How to Argue With a Meat Eater (And Win Every Time)

Okładka książki How to Argue With a Meat Eater (And Win Every Time) Ed Winters
Okładka książki How to Argue With a Meat Eater (And Win Every Time)
Ed Winters Wydawnictwo: Vermilion popularnonaukowa
popularnonaukowa
How to Argue With a Meat Eater (And Win Every Time)
Vermilion
2023-12-28
2023-12-28
weganizm prawa zwierząt klimat ekologia

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Ed Winters, znany również jako Earthling Ed, w tej książce skłania czytelnika do refleksji nad etycznymi aspektami konsumpcji mięsa. "How to Argue With a Meat Eater (And Win Every Time)" to przemyślana i dowcipna pozycja, która nie tylko dostarcza narzędzi do skutecznego prowadzenia dyskusji (jak obiecuje autor),ale również podnosi ważne kwestie związane z jedzeniem mięsa.

Autor w przejrzysty sposób prezentuje argumenty oparte na faktach, badaniach naukowych i etyce, korzystając z własnych doświadczeń jako aktywista i edukator, co dodaje autentyczności i głębi jego stanowisku w tej sprawie. Przytacza również liczne przykłady, zarówno z własnego życia, jak i z ogólnodostępnych informacji, które mogą zainspirować nawet największego entuzjastę spożywania mięsa do zastanowienia się nad swoimi wyborami żywieniowymi.

W swojej książce, Ed Winters nie ogranicza się jedynie do prezentacji argumentów – sięga po psychologię, aby wskazać, co skrywa się za licznym niezrozumieniom mięsożerców i wegetarian. Podkreśla, że problem leży w obopólnej skutecznej argumentacji (bo ona nie polega jedynie na prezentacji faktów),a także w zdolności do wczucia się w perspektywę drugiej osoby. Autor wskazuje na bardzo ważny aspekt – empatia nie jest jedynie cechą pożądaną w życiu codziennym, ale także kluczowym elementem udanej argumentacji. Książka zatem jest nie tylko przewodnikiem po technikach przekonywania, ale również inspirującym kompendium wiedzy na temat budowania zdrowych relacji podczas dyskusji.

Język używany przez Wintersa jest przystępny, co sprawia, że książka jest dostępna dla szerokiego grona czytelników. Humorystyczne podejście autora sprawia, że trudne tematy stają się łatwiejsze do przyswojenia, a lekkość stylu (moim zdaniem) nie wpływa negatywnie na powagę przekazu.

Podsumowując, książka "How to Argue With a Meat Eater (And Win Every Time)" nie jest tylko dla tych, którzy chcą wygrywać argumentacje z mięsożercami. Również dla osób, które chcą zmienić swoje odżywianie na bardziej świadome, ale także dla wszystkich, którzy pragną dogłębniej zrozumieć motywacje ludzi, którzy wybierają drogę wegetarianizmu. Ed Winters stworzył inspirującą, pouczającą i zabawną lekturę, która otwiera oczy czytelników na wpływ ich wyborów żywieniowych na świat zwierząt, środowisko naturalne i naszą planetę.

Książka z pewnością zmusza do refleksji i może zmienić spojrzenie czytelnika na kontrowersyjne kwestie związane z konsumpcją mięsa. Udowadnia także, że rozmowy na temat diety i etyki tego problemu mogą być konstruktywne i prowadzić do pozytywnych zmian w społeczeństwie.

Autorka recenzji: Paulina Wiater

Dodaj cytat z książki How to Argue With a Meat Eater (And Win Every Time)