Zabójcza ekstaza

Tłumaczenie: Aleksander Minkowski
Cykl: Nowe Przygody Trzech Detektywów (tom 12)
Wydawnictwo: Siedmioróg
837254199X
kryminał
Pistacia

Czy znasz pasjonujące książki Alfreda Hitchcocka o przygodach Trzech Detektywów? Książki te tworzą najpopularniejszy amerykański cykl powieści dla młodych czytelnikó. Ich bohaterami są trzej detektywi-amatorzy: Jupiter, Pete i Bob, mieszkańcy kalifornijskiego miasteczka Rocky Beach.

PABLOPAN | 2012-05-04

Przygody Trzech Detektywów to bardzo dobra seria dla młodzieży.

uptightdreamer | 2014-07-19

W mieście dochodzi do niespotykanej i mrożącej krew w żyłach sytuacji - zbiorowej ekstazy. Ludzie zaczynają szaleć ze szczęścia, po pewnym czasie jednak radość zastępuje głęboka depresja, a co za tym idzie, w kilku przypadkach dochodzi do samobójstw. Trzej Detektywi już ostrzą sobie zęby na tę sprawę, pewni swego w niej udziału po telefonie z komendy policji. Policja przydzieliła jednak chłopcom inne zadanie - mają powiązać zaginięcia młodzieży z mężczyzną zwanym samozwańczo Mesjaszem. Czy Jupiterowi i spółce uda się wywiązać z powierzonego przez policję zadania, a zarazem zaspokoić swoją ciekawość związaną ze zbiorową ekstazą? A może Jupe odnajdzie wreszcie miłość, u boku pięknej, tajemniczej dziewczyny poznanej w dyskotece? Książka warta przeczytania :)

Michal Zacharzewski | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Kolejny tom młodzieżowej serii, o tyle nietypowy, że poświęcony sektom i ich terrorystycznej działalności. Czyta się to w niespełna godzinę, ale z zaciekawieniem, bo akcja toczy się wartko. Są oczywiście uproszczenia charakterystyczne dla serii młodzieżowej, ale da się to przeżyć. Całość bardziej action niż crime story, ale... komu to przeszkadza?

Paulina | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Przygody trzech nastoletnich detektywów mieszkających w Kalifornii. Każda książka to osobna detektywistyczna zagadka. Każda jedna wciąga. Polecam.

Kiti | 2015-07-02

Kryminały Alfreda Hitchcocka czytywałam już kilkanaście lat temu. Wydaje mi się, że ,,Zabójczą ekstazę" też wtedy przeczytałam, ale po latach podobała mi się tak samo, jak wcześniej.

Pewnego dnia w centrum handlowym ludzie ogłupieli - rzucali się sobie w ramiona, śmiali się, sprzedawcy rozdawali towar za darmo. Została wezwana policja, a chorych umieszczono w zakładach psychiatrycznych. Kilkoro z nich popełniło samobójstwo. Jednocześnie z domów zaczęli znikać młodzi ludzie. Wiązano to z pojawieniem się Mesjasza. Trzej młodzi detektywi mieli zająć rozwiązaniem się tej drugiej zagadki.

Podoba mi się, że jakoby dwie sprawy były rozwiązywane jednocześnie. Pete, Bob i Jupe jak zwykle nie zawiedli. Trójka młodych detektywów po raz kolejny dała sobie radę, nawet w trudnych sytuacjach. To trio od lat jest niezawodne i choć książki tego reżysera mają już blisko 30 lat uważam, że nadal są bardzo ciekawe i aktualne. Można z nich wiele wynieść, a dodatkowo stanowią świetną rozrywkę.

Każda...

elendil | 2017-08-16
Przeczytana: 1999 rok

Ciekawa seria dla młodzieży. Czytałem te książki na przełomie 7/8 klasy,prawie 20 lat temu. Bibliotekarka dziwiła się, że wypożyczam tak dużo książek. Pytała czy na pewno czytam.:)

Seria opowiada o trzech młodych przyjaciela, którzy starają się być dedektywami. Każdy z nich jest różny i ma inne podejście do tego "fachu". Dzielnych tropicieli wspiera stary przyjaciel pan Alfred Hitchcock. :)

Kinia | 2018-01-12
Martyna | 2018-01-01