Królik kontra Małpa i legion zagłady

Okładka książki Królik kontra Małpa i legion zagłady Jamie Smart
2024-03-06
2024-03-06
Mateusz Lis

Legion zagłady!

Czy w pełnym zwrotów akcji i nadciągającej apokalipsy starciu leśnych zwierząt ze spadającą z nieba w kapsule małpą coś może pójść nie tak? Oczywiście! - najprawdopodobniej wszystko ;) Jak duże rozmiary może przybrać tego typu apokalipsa? Sprawdzicie to w trzeciej odsłonie komiksowej serii pt. "Królik kontra Małpa i legion zagłady".

Sympatyczny królik i jego przyjaciele – prosiaczek i wiewiórka – żyją sobie spokojnie w lesie. Pewnego dnia w ich okolicy spada kapsuła kosmiczna z małpą w środku. Intruz jest przekonany, że odkrył nową planetę i od razu ogłasza się jej niepodzielnym władcą. Co z tego wyniknie? Jedno jest pewne - śmiechu będzie co niemiara!

Oto trzeci tom przygód leśnych zwierzątek, które nie mogą zaznać spokoju, odkąd pewna przemądrzała Małpa spadła z nieba w kapsule kosmicznej i zaczęła szarogęsić się w ich lesie. Królik i reszta gangu – Gryzek, Wieprzek, Czarek z Żelastwa, Kaskabóbr i Skunks – mają serdecznie dość intruza i chaosu, jaki wywołuje. Czy zdołają zatrzymać apokalipsę zanim będzie za późno?

Czy królik i małpa mogą się ze sobą zaprzyjaźnić? A może raczej skazani są na rywalizację i walkę o swoje, która wyklucza jakąkolwiek przyjaźń? Początek, w którym małpa ląduje w kosmicznej kapsule i oznajmia, że podbija okoliczne ziemie nie wydaje się być dobrym początkiem króliczo-małpiej znajomości :) Jednak, jak to w komiksach bywa, dla czytelnika oznacza to jedno: mnóstwo dobrej zabawy!

Kreska jest na kolejnych stronach bardzo przyjemna dla oka, dynamiczna i zachęcająca do czytania i oglądania. Kolejne historyjki autentycznie wciągają, a w efekcie ponad 200 stron lektury mija w czasie w sposób kompletnie niezauważalny, co jest niewątpliwie plusem. Efekt? Po lekturze aż chce się czekać na kolejną porcję małpio-króliczych przygód!

Autor scenariusza i rysownik Jamie Smart od wielu lat zajmuje się tworzeniem komiksów dla najmłodszych. Do najpopularniejszych tytułów jego autorstwa należą: „Królik kontra małpa”, „Looshkin” i „Fish-Head Steve” – pierwszy komiks nominowany do prestiżowej nagrody im. Roalda Dahla dla najzabawniejszych powieści. Jamie Smart jest również autorem ilustrowanych książek dla dzieci („Flember: the Secret Book”) oraz projektów multimedialnych („Find Chaffy”).

Więcej tutaj:

Egmont Polska - dziękuję.

#królikkontramałpa #legionzagłady #jamiesmart #egmontpolska #egmont #światkomiksu #cosnapolce #comicbook #komiks #dladzieci #komiksdladzieci #comicbookforkids

Legion zagłady!

Sympatyczny królik i...