555 zagadek o Górach Świętokrzyskich

2024-04-23
2024-04-23
#turystyka #góry #ciekawostki #świętokrzyskie

Okładka książki Ziemia Buska Cezary Jastrzębski, Piotr Kaleta, Krzysztof Lorek
Ziemia Buska Cezary Jastrzębski,...
Okładka książki Legendy świętokrzyskie Krzysztof Bracha, Stanisław Cygan, Marek Derwich, Eligia Gąssowska, Leszek Gawlik, Tomisław Giergiel, Czesław Hadamik, Cezary Jastrzębski, Wojciech Kalwat, Piotr Kardyś, Szymon Orzechowski, Maciej Rak, Elżbieta Szot-Radziszewska, Mateusz Wierciński
Legendy święto... Krzysztof Bracha, S...

Jak dobrze znacie okolice w których mieszkacie? Znacie ich historię, może krążą jakieś legendy które warto poznać?
Ja dzięki książce "555 zagadek o Górach Świętokrzyskich" zdałam sobie sprawę jak nie wiele o nich wiem. Prawdą jest, że wraz z rodziną dużo zwiedzamy i w większości miejsc z tej książki byliśmy, ale nie znaczy to że je "rozumiemy". Książka podzielona jest na dwie części. W jednej z nich, znajdziecie pytania które autor zadaje czytelnikowi. Dzięki temu możecie sprawdzić swoją wiedzę. Natomiast w drugiej części są odpowiedzi. Dobrze rozwinięte, ze szczegółowymi opisami.
Część informacji tu zawartych po prostu mnie nie interesowały, na przykład te dotyczące geologii. Nie jest to mój konik po prostu. Za to bardzo lubię słuchać czy czytać na przykład o legendach danego miejsca. Bardzo przypadł mi do gustu rozdział "Opowieści dziwnej treści" i "Tajemnice zamków i pałaców". Brzmi ciekawie prawda?
"555 zagadek o Górach Świętokrzyskich" to jedna z części serii. Znajdziecie też zagadki dotyczące Tatr, Bieszczad, Karkonoszy i inne. Uważam, że dla podróżników to idealna pozycja do domowej biblioteczki.

"555 zagadek o Górach Świętokrzyskich", autor: Cezary Jastrzębski.

Góry Świętokrzyskie to niski łańcuch górski w południowo- wschodniej Polsce, w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Rejon ten jest idealnym miejscem na rodzinną wycieczkę, pisze wyprawy czy sportowe maratony. Jest tam wiele pięknych widoków oraz atrakcji, które zagwarantują Wam niezapomniane wspomnienia ☺️

Jeśli chcecie poznać odpowiedzi m.in. na takie pytania jak poniżej oraz wiele innych związanych z tym rejonem, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę👍

-Czy Góry Świętokrzyskie są najstarsze w Polsce?
-Co to są Łysogóry?
-W jakiej odległości znajduje się najdalej widoczne z Gór Świętokrzyskich miejsce?
-Jaka legenda wiąże się z Diabelskim Kamieniem?
-Gdzie najszybciej można dostać się z Piekła do Nieba lub odwrotnie?
-Gdzie znajduje się Brama Piekielna?
-Ile jaskiń znajduje się w Górach Świętokrzyskich?
-Jaki obszar obejmuje Puszcza Świętokrzyska?
- Skąd wywodzi się nazwa Kielc?
-Na jakiej górze urzędują czarownice?

Prezentowany tytuł jest naprawdę bardzo ciekawy, będzie on idealny dla osób, które po prostu chcą dowiedzieć się czegoś o Górach Świętokrzyskich, jak również tych, którzy się tam wybierają 😍

Szczerze polecam Wam tę książkę 👍

#współpracarecenzencka

"555 zagadek o Górach Świętokrzyskich", autor: Cezary Jastrzębski.

Góry Świętokrzyskie to niski łańcuch górski w południowo- wschodniej Polsce, w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Rejon ten jest idealnym miejscem na rodzinną wycieczkę, pisze wyprawy czy sportowe maratony. Jest tam wiele pięknych widoków oraz atrakcji, które zagwarantują Wam niezapomniane wspomnienia...

Dodaj cytat z książki 555 zagadek o Górach Świętokrzyskich