Trzeci człowiek. Stracone złudzenia

The Third Man and The Fallen Idol
Trzeci, człowiek
Agnieszka

Inne wydania

Trzeci człowiek opowiada o załamaniu się pewnej przyjaźni, o zdemaskowaniu mordercy, a zarazem rekina czarnego rynku w Wiedniu zmiażdżonym wojną i podzielonym między cztery mocarstwa. Stracone złudzenia to przejmujący portret psychologiczny małego chłopca, który nie potrafi dochować przygniatających go tajemnic świata dorosłych. Obie minipowieści są perełkami literatury popularnej. Zaspokajają odwieczny głód przygody i niespodzianki. Znajdziemy w nich także etyczne napięcie i intensywność emocjonalną, jak w najlepszych utworach Hammeta, Chandlera, Chestertona, Amblera.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

macbull | 2013-03-16

Raczej taka sobie, chyba najgorsza powieść Greena do tej pory

Leszek | 2016-12-04
Przeczytana: 16 stycznia 2014