Tajemnica wypchanego kota

Tłumaczenie: Anna Kowalczyk
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 25)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Secret of the Crooked Cat
farfallam

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

PABLOPAN | 2012-08-03

Świetna seria dla młodzieży. Opowieści o trzech detektywach pochłaniałem jednym tchem i w hurtowych ilościach.

uptightdreamer | 2014-07-19

Z obu serii o przygodach Trzech Detektywów przeczytałam niemal wszystkie pozycje, Tajemnica wypchanego kota była pierwszą z nich, przez co żywię do niej wielki sentyment. Zakochałam się w tych książkach jako jedenasto-, może dwunastolatka, lecz nawet po latach miło sięgnąć po lekką i przyjemna lekturę, która swoim niekiedy naiwnym, ale mimo wszystko tajemniczym i intrygującym klimatem wciągnęła mnie w świat kryminałów.

Wiem, że już nie raz wspominałyśmy Wam, że nasz blog objął patronatem medialnym kilka części książek z serii o przygodach trzech detektywów, ale zapewniam Was, że jeszcze nie raz mówić o tym będziemy. Fakt ten cały czas, niezmiennie napawa nas dumą i uwielbiamy chwalić się tym na prawo i lewo :)

Tym razem chciałabym przedstawić Wam tom 12, w którym kryje się kolejna niezwykle ciekawa zagadka do rozwiązania. Nasi młodzi przyjaciele z przyjemnością zabierają się do rozwikłania kolejnej niezwykle intrygującej i dziwnej tajemnicy. Po raz kolejny trafiają na nią zupełnie przypadkiem. Wujek Tytus poprosił chłopców, aby zanieśli coś do wesołego miasteczka, które zawitało do nich poprzedniego dnia. Trójka przyjaciół z ogromną ochotą wykonali polecenie wujka. Będąc na miejscu postanowili rozejrzeć się trochę. Po chwili zobaczyli złodzieja, który ukradł wypchaną maskotkę dziwnego czerwonego kota i zaczął uciekać. Nie zastanawiając się długo przyjaciele ruszyli w pogoń. Niestety złodziej...

mononoke | 2010-06-17
Przeczytana: 2010 rok