Hej! Czy jest tu kto?

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Wydawnictwo: Czarna Owca
Hallo? Er det noen her?
978-83-89763-76-1

To jedyny w swoim rodzaju przewodnik po psychologii, kosmologii i filozofii dla 7-9-latków. Tak jak Świat Zofii i kolejne bestsellery Josteina Gaardera, książka ta urzeka prostotą, ciepłem i pogodnym klimatem, zachęcając dorosłych i dzieci do wspólnej lektury i kontemplacji podstawowych pytań: Czy istnieje życie na innych planetach? Czy płacz pomaga, kiedy dzieje się coś złego? Jak to możliwe,...

Czy istnieje życie na innych planetach?
Czy płacz pomaga, kiedy dzieje się coś złego?
Jak to możliwe, że rana goi się sama?
Czy zwierzęta potrafią myśleć?
Skąd wziął się świat?

jagarkar | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Taka trochę stylizacja na "Małego Księcia".

Książka (jak podaje wydawca) przeznaczona dla 7-9-latków. Jednak w wielu fragmentach używany jest język naukowy, który nawet mnie momentami ciężko było zrozumieć (23 l.)

Doracy | 2016-01-09

Lektura obowiązkowa dla starszych dzieci. Koniecznie powinna być w zestawie lektur.

Mcdulka | 2013-10-26
Przeczytana: 26 października 2013

dolaczam do lektur obowiazkowych dla dzieci duzych i malych

cudna!

Ryjek | 2010-10-08
Przeczytana: 2005 rok

Cudowna, filozoficzna książka dla dzieci, opowiedziana przystępnym językiem. Naprawdę zawiera wiele ciekawych przemyśleń, mogą ją czytać i dzieci, i dorośli.

EwaJulia | 2016-07-31
Ofelia | 2016-06-19