Karma: dziwką czy przyjacielem?

Okładka książki Karma: dziwką czy przyjacielem? Karolina Łabaj
Okładka książki Karma: dziwką czy przyjacielem?
Karolina Łabaj Wydawnictwo: BookEdit nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
BookEdit
2024-01-17
2024-01-17

Okładka książki SpełniONA. Czego pragną kobiety Beata Biały, Michał Lew-Starowicz
SpełniONA. Cze... Beata Biały, Michał...
Okładka książki Pokolenia Magdalena Kuszewska, Tomasz Sobierajski
Pokolenia Magdalena Kuszewska...
Okładka książki Tesi. Moje życie z borderline Sara Brych, Wojciech Dubiel
Tesi. Moje życ... Sara Brych, Wojciec...

Ta książka pokazuje, że "Po każdej burzy wychodzi słońce".

Jak sam podpis pod tytułem mówi, ta książka została napisana na faktach, i jest to prawdziwa historia z życia Autorki. Opisane w niej sytuację przydarzyły się Autorce naprawdę i nie można powiedzieć, żeby były one kolorowe i wesołe. Jednak mimo przykrych sytuacji, które stanęły na drodze Pani Karolinie, to postanowiła zaryzykować i być szczęśliwą.

Przykro się czytało tę historię, jednak żebym płakała z tego powodu, to nie, ale było mi szkoda tej dziewczyny, która była źle traktowana i sama nie chciała tego dostrzec, bo wydawała się zaszczuta przez swojego partnera. Przeczytałam ją w sumie bez emocji. Jednak może być ona dobra jako przestroga dla innych, by nie popełniali też takich "błędów", jakie popełniła Pani Karolina, poprzez ulokowanie swoich uczuć w nieodpowiedniej osobie.

Ta książka pokazuje także, że nie powinniśmy zatracać się w osądach innych osób na podstawie tylko wyglądu zewnętrznego, bo może wyjść tak, że osoba którą mieliśmy za wroga, okaże się naszym dobrym przyjacielem. Ale to już chyba też każdy z nas poznał na swoich przykładach zapewne.

Ta książka pokazuje także, że zdrada, w każdej postaci jest okropna i krzywdząca, a tutaj Pani Karolina wielokrotnie została zdradzona, nie tylko przez partnerów życiowych, ale także przez "przyjaciółkę". W jaki sposób? Dowiecie się, kiedy postanowicie sięgnąć po tę książkę.

Ta książka pokazuje, że "Po każdej burzy wychodzi słońce".

🌺Recenzja🌺

"Karma. Dziwką czy przyjacielem"

Autorka:@karolinaa_labaj

Wydawnictwo:@bookedit.pl
(współpraca reklamowa)

Cześć Książkoholicy!

🌺Książka "Karma. Dziwką czy przyjacielem", jest debiutem autorki i muszę przyznać że książka zrobiła na mnie duże wrażenie.
Autorka opisała swoją historię, która momentami łamała mi serce.
Opisana przez Karolinę historia to opowieść pełna cierpienia i bólu, jednocześnie pokazująca nowy początek.Ja osobiście wierzę w karmę i uważam, że nic nie dzieje się przez przypadek. Książka ma niewiele stron ale mimo to nawadowana jest emocjami, przez co czyta się ją błyskawicznie.

Karolina postanawia po rozstaniu, dać Wojtkowi drugą szansę. Para wyjeżdża w pogoni za lepszym życiem do Anglii.Po przylocie, mężczyzna staje się agresywny,poniża kobietę przy każdej okazji,jak również w ich związku pojawia się przemoc.
Dziewczyna mimo wszystko znosi wybuchy złości swojego partnera. Z dala od rodziny i przyjaciół, bez wsparcia nie potrafi znaleźć w sobie siły, aby od niego odejść. Na jej drodzę staje Asia, która pomaga kobiecie uwolnić się z toksycznej relacji.
W książce czytamy również o zmianie pracy, kolejnych relacjach damsko-męskich i depresji.

Moja opinia: 8/10

🌺Recenzja🌺

"Karma. Dziwką czy przyjacielem"

Autorka:@karolinaa_labaj

Wydawnictwo:@bookedit.pl
(współpraca reklamowa)

Cześć Książkoholicy!

Autorka opisała swoją historię, która momentami łamała mi serce.
Opisana przez Karolinę historia to opowieść...

Związek Karoliny i Wojtka nie był idealny, a jednak zdecydowali się na wspólny wyjazd za granicę do pracy. Tak kobieta, zostawiając wszystko, co znała, wylądowała w Wielkiej Brytanii. Niestety problemy, które już zaczęły się w Polsce, teraz tylko się pogłębiają i to nie jest jedyny problem, z jakim musi się zmierzyć. Mieszkają u znajomych, a ona widzi, jak ich związek wygląda. Na dodatek w pracy również nie jest kolorowo. Wojtek staje się coraz bardziej agresywny i zamiast być jej wsparciem, staje się powodem łez.
W pewnym momencie poznaje Asię, a jej życie pomału zaczyna się zmieniać. Karolina drobnymi krokami zaczyna „naprawiać” swoje życie i to siebie stawiać na pierwszym, a nie ostatnim miejscu. Od czego zacznie? Jak będą wyglądać te zmiany? Czy zacznie być szczęśliwa? Czy zostanie w Wielkiej Brytanii? Czy wyjazd był błędem? Jak potoczy się życie Karoliny?

Zaciekawił mnie opis książki i w sumie dlatego po nią sięgnęłam. Jaka się okazała? Według mnie świetna. Autorka w umiejętny sposób porusza trudne tematy, a jednocześnie pisze z taką lekkością, że książkę wręcz się „pochłania”.
Historia Karoliny to opowieść pełna bólu, cierpienia, samotności, a jednocześnie pokazująca nowy początek, przyjaźń, walkę o siebie. Książkę czyta się szybko, nawet bardzo szybko. Ja wszystko przeżywałam wraz z główną bohaterką, wiele emocji mi ta książka dostarczyła. Akcja sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami.

Główną bohaterką jest Karolina. Osobiście bardzo ją polubiłam i mocno jej kibicowałam, aby udało jej się wszystko ułożyć w swoim życiu, aby odnalazła własne szczęście. Według mnie jest kobietą silną, odważną, dzielną (choć nie od początku).

„Karma: dziwką czy przyjacielem?” to ciekawa, wciągająca, a jednocześnie poruszająca trudne tematy, wywołująca emocje podczas czytania. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/02/karmadziwkaczyprzyjacielemwydawnictwobookedit.html

Czy wierzycie, że karma wraca?🖤

Karolina po pewnym czasie od rozstania z Wojtkiem, postanawia do niego wrócić. Wraz z tą zmianą chcą rozpocząć nowe życie na emigracji w Anglii. Szybko po przylocie okazuje się, że mężczyzna staje się prawdziwym tyranem. Przy każdej możliwej okazji poniża Karolinę, a do tego pojawiają się pierwsze akty przemocy. Dziewczyna czuje, że grunt usuwa się spod jej nóg. Mimo wszystko toleruje, tłumaczy wybuchy złości partnera. Z dala od rodziny i wsparcia bliskich nie potrafi znaleźć w sobie siły, aby od niego odejść. W pracy również nie dzieje się dobrze. Czuje się gorsza, niedowartościowania i coraz bardziej zamknięta w sobie. W całym tym nieszczęściu na jej drodze staje Asia, totalne przeciwieństwo Karoliny.
Dlaczego Karolina pozwoliła sobie na życie w toksycznym związku? Co nią kierowało, jakie uczucia, emocje? Jakie wcielenie przybrała jej karma?

Co mnie skłoniło do sięgnięcia po ten debiut? Niewątpliwie fakt, że historia jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Na niespełna 200 stronach, autorka przedstawiła historię, która mnie zmroziła, wzbudziła strach, ale i pewne ożywienie. To historia o życiowych wyborach, przesiąknięta bólem, niepewnością, tęsknotą za normalnością. Tak trudno jest patrzeć na upadek kobiety, zawłaszczonej, bitej i poniżanej przez partnera. Kobiety walczącej każdego dnia o przetrwanie, znajdującej się w życiowym dołku. To historia o depresji, która jest podstępną pułapką, ciągnie w dół i sieje emocjonalne spustoszenie. Ujrzałam tu również kobietę, w którą inni wierzyli bardziej niż ona sama. W moim odczuciu, to również historia o aniołach w ludzkiej postaci, które pojawiają się niespodziewanie w najcięższych momentach życia i wyciągają z marazmu. To opowieść o karmie, która w życiu przyjmuje nie tylko tę zła postać.
Przekonajcie się sami jeśli macie ochotę!

Czy wierzycie, że karma wraca?🖤

Czy wierzycie w karmę, że nasze życiowe doświadczenia są skutkiem tego co wcześniej zrobiliśmy? Pewnie nie raz słyszeliście, że przed karmą nie uciekniecie. Historie opisane w książce pokazują, że karma w życiu potrafi nieźle namieszać i nie musi się kojarzyć tylko negatywnie, zsyła też dobre rzeczy.

Karolina, główna bohaterka a zarazem autorka książki wraz ze swoim chłopakiem Wojtkiem wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii do pracy. Problemy, które wcześniej ignorowali, w nowym miejscu, bez rodziny i przyjaciół tylko je pogłębiają. Wojtek okazuje się być agresywnym chłopakiem, Karolina regularnie staje się ofiarą przemocy domowej. Na szczęście spotka na swojej drodze Asię, która ją ratuje z tej relacji.. Można powiedzieć, że karma się odwraca. W dalszej części książki czytamy między innymi o zmianie pracy, kolejnych relacjach damsko-męskich, wróżkach, depresji i radzeniu sobie z nią.

Książka mimo że ma tylko 180 stron jest naładowana silnymi emocjami i myśli się o niej dużo, ponieważ porusza bardzo ważne tematy. Tylko dzięki rodzinie, przyjaciołom i odpowiednim specjalistom można sobie z tym poradzić, całe szczęście Karolina miała takich ludzi wokół siebie.

Gratuluję książki myślę, że może pomóc wielu osobom, które borykają się z takim problemami i nie widzą dla siebie ratunku.

Karolina, główna bohaterka a zarazem autorka książki wraz ze swoim...

Karma
Dziwką czy przyjacielem? 🤔

Książka opowiada o losach Karoliny, która wraz ze swoim partnerem Wojtkiem wyjeżdża do pracy w Wielkiej Brytanii. Tam jednak zamiast lepszego życia czeka ją piekło przemocy domowej, zdrady i samotności. Karolina zaczyna się zastanawiać, czy karma jest jej przyjacielem, czy wrogiem, i czy ma szansę na szczęście 😔 😢.

Pióro autorka jest proste, ale nie oszczędza swoich czytelników. Na pewno nie jest to lektura dla osób o słabych nerwach, ponieważ porusza trudne tematy, takie jak przemoc, gwałt, depresja, alkoholizm czy samobójstwo. Jednocześnie książka pokazuje siłę i odwagę głównej bohaterki, która nie poddaje się i walczy o swoje marzenia.
Książka jest oparta na prawdziwej historii autorki, jest poruszająca, wzrusza i skłania do refleksji nad sensem życia i rolą karmy.
Ta historia daje do myślenia.

Polecam Wam ogromnie 😍.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂

Karma
Dziwką czy przyjacielem? 🤔

Pióro autorka jest...

Karma może być suką lub najlepszym przyjacielem.
ZAPAMIĘTAJ I DOKONAJ WYBORU.

Jest to debiut autorki i jest mi trudno ocenić
jej książkę, a to dlatego, że książka oparta
jest na przeżyciach autorki, które z pewnością
nie należą do przyjemnych i łatwych.

Karolina wraz ze swoim chłopakiem
wyjeżdża do pracy za granicę do pracy.
Miało być pięknie i kolorowo, lecz partner
dziewczyny okazał się draniem, myślącym,
że mu wszystko ujdzie na sucho.
Uchodziło, do czasu...
Dziewczyna przechodząc przez piekło, przeżyła
wiele upokorzeń, bicia i złego traktowania, które
doprowadzało ją do rozpaczy. Z pewnością
taki związek nie miał prawa przetrwać.
To nie jest jej jedyny upadek, z którego
trudno było jej się podnieść.
Czy dziewczyna spotka na swojej drodze w końcu
bratnią duszę, która poda jej rękę i więcej
nie pozwoli upaść ?
Zapraszam do lektury...

Ciężko się czyta książkę pełnych trudnych chwil
przez które musiała przejść bohaterka.
Autorka spełniła swoje marzenie i napisała
powieść o sobie i swoich dramatach, upadkach
i próbie radzenia sobie w ciężkich momentach
swojego dotychczasowego życia.
Z biegiem czasu nie była sama, co było
dla niej wybawieniem i motorem napędowym
do dalszej walki o siebie i swoje marzenia.

Książka nie jest gruba i można ją przeczytać
w jeden wieczór.
Warto po nią sięgnąć i wraz z autorką przejść przez
ten trudny okres, który daje dużo do myślenia i stawia
wiele znaków zapytania.
Jak ja bym postąpiła ? Jaki byłby mój wybór ?

Książka mi się podobała i polecam ją jak najbardziej

Karma może być suką lub najlepszym przyjacielem.
ZAPAMIĘTAJ I DOKONAJ WYBORU.

Jest to debiut autorki i jest mi trudno ocenić
jej książkę, a to dlatego, że książka oparta
jest na przeżyciach autorki, które z pewnością
nie należą do przyjemnych i łatwych.

Karolina wraz ze swoim chłopakiem
wyjeżdża do pracy za granicę do pracy.
Miało być pięknie i kolorowo, lecz partner...

To będzie chyba pierwsza książka, której nie potrafię ale i nie chcę ocenić. Karolina opisała swoje przeżycia, więc są to rzeczy, których nie powinno stawiać się niżej albo wyżej porównując z innymi historiami. Już na wstępnie chcę wam powiedzieć, że szykujcie się na wiele emocji – będziecie smutni, źli, radośni ale i też wdzięczni, że wasze życie jest całkiem inne niż miała bohaterka książki.

Książka jest bardzo krótka, bo posiada jakoś niecałe dwieście stron, więc przeczytacie ją w jednej chwili. Mi zajęło to niecałą godzinę. Mimo tego autorce udało się poruszyć wiele trudnych kwestii dotyczących relacji i życia. Co więcej Karolina Łabaj ma taki styl pisania, że czytając miałam wrażenie, że słucham opowieści dobrej koleżanki. Przez książkę się dosłownie płynie…

Karolina to bohaterka książki, która wyjeżdża ze swoim ukochanym za granicę. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie Wojtek, bo tak miał na imię jej partner, jest jej… byłym ale i obecnym chłopakiem. Niby nic, prawda? Ale… jednak właśnie poza domem mężczyzna zaczyna pokazywać swoją prawdziwa twarz. Jest naprawdę złym człowiekiem i tu były momenty, że w ogóle nie rozumiałam Karoliny. Być może dlatego, że mam inny charakter, silniejszy i bardziej stanowczy? Nie wiem… ale… czytając to co autorka napisała byłam zła na bohaterkę jej książki i wiele razy myślałam “Jak ona może dawać tak sobą pomiatać?” albo “Ja już dawno bym od niego odeszła”. Ale rozumem też fakt, że każdy człowiek jest inny i ma inną psychikę. Wracając do historii… Wojtek zaczyna stosować przemoc, nie tylko fizyczną ale i psychiczną, słowną… Karolina nie chce takiego życia, ale boi się odejść od mężczyzny. A on robi to na co ma ochotę nie patrząc nawę na to, że pewnego dnia rodzice Karoli przyjechali w odwiedziny. On nawet przy nich jest wulgarny i agresywny. I tu znowu nachodzą mnie myśli – “Dlaczego rodzice nie zareagowali? Dlaczego nie kazali wracać córce z nimi do domu? Przecież widzieli jaki jest ich przyszły zięć.”

Właśnie… zięć. Wojtek oświadczył się Karolinie, a ona oczywiście przyjęła zaręczyny. Absurd! Karola nie ma łatwo również w pracy… mówiąc wprost – nie układa jej się, więc zmienia ją i to wychodzi jej w jakiś sposób na dobre – poznaje tam Aśkę, która z czasem staje się jej przyjaciółką. To dzięki niej główna bohaterka będzie mogła stanąć w końcu na nogi i uwolnić się od tego tyrana.

W książce pojawia się również inny mężczyzna, Pedro. Czy on będzie miał coś wspólnego z Karoliną? Nic więcej wam nie napisze, chcę abyście mieli jakąś nutkę niepewności, tajemnicy. To też skłoni was do wzięcia jak najszybciej tej książki do ręki.

Podsumowując książka pokazuje, że wśród nas są osoby, które za zamkniętymi drzwiami przechodzą piekło. Tylko… dlaczego nie pozwalają sobie na pomoc? Dlaczego nie chcą walczyć o siebie?

Ta historia pokazuje, że nie warto ślepo podążać za uczuciem. W każdym związku należy mieć w pewnym sensie dystans oraz myśleć racjonalnie. Czytając książkę będziecie mogli zapewne znaleźć odpowiedź na pytania, które zadałam nieco wyżej. Jest to ciężka książka, ale warto ją przeczytać, by uchronić się przez popełnianiem błędów głównej bohaterki.

Współpraca reklamowa wydawnictwo BookEdit

Książka niezwykle trudna do oceny, ponieważ zawiera prawdziwe przeżycia autorki. Poruszane tematy są dosyć trudne, niektóre nawet określiłabym jako kontrowersyjne. Każdy mógłby przypuszczać, że w podobnych sytuacjach zachowałby się zupełnie inaczej. Niemniej jednak, moim zdaniem nie powinno się oceniać cudzych postępowań, ponieważ spekulowanie o działaniach, których sami nie doświadczyliśmy, ogranicza się do teorii.

Książka ma niecałe 200 stron, co czyni ją idealną do przeczytania na raz. Udało mi się zakończyć lekturę w ciągu jednego popołudnia. Mimo że porusza trudną tematykę, autorka umiejętnie balansuje pomiędzy głębokimi refleksjami a delikatnością pisania. Jej styl jest niezwykle lekki, sprawiając wrażenie, jakby czytało się pamiętnik.

Czytając tę książkę, byłam świadkiem autentycznych przeżyć i emocji, które autorka przechodziła. Konfrontacja z tak osobistym doświadczeniem może być zarówno przytłaczająca, jak i inspirująca. Zrozumienie i docenienie tej książki wymaga otwartości na doświadczenia autorki i gotowości do empatii, co może być trudne bez osobistych doświadczeń podobnych sytuacji.

W tym momencie przyznaję, że mi było ciężko zrozumieć niektóre decyzje podejmowane przez główną bohaterkę. Wydaje mi się, że będąc w podobnej sytuacji zachowałabym się inaczej. Szczęśliwie niczego takiego w życiu nie doświadczyłam, więc jest to jedynie teoretyzowanie. Jeśli jesteśmy w stanie spojrzeć na historię autorki z wyczuciem i zrozumieniem, dopiero wtedy możemy osiągnąć pełne zrozumienie i docenić wartość tej książki.

Podsumowując, "Karma: dziwką czy przyjacielem?" to książka, która porusza trudne tematy, ale jest napisana w lekki i pamiętnikowy sposób. Jej wartość tkwi w autentyczności i uczciwości autorki, która odważyła się podzielić swoimi przeżyciami. Ostateczna ocena tej książki pozostaje kwestią indywidualnego odbioru i gotowości do zrozumienia innych ludzkich doświadczeń.

Współpraca reklamowa wydawnictwo BookEdit

KARMA. DZIWKĄ CZY PRZYJACIELEM to debiut i historia życia autorki.

Nie chcę oceniać tej książki, bo zwyczajnie w świecie nie potrafię. Bo jak można ocenić historię z życia wziętą? Nie można. Owszem, niektóre zachowania autorki były dla mnie niezrozumiałe, ale nie byłam w jej skórze, więc nie mogę stwierdzić, jak sama bym się zachowała w podobnej sytuacji. Co do stylu jakim posługi się autorka jest prosty, przejrzysty i przyjemny w odbiorze. Gdzieniegdzie zdążyły się literówki, ale nie przeszkadzały w czytaniu.

Cieszę się, że Karlina Łabaj odnalazła swoje szczęście i spokój, że natrafiła na swojej drodze na dobre duszyczki, które w niektórych momentach bardziej wierzyły w nią, niż ona sama. Że potrafiła wyciągnąć lekcję z tego co zaserwowała jej życie i przełożyć na działanie.

KARMA. DZIWKĄ CZY PRZYJACIELEM to debiut i historia życia autorki.

Dodaj cytat z książki Karma: dziwką czy przyjacielem?