Lubimyczytać.pl to:

psychoza, pamiętnik, depresja
typ
papier
Kamulka84
6.91 (46 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Barwny i zajmujący opis życia, miłości i doświadczeń kobiety - terapeuty, nauczyciela akademickiego i pacjenta, przynoszący wiele wiedzy, inspiracji oraz natchnienia dotkniętym przez psychozę maniakalno - depresyjną, a także tym, którzy chcą poznać jej naturę.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
mbr | 2012-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Książka jest w połowie opowieścią o zmaganiach z chorobą dwubiegunową, jej stygmatyzacją, leczeniem farmakologicznym i w połowie opowieścią o miłosnych wzlotach i upadkach oraz trudnościach z informowaniem osób bliskich o chorobie. Poza tym, napisana jest ona w formie mniej więcej chronologicznie ułożonych opowieści.

Szukałam w książce fabularyzowanego opisu choroby dwubiegunowej, znalazłam opis kolejnych mężczyzn w życiu autorki w kontekście jej choroby. Kwestia niechęci do brania leków i związane z nią wydarzenia są opowiedziane bardzo pobieżnie. Najdokładniej przedstawiony jest stan maniakalny, chociaż i tu pozostaje po przeczytaniu wiele pytań. Jeszcze więcej pytań pozostawia opis stanu depresyjnego.

Wydaje mi się, że autorka próbowała opisać jak najdokładniej swoje życie z chorobą bez podawania zbyt wielu wrażliwych informacji, aby nie przerazić osób z kręgu znajomych i współpracowników. Jednak to właśnie te najbardziej trudne okresy i największe problemy stanowiły główny powód,...

Agnieszka | 2012-10-08

Ciekawy opis przeżyć towarzyszących osobie cierpiącej na psychozę maniakalno - depresyjną, przechodzenia od ciemnej rozpaczy, pustki do poczucia wszechmocy, energii. Nadmiernej wrażliwości w okresach remisji.

Książka ta pokazuje również, że wiedza medyczna, świadomość podparta dowodami naukowymi, iż leki są w tej sytuacji ratunkiem nie chroni przed dylematami towarzyszącymi każdemu zmagającemu się z tą chorobą, dylematami dotyczącymi brania leków, gdy czuję się już dobrze i gdy objawy uboczne utrudniają normalne funkcjonowanie.

Katarina | 2014-02-28

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku