Odrodzenie

Cykl: Rai-Kirah (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
Restoration
powieść, fantasy,

Seyonne przeżył szesnaście lat w niewoli, a odzyskał życie tylko po to, by znów je utracić i niepodważalnie udowodnić istnienie bogów. Teraz, wygnany ze swojej ojczyzny, musi stawić czoła demonowi mieszkającemu w jego duszy. Tymczasem ród Hamrasch poprzysiągł zniszczyć księcia Aleksandra i każdego, kto udzieli mu schronienia.

Rikissa | 2016-01-15
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 15 stycznia 2016

"Odrodzenie" to trzeci tom trylogii o Rai-kirah. Na pewno polecam go tym, którzy chcą poznać dalsze losy Seyonne. W książce wiele się dzieje. Akcja jest szybsza niż w tomie drugim. Bohaterowie skaczą z jednego miejsca do drugiego. W między czasie odkrywamy całą prawdę o przeszłości ludu Ezzarian, która muszę przyznać trochę mnie zaskoczyła. Niewątpliwym atutem książki jest też relacja Aleksandra i Seyonne. Przyjaźń i oddanie, jakim się darzą, sprawia, że doskonale czyta się ich perypetie. W drugiej części książki jest kilka wzruszających momentów. Przyznaję, że zakręciła mi się łezka w oku. Jak na trzeci tom trylogii naprawdę nie jest źle.

Magda | 2015-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Na tę książkę natknęłam się przez zupełny przypadek jednak nie żałuję, że ją przeczytałam. Nie będę oceniać pojedynczych tomów książki, ale wszystkie trzy traktuję jako całość. Jeśli na tak spojrzymy na całą historię zawartą w 3 tomach książki wypada ona zdecydowanie lepiej niż każdy tom osobno.
Myślę, że warto ją przeczytać, choćby ze względu na bardzo ciekawie opisane zmieniające się na kartach książki relacje między głównymi bohaterami - księciem Derzich Aleksandrem i jego niewolnikiem Seyonnem. W świetny sposób zostały pokazane rodząca się przyjaźń, lojalność i inne relacje międzyludzkie, od nienawiści po miłość. A wszystko to dzieje się w z pozoru normalnym świecie, w którym tak na prawdę istnieje jeszcze inny świat, niewidoczny dla zwykłego człowieka - świat demonów, Strażników z Ezarii broniących ludzi przed opętaniem przez demony.

Kaga | 2014-01-01
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Ostatni tom trylogii. Najgorsze to nie było, na pewno lepsze od drugiej części, jednak straciło fason i poziom pierwszej. No nic. Ostateczna bitwa, ci źli są źli, ci dobrzy są dobrzy, a ci szarzy wciąż szarzy... i cholera, jakoś wszyscy są bezbarwni i płascy i w ogóle jacyś tacy... no nie specjalnie ciekawi. Ot, co.
Niby źle się nie czytało, jednak.... zdecydowanie nie będę sięgała po tą pozycję częściej.

mkomarr | 2016-05-11
Na półkach: Fantasy, Przeczytane