Filozofia miłości płciowej

filozofia, etyka
Dom Wydawniczy Kontinuum
2023-07-23
2023-07-23

Zdecydowałam się na tą książkę po pierwsze dlatego, że jest kontrowersyjna. Jest to rozprawa o filozoficznej teorii miłości płciowej. Po wysłuchaniu stwierdzam, że dla mnie nie była aż tak kontrowersyjna. Takie były czasy i tak myślano. Przypominam, że autor żył na przełomie XVIII / XIX wieku.

Tu kobieta jest tym gorszym stworzeniem. Jeżeli mężczyzna zdradza kobietę to może, ale w przypadku kobiet to niedopuszczalne. Do tego osobnik płci pięknej może mieć teoretycznie jedno dziecko w w roku, natomiast mężczyzna może i mieć ich sto. Jeżeli oczywiście owe kobiety będą jego żonami. 🤣. Momentami można było się pośmiać z takiego myślenia.

Wątek o wieku i wyglądzie kobiety i mężczyzny też mi się spodobał. Kobieta musi być nie za szczupła i nawet może być szpetna, byle garba i krzywizn nie miała. Mężczyzna wybierze brzydsza kobietę, ale o nienagannej posturze. No i nogi, najlepiej długie i szczupłe, żeby miała 🤣. Natomiast kobieta częściej wybierze rozbójnika o szerokich ramionach i wąskiej tali niż chudego i grzecznego mężczyznę. Do tego wiek. Kobiety wybierają najczęściej mężczyzna między 30 a 33 rokiem życia. A mężczyźni wola nieco młodsze panie, bo między 18 a 28 roku życia. Powodem są możliwości rozrodcze kobiety. Ta, która nie ma już albo i jeszcze miesiączki, nie jest uważana za dobrą partię. Nikt już się nią nie zainteresuje. Kobiety są stworzone po to, aby rodzić i podtrzymywać gatunek 🤣

Oczywiście drugim powodem, żebym wysłuchał tą rozprawę, była obecność niezastąpionego lektora. Czyta Filip Kosior.

Polecam 💪

Tu kobieta jest tym gorszym stworzeniem. Jeżeli mężczyzna zdradza kobietę to...

• ASa
  • Przeczytane 2024

Dodaj cytat z książki Filozofia miłości płciowej