Trening umysłu

Okładka książki Trening umysłu Michał Gargól
Okładka książki Trening umysłu
Michał Gargól Wydawnictwo: Publicat nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Trening umysłu
Publicat
2024-01-24
2024-01-24
trening umysłu łamigłówki krzyżówki zagadki logiczne pamięć

Pisząc tę recenzję nadal eksploatuję niektóre zadania, których stopień skomplikowania przewyższył moje umiejętności. Pozwoliłam sobie je początkowo pominąć, ale wewnętrzna ciekawość i skrupulatność aby rozwiązać wszystko, sprawia, że prędzej czy później do nich wracam ;) Dawkuję tym samym swoją przyjemność i doceniam zabawę, której ta pozycja mi dostarcza. Gwarantuję, że spędzicie w jej towarzystwie długie godziny.

Jak wcześniej wspomniałam stopień skomplikowania zagadek jest różny: od banalnie prostych po bardzo trudne, którym trzeba poświęcić zdecydowanie więcej czasu i uwagi. Ta różnorodność sprawia, że możemy zaangażować w zabawę także pozostałych domowników.. zwłaszcza do tych hardcorowych.. w końcu co dwie głowy to nie jedna ;)

Z pozoru banalna i mała rzecz a dostarcza tak wiele radości. Jako wielbicielka wszelkiego rodzaju krzyżówek, sudoku, wykreślanek itp. Jestem nią zachwycona. Ta jedna książka zawiera te wszystkie (a nawet o wiele więcej!) łamigłówek. Dużym plusem jest to, że nigdy nie trafimy na tą samą zagadkę dwa razy pod rząd. Np. po sudoku mamy rebus itp. Dla mnie jest to duży atut, ponieważ zbyt duża częstotliwość łamigłówek jednego typu „pod rząd” po prostu mnie nudzi.

Uważam, że jest to także super pomysł na prezent dla łamigłówkowych wielbicieli. Przyznam, że już jedna osoba skorzystała na poleceniu i jest także zadowolona. Planuję sprezentować jeden egzemplarz Babci, która zaraziła mnie tą krzyżówkomanią :)

I choć bardzo lubię, to w tym przypadku naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Naprawdę polecam i czekam na kolejne edycje :)

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Publicat.

Kocham łamigłówki, sudoku, krzyżówki oraz escape roomy. Gdy zobaczyłam więc tytuł „Trening umysłu- krzyżówki i łamigłówki ćwiczące mózg” stwierdziłam, że muszę mieć tę książkę. Zastanawiałam się czy będą tam banalnie proste zadania które mnie znudzą, czy też takie nad którymi będę głowić się godzinami alby w końcu się zniechęcić. Czasem tak bywa w przypadku łamigłówek. W tej książce na szczęście tak nie jest, gdyż łamigłówki są na tyle proste, że większość osób a nawet młodzieży spokojnie da radę je rozwiązać, ale nie są infantylne. Niektóre z nich są trudniejsze, a inne łatwiejsze. Jeśli coś sprawi nam dużą trudność, lub po prostu mamy inny punkt widzenia niż autor zagadek możemy sprawdzić odpowiedź z tyłu książki. Przyznam, że rozwiązujemy je rodzinnie bo jest wtedy najlepsza zabawa, siadamy wieczorami z mężem i nastoletnią córką i trzaskamy te łamigłówki. Sporo łamigłówek jest na spostrzegawczość, inne na wiedzę (krzyżówki),jeszcze inne na dedukcję (który wyraz czy obrazek nie pasuje do reszty),czasem trzeba wysilić szare komórki aby wykoncypować jaka liczba powinna być kolejna, więc trzeba odkryć wzór zawarty w poprzednich liczbach, mamy tu też sudoku cyfrowe i literowe, rebusy i wiele, wiele innych zadań. Myślę, że każdy znajdzie tam zadanie dla siebie 😊

Rozwiązałam mnóstwo zeszytów sudoku, a kiedy byłam młodsza uwielbiałam grać w Zagadki Lwa Leona - platformówkę pełną logicznych zagadek. Gdy tylko trafiłam na tytuł „Trening Umysłu” wiedziałam, że muszę się z nim zapoznać!

Książka jest pełna zagadek logicznych, krzyżówek, sudoku, kwadratów a nawet rebusów. Dzięki różnorodności ćwiczeń każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Zadania mają też różny poziom trudności, stąd pozycja jest dedykowana zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników.

Polecam wspólne rozwiązywanie zadań, dzięki temu jest to też ciekawa forma spędzenia wolnego czasu z bliskimi, a przy okazji dbamy o swój mozg! Wystarczy sięgnąć po ołówek, zaprosić przyjaciół, rodzeństwo, rodziców, dziadków czy drugą połówkę do świetnej zabawy. Na końcu książki znajdują się odpowiedzi, które pozwolą rozwiać ewentualne wątpliwości. 😊

1977

Zamiłowanie do krzyżówek odziedziczyłam po tacie. Jako dziecko podprowadzałam mu jego gazetki, potem zaczęłam kupować swoje. Do tej pory uwielbiam wszelkiego typu sudoku, zagadki logiczne czy krzyżówki. Pomagają mi po pracy, wiecie, kiedy cały dzień czytam o powierzchniach bitumicznych, babeszjozie czy chromatografii jonowej, potrzebuję czegoś, co pomoże mi wrócić do stanu używalności.

W tej książce znajdziecie ponad 300 zagadek. Niektóre z nich są proste, inne mogą sprawiać więcej problemów. Przyznam szczerze, że nie wszystkie łamigłówki byłam w stanie rozwiązać sama. Do tej pory się z siebie śmieję, ale jako polonistka poległam na zadaniu z mojej dziedziny, nie wpadłam na to, że chodzi o rodzaj w przypadku ciągu słów, z których jedno nie pasuje do reszty. Jak sobie przypomnę moje kombinacje, to z jednej strony chce mi się śmiać, ale z drugiej strony podziwiam siebie za kreatywność w próbie dojścia do rozwiązania. Ale spokojnie, jeśli nie będziecie wiedzieć, jakie jest rozwiązanie, to znajdziecie je na końcu.

Nie miałam wielkich oczekiwań, jeśli chodzi o tę publikację. Liczyłam na rozrywkę. I owszem, dostałam ją, ale też musiałam kilka razy porządnie wysilić swoje szare komórki, ale ja akurat lubię wyzwania, więc nie przeszkadzało mi to, że przy niektórych zadaniach musiałam spędzić więcej czasu.

Jeśli szukacie książki z zagadkami z różnych dziedzin, to polecam tę publikację. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Są tutaj rebusy, sudoku, wykreślanki, zagadki. Do wyboru, do koloru.

Z początku zakładałam, że znajdę tam tylko typowe zagadki pokroju sudoku, krzyżówki czy rebusy. Miło się zaskoczyłam gdy „Trening umysłu” miał do zaoferowania o wiele więcej.

Nie ma tutaj tylko matematycznych łamigłówek ale także słowne. Z czego jedna z nich czeka na Was na jednym z kafelków!

Znajdziemy tutaj zarówno prostsze zadania jak i takie przy których główkować trzeba nie lada chwilę. Autorzy dołączają nam cenne wskazówki przy nietypowych zadaniach. Możliwości mamy tutaj mnóstwo, różnorodność łamigłówek sprawia, że każdy znalazłby tu coś dla siebie. Osobiście dużą frajdę sprawiały mi kryptarytmy, logogryfy oraz zagadki rysunkowe. A no i puzzle! 🧩

Znajdziemy tutaj zarówno prostsze zadania jak i takie przy których główkować...

Lubicie łamigłówki słowne lub liczbowe? Ja najbardziej lubię sudoku i inne matematyczne zagadki i od czasu do czasu sięgam po taką formę spędzania czasu.

Z ogromnym zainteresowaniem sięgnęłam po książkę „Trening umysłu”. Jest to zbiór ponad 300 zadań – słownych, matematycznych i logicznych o różnym stopniu trudności.

Różnorodność zadań jest bardzo duża. Niektóre łamigłówki są dość nietypowe i mało spotykane, ale zostały opatrzone instrukcjami rozwiązywania.

Na końcu książki znajdują się odpowiedzi.

Rozwiązywanie zagadek i łamigłówek ma wiele zalet. Poza tym, że jest to ciekawa forma rozrywki, uczy logicznego i strategicznego myślenia, rozwija pamięć i kształtuje wyobraźnię.

Warto dbać o dobrą sprawność swojego mózgu. Także ołówki w dłoń i dobrej zabawy.

Różnorodność zadań jest bardzo duża. Niektóre...

• Do kupienia NAUKOWE
  • Samodzielne
  • Rozwój i firma
  • Recenzenckie
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Trening umysłu