Czy psychodeliki uratują świat?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
psychodeliki
popularnonaukowa
Scheidt

Po niemal pięciu dekadach wojny z narkotykami ugruntowane przekonanie o szkodliwości wszelkich substancji psychoaktywnych zaczyna rozpadać się pod naporem kolejnych dowodów naukowych. Badania pokazują, że psychodeliki mogą pomagać w leczeniu depresji, stresu pourazowego, uzależnień i lęku związanego z chorobami terminalnymi, ale również poprawiać jakość życia u osób, które nie mają żadnych...

Badania pokazują, że psychodeliki mogą pomagać w leczeniu depresji, stresu pourazowego, uzależnień i lęku związanego z chorobami terminalnymi, ale również poprawiać jakość życia u osób, które nie mają żadnych dolegliwości. Doświadczenia mistyczne wywołane za pomocą tych substancji sprawiają, że z większym zrozumieniem podchodzimy do własnej osoby, innych ludzi i ekologii naszej planety. W odpowiednich warunkach prawie każdy może przeżyć tego rodzaju stany.
Maciej Lorenc rozmawia z czołowymi ekspertami odpowiedzialnymi za renesans psychodeliczny i zgłębia wraz z nimi zagadnienia z różnych dziedzin - między innymi neuronauki, psychofarmakologii, psychologii, antropologii, religioznawstwa i polityki narkotykowej. Dzięki tej książce poszerzysz swoją perspektywę prawie jak po zażyciu LSD.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

PeggySue | 2019-09-16
Przeczytana: 16 września 2019

Bardzo rzetelnie napisana książka, ukazująca mocno zatajoną prawdę na temat psychodelików, stawianych na równi z narkotykami ciężkimi typu heroina itp.
Każdy kto chce eksperymentować lub nawet już to robił, powinien się z nią zapoznać.

Ja potwierdzam skuteczność działań substancji opisanych w książce.

BastradPL | 2019-09-16
Przeczytana: 16 września 2019

Świetne kompendium wiedzy o psychodelikach. Książka zawiera wiele ciekawostek, a także konfrontacji opinii i poglądów rozmaitych naukowców, w tym także pionierów, jeśli chodzi o badania dotyczące substancji psychoaktywnych. Wielkim atutem książki jest też fakt, iż napisana została w takim języku, który powinien odpowiadać zarówno osobom podchodzącym do tematu psychodelików z perspektywy naukowej, jak i „zwykłym ludziom” nie posiadającym stricte naukowej wiedzy. Bardzo polecam i z pewnością powrócę jeszcze do tej książki, będącej prawdziwą skarbnicą informacji!

konto_usuniete | 2019-08-19

Książka zawiera wywiady z naukowcami z różnych dziedzin i stanowi kompendium współczesnej wiedzy o psychodelikach. Najlepsza książka po polsku o tej tematyce, polecam!

mts | 2019-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Książka jest świetna, bo zawiera rozmowy ze światowej sławy naukowcami, co samo w sobie jest zaletą, bo wokół psychodelików krąży mnóstwo mitów i dowodów anegdotycznych, ale dodatkowym plusem jest, że rozmówcy Macieja Lorenca to specjaliści z różnych dziedzin. Możemy przeczytać punkt widzenia neuronaukowców, terapeutów czy socjologów, co zwiększa zrozumienie tematu przez czytelnika. Sam autor jest osobą bardzo kompetentną w temacie, co wpłynęło z pewnością na pytania, które dotykają większości problemów krążących wokół tematu psychodelików w obecnym dyskursie światowym na ten temat. Bardzo polecam, bo Maciej Lorenc zebrał w tej książce czołowych światowych badaczy psychodelików.

arabeg123 | 2019-08-03

Książka napisana w dość nietypowy, jednak bardzo ciekawy sposób. Można znaleźć informacje na konkretne pytania, które chciałoby się zadać. Bardzo miło, że poruszane są także tematy medytacji i duchowości, a nie tylko samego działania substancji. Wiele osób powinno sięgnąć po tę pozycje, ponieważ obala ona wszelkie mity co do szkodliwości wielu substancji i pozwala poszerzyć swoje horyzonty ;)

adabrowskie | 2019-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2019

Rzetelnie przygotowane kompendium wiedzy z zakresu psychodelików. Doceniam autora za przeprowadzenie licznych wywiadów ze specjalistami z różnych dziedzin - biologów, chemików, terapeutów, psychologów, socjologów. Problemy związane z postrzeganiem psychodelików we współczesnym świecie są wyjaśniane w wielu aspektach. Czytelnik może zapoznać się z historią psychodelików, ich działaniem, możliwymi ich zastosowaniami i jaki mają wpływ na rozwój wielu kultur.
Gratulacje również dla Marianny Dębskiej za piękną okładkę.

Whiteni | 2019-06-23
Przeczytana: 15 czerwca 2019

W cudowny sposób poszerza światopogląd i pozwala lepiej zrozumieć działanie substancji psychodelicznych. Powinien przeczytać każdy, zarówno przeciwnik jak i zwolennik psychodelików, by skonfrontować swoją wiedzę.

milicjamilosci | 2019-06-03

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o psychodelikach, a nawet więcej, bo większość rozmówców Lorenca jest naukowcami i dzielą się dość szczegółową wiedzą. Co nie zmienia, że książkę czyta się dużym zainteresowaniem. Sam nie wiedziałem, jak dużo wiemy o psychodelikach. Niestety nie uczą o tym w polskiej szkole, ani na uniwersytetach, więc "Czy psychodeliki uratują świat?", to chyba obecnie najbardziej wyczerpujące kompendium o terapeutycznym wykorzystywaniu psychodelików dostępne po polsku.