każdemu zmagającemu się z tą chorobą, dylematami dotyczącymi brania leków, gdy czuję się już dobrze i gdy objawy uboczne utrudniają normalne funkcjonowanie.

Efemeryczna | 2015-03-24
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane