Noc szybko nadchodzi

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Night falls fast. Understanding suicide
83-7298-666-5
Calendula

Każda śmierć, a w szczególności śmierć samobójcza odciska znaczący ślad na rodzinie i najbliższym otoczeniu - jak sobie z tym radzić, to kolejne wyzwanie, przed którym stajemy. Nieznane budzi lęk, znane pozwala znajdować rozwiązania. I temu właśnie służy ta znakomita książka.

ravenstag | 2010-08-16
Na półkach: W Kolekcji, Przeczytane
Przeczytana: 16 sierpnia 2010

Tak naprawdę więcej w tej publikacji pytań i statystyk niż odpowiedzi (z drugiej strony - jak można w ogóle spodziewać się jakichkolwiek odpowiedzi), jednak uważam ją za wartą przeczytania choćby dlatego, że sama autorka sprawia wrażenie osoby zaangażowanej w problem a nie np. "naukowca" usiłującego zdobyć kolejny stopień naukowy do kolekcji.

Książka jest niemal wyczerpująca. Polecam.

Rogue | 2014-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2014

Urzekł mnie w tej książce prawdziwy profesjonalizm. Z początku byłam nią zafascynowana i chłonęłam informacje jak gąbka, ale z czasem zaczęła mnie po prostu nudzić, ponieważ sporo informacji się powielało. Jednak jak najbardziej godna polecenia.

Kamulka84 | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Kompetentne, pełne studium dotyczące zagadnienia samobójstwa. Cytaty, sylwetki sławnych ludzi, własne przeżycia, dane medyczne, biologiczne i psychologiczne. Polecam!

rosmene | 2012-04-01

Jest to książka wyjątkowa dzięki temu, że autorka - chociaż w wielu miejscach pisze stricte naukowo - osobiście traktuje tę tematykę, dzieli się własnym doświadczeniem, a przede wszystkim głęboko współczuje ludziom, którzy decydują się popełnić samobójstwo. Podkreśla tragizm tej decyzji, nie potępia słabości, nie bagatelizuje problemów. Szczerze polecam.

Vienna | 2016-04-22
Na półkach: 2016, Przeczytane