Pokaż dziecku świat finansów

Okładka książki Pokaż dziecku świat finansów Joanna Łopuszyńska
Okładka książki Pokaż dziecku świat finansów
Joanna Łopuszyńska Wydawnictwo: Joanna Łopuszyńska poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Pokaż dziecku świat finansów
Joanna Łopuszyńska
2024-01-15
2024-01-15
edukacja finansowa rodzice dzieci

Takiej książki brakowało w polskich księgarniach.
Tematyka wdrażania dzieci w finanse jest mi bardzo bliska, dlatego z chęcią sięgnąłem po tę pozycję i nie zawiodłem się.
Książka podaje bardzo proste i konkretne przepisy, jak uczyć dziecko, tego z czym moje pokolenie musiało sobie same radzić, bo mało kogo rodzice tego nauczyli. Jako rodzic dwóch córek już wdrażam w życie wiele z tej książki i po woli widzę efekty.
Sama książka jest napisana w sposób bardzo przystępny. Ma świetne grafiki, które znacznie wspomagają pracę z dzieciakami.
Jestem pewny, że dzięki wiedzy i poradom zawartymi w tej książce będziemy w stanie wychować pokolenie bardzo świadomych finansowo Polaków.
Już poleciłem tę książkę kilku znajomym i wierzę, że kiedyś mi za to podziękują.

Takiej książki brakowało w polskich księgarniach.

Myślę, że książka "Pokaż dziecku świat finansów" została umieszczona w niewłaściwej kategorii. To nie jest poradnik dla rodziców, lecz dla dorosłych, z którego można dowiedzieć się, jak rozmawiać z dzieckiem o finansach. Poradnik jest napisany w taki sposób, że uczymy dziecko, jak zarządzać pieniędzmi, a nie jak je oszczędzać. Autorka przedstawia praktyczne przykłady, w których obszarach można współpracować z dzieckiem, dzięki czemu możemy nawiązać większą więź z nim w tak ważnym obszarze, jakim są pieniądze. Książka ta prezentuje inne spojrzenie na to, czym są fundusze i jak dziecko może nimi sprawnie zarządzać. Uważam, że jest to świetna lektura dla świadomych dorosłych, niekoniecznie rodziców.

Tego nie uczą w szkole. Większość dorosłych nie potrafi oszczędzać. Dlatego żyjemy ponad stan, często od pierwszego do pierwszego. Tą dramatyczną sytuację można łatwo odmienić! Wystarczy, że wyrobisz w Twoim dziecku nawyk oszczędzania i nauczysz go przedsiębiorczości. I temu służy ta książka. Polecam gorąco.

Pozycja jakiej brakowało na polskim rynku. Bardzo dobrze przemyślana, napisana jasnym i zrozumiałym językiem. Porusza najważniejsze kwestie z obszaru edukacji finansowej dzieci. Dużo w niej odpowiedzi , podpowiedzi i materiałów do wykorzystania dla rodziców, którzy zadają sobie pytania jak edukować swoje dzieci w tym obszarze.

Gorąco polecam rodzicom, którzy chcą od najmłodszych lat edukować finansowo swoje dzieci oraz tym, którzy szukają oryginalnego prezentu dla znajomych rodziców!

Gorąco polecam rodzicom, którzy chcą od...

Jestem zachwycona tą książką.
Pozycja ta pozwala rodzicom wprowadzić dziecko w świat finansów i racjonalnego gospodarowania dostępnymi pieniędzmi.
Jej dużą zaletą są proste grafiki i duży czytelny tekst.
Warto posiadać tą pozycję w swojej bibliotece.
Joanna w przystępny sposób mówi jak tłumaczyć dzieciom dlaczego ważne jest dobre gospodarowanie pieniędzmi i dlaczego warto oszczędzać i jak to robić ale nie popadać w skąpstwo.
Gorąco polecam !

Jestem zachwycona tą książką.
Jej dużą zaletą są proste grafiki i duży czytelny tekst.
Warto posiadać tą pozycję w swojej bibliotece.

Bardzo wartościowa pozycja.
Poradnik, dzięki któremu wytłumaczysz dziecku między innymi że pieniądze to narzędzie, że życie na kredyt kosztuje i jak dzielić swój budżet na kategorie.

Książka napisana jest przystępnym językiem, zawiera mile dla oka rysunki, inspirujące sentencje i praktyczną wiedzę.

Jeśli nie jesteś przekonana/y co do słuszności dawania kieszonkowego dziecku, lub nie wiesz w jaki sposób to zrobić - nie zwlekaj, znajdziesz tu wszystkie odpowiedzi!

Bardzo wartościowa pozycja.

Jeśli nie jesteś przekonana/y co do słuszności dawania kieszonkowego...

Bardzo wartościowa publikacja! Napisana w sposób bardzo przystępny i tak też zredagowania. Czyta się więc szybko i przyjemnie.

Urzekło mnie to, że każdy spośród 15 rozdziałów rozpoczyna się inspirującą sentencją autorstwa Janusza Korczaka. To dobrze nastraja do lektury. Każdy rozdział kończy się też stroną przeznaczoną na własnoręczne notatki.

Autorka ewidentnie przemyślała wszystko, bo nawet papier na którym książka jest wydrukowana ewidentnie nadaje się do pisania po nim. Sprawia to, że publikacja będzie z pewnością w stałym użytku.

Konkludując: pokaźny kawał wiedzy przekazany w konkretny, przyjemny i minimalistyczny (bez nadęcia i przeintelektualizowania) sposób. Polecam wszystkim obecnym i przyszłym przedsiębiorczym rodzicom, przedsiębiorczych dzieci 😀

Autorka ewidentnie...

Książkę przeczytałam w niewiele ponad godzinę i zacznę od rzeczy trywialnych! Urzekła mnie jej estetyka! Te piękne rysunki Joanny spowodowały,że sama zamarzyłam kupić sobie słoiczki,nakleić na nie opisy i zabrać się za robotę!! Książka napisana bardzo przystępnym językiem,pochłania się ją w bardzo szybkim tempie,a wskazówki w niej zawarte dały mi bardzo dużo do myślenia!
I po powrocie mojego dziecka z obozu siadam do rozmowy z nią,sporządzamy umowę kieszonkowego,robimy podział siana i chwytamy byka za rogi! Pomysł ze stworzeniem umowy kieszonkowego czy zwykłej pożyczki,sposobu dzielenia budżetu napewno przyda się najbardziej mi,bo dotychczas to wszystko było bardzo chaotycznie,a pieniądze rozpływały się w powietrzu i to nie małe kwoty. Także ja czekam na swoje trzy pensje i dokonuję fizycznego i ceremonialnego podziału. Już się jaram na samą myśl o tym,a dzieckiem nie jestem!
Dziękuję Asiu za tę cudowną dawkę wiedzy i motywacji.Za to,że stałaś się moją finansową mamą i nauczyłaś odnośnie budżetu tego,czego moja nie zrobiła! Good job👌🏼Bardzo polecam tę pozycję! Jestem wdzięczna,że trafiłam na tę książkę,ale jeszcze bardziej za dzisiejszą rozmowę,której fragmenty znalazłam na dzisiejszych białych kartkach książki! To niesamowite móc obcować z kimś tak wyjątkowym! Ściskam❤️

I...

• RODZICIELSTWO

Dodaj cytat z książki Pokaż dziecku świat finansów