Gazetowy sabotaż

Okładka książki Gazetowy sabotaż Hannah Peck
Okładka książki Gazetowy sabotaż
Hannah Peck Wydawnictwo: Świetlik Cykl: Róża na tropie (tom 3) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Róża na tropie (tom 3)
Świetlik
2024-03-13
2024-03-13

Okładka książki Dinks Emilia Dziubak, Martin Widmark
Dinks Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Jak dzieci świętują Boże Narodzenie na całym świecie Pavla Hanácková, Karolina Medkova
Jak dzieci świ... Pavla Hanácková, Ka...
Okładka książki Pola i Piotruś. Nowy kolega Camilla Reid, Axel Scheffler
Pola i Piotruś... Camilla Reid, Axel ...
Okładka książki Pola i Piotruś. Potwór Camilla Reid, Axel Scheffler
Pola i Piotruś... Camilla Reid, Axel ...

Zagadki, tajemnice do rozwikłania i podróż do niezwykłych miejsc. Oto przed wami kolejna niezapomniana przygoda z Różą i jej przyjacielem Rupertem.

Przed dziewczynką i jej towarzyszem nie lada wyzwanie. Okazuje się, że w siedzibie gazety "Perspektywy" ktoś nieźle namieszał. Poprzekręcane teksty, złe nagłówki, błędy, a nawet atak na maszynę drukarską. Coś tutaj złego się dzieje.

Róża podejmuje się śledztwa. W końcu artykuły do gazety pisze nie kto, inny, tylko jej ulubiona dziennikarka Katarzyna Rodrigo. Róża to bardzo dociekliwa dziewczynka. Nic więc dziwnego, że odnalezienie sabotażysty stawia na pierwszym miejscu. Czy uda jej się odkryć, kto chce pogrążyć gazetę?

"Róża na tropie" to zabawna i pełna humoru książka, która zmieni czytanie w super przygodę. Mały, poręczny format sprawia, że można ją wszędzie ze sobą zabrać i nie rezygnować z czytania na łonie natury. I te niezwykłe ilustracje. Czerń i biel zostaje tutaj przełamana odcieniami fioletu, dzięki czemu ilustracje przyciągają uwagę.

Bardzo polubiliśmy Różę i jej przyjaciela Ruperta. Ta dwójka dopełnia się idealnie. Razem rozwiązują najtrudniejsze zagadki i wspierają się wzajemnie, są wytrwali i dążą do celu.

W ostatniej części Róża będzie musiała wykazać się niesamowitymi zdolnościami dedukcyjnymi, albowiem sama właścicielka gazety „Perspektywy” poprosi ją o przysługę. Dlaczego to taka ważna gazeta? Bo to tam swoje artykuły umieszcza Katarzyna Rodrigo - jedyna idolka naszej bohaterki.

Róża będzie tropić kto stoi za niszczeniem gazety, zmienianiem nagłówków i robieniem psikusów w kolejnych numerach gazety. Kim jest sabotażysta i jaki jest cel tych działań? Sprawdźcie sami!

Jak w poprzednich częściach bawiliśmy się świetnie rozwiązując zagadkę razem z Różą. Fabuła jest ciekawa, a sprawa dla kilkulatka może się wydawać zawiła. Klimatu dodają oczywiście ilustracje w odcieniach fioletu.

Niewielki, kieszonkowy format sprawia że to świetny wybór aby zabrać lekturę w podróż i umilać sobie czas chociażby na wakacjach.

Trochę żal, że to już koniec serii, ale nie wątpię że wydawnictwo niebawem wyjdzie do nas z kolejnymi ciekawymi propozycjami.

Zagadki, tropy, intrygi. Róża wraz ze swoim mysim przyjacielem Rupertem, już po raz kolejny zapraszają nas do swojego detektywistycznego świata. W najnowszej części przygód tych bohaterów, ich drogi skierują się do wydawnictwa pewnej bardzo poczytnej gazety, która ktoś sabotuje. Zdarzają się bowiem dziwne i niepokojące rzeczy - prasa drukarska o wdzięcznym imieniu Janina, drukuje gazetę z błędami, skórkami bananów i innymi uszkodzeniami. Nikt tego nie rozumie i nie wie jak to jest możliwe. Róża jest ostatnią nadzieją na uratowanie "Perspektyw". Nie ma czasu do stracenia, bowiem za kilka dni w gazecie planowany jest wyjątkowy artykuł prywatnej idolki i mistrzyni naszej młodej Pani detektyw - Katarzyny Rodrigo. Nie można ryzykować że jej artykuł zostanie uszkodzony dlatego szefowa gazety, Filomena, postanawia ją zamknąć.
Czy nie sądzicie, że coś tu nie gra ? Róża również ma takie przeczucie i podążając za jego głosem odkrywa kolejne ślady aż do momentu, gdy wynik śledztwa wydaje się zupełnie nieprawdopodobny.

Trzeci tom świetnej serii Hannah Peck pobudza wyobraźnię, wzbudza w nas ciekawość i sprawia, że trudno się od niej oderwać. Czy to niewystarczająca rekomendacja? Napisana zabawnym i lekkim piórem, dynamiczna akcja i ciekawy wątek to przepis na książkę dla dzieci, którą trudno im wyrwać z rąk. Podobnie jak w poprzednich tomach, książka jest formatu wielkości dłoni, więc można zabrać ją wszędzie gdzie chcemy. Historia uzupełniona jest świetnymi ilustracjami, które odżywiają ja i pozwalają jeszcze lepiej przeżywać losy bohaterów.

Ostatnio nakładem Wydawnictwa Świetlik ukazał się nowy tom przygód tej wyjątkowej dziewczynki. To już trzecia część serii Hanny Peck, która tym razem nosi tytuł „Gazetowy sabotaż”. Tym razem Róża wraz z myszką Rupertem i tatą wybierają się do miasta. Dziewczynka będzie zwiedzać redakcję ulubionego czasopisma „Perspektywy”, co może być okazją do poznania tajników pracy reporterów. Dziewczynce udaje się też porozmawiać z właścicielką „Perspektyw”, która składa jej propozycję. W gazecie ktoś sabotuje działania redakcji robiąc błędy w artykułach i nagłówkach, atakując maszyny drukarskie… Róża rozpoczyna śledztwo, chciałaby jeszcze przeczytać reportaże swojej idolki, Katarzyny Rodrigo. Czy uda jej się rozwikłać zagadkę? Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2024/04/roza-na-tropie-gazetowy-sabotaz.html

Świetna czytanka, idealna dla małych miłośników przygód detektywistycznych.
To już trzeci tom w serii. Akcja tej fantastycznej, a zarazem zwariowanej opowieści toczy się tym razem w redakcji gazety.
Główna bohaterka to niezwykle sympatyczna dziewczynka. To niestrudzona tropicielka tajemnic, poszukiwaczka przygód i pogromczyni niewyjaśnionych zagadek. Wraz z przyjacielem Rupertem, ambitną myszą podejmuje się sprawy odnalezienia sabotażysty.
To książka, którą fajnie się czyta. To książka doskonała zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i dla Okruszków umiejących już samodzielnie czytać. Została napisana w prosty i czytelny sposób zarówno dla młodszego, jak i starszego czytelnika. Dopełnieniem wciągającej fabuły są licznie pojawiające się na stronach zabawne ilustracje. Czytając książkę Okruszek wraz z sympatycznymi bohaterami wejdzie w sam środek detektywistycznej przygody, która wprowadzi go w bajkowy świat wzbogacający wyobraźnię.
Zdjęcia środka na blogu Biblioteczka Okruszka.

Świetna czytanka, idealna dla małych miłośników przygód detektywistycznych.

"Róża na Tropie. Gazetowy Sabotaż" to już trzecie spotkanie z niezwykłą korespondentką Różą. Tym razem nasza odważna bohaterka staje przed zadaniem tropienia sabotażysty w "Perspektywach", gdzie ktoś knuje i wprowadza błędy do gazety. Wraz ze swoim sprytnym przyjacielem Rupertem wyrusza na poszukiwanie prawdy, rozwiązując przy tym tajemniczą zagadkę. Czy jej podejrzenia okażą się słuszne? Czy uda jej się uratować "Perspektywy" przed zamknięciem? Musicie sprawdzić koniecznie.

Ta fascynująca książka będzie nie lada gratką dla fanów zagadek. Główna bohaterka, mimo że jest małą dziewczynką emanuje ogromną odwagą i zdolnością wnikliwej analizy faktów. Opowieść wciąga od pierwszych stron, a ilustracje w odcieniach czerni, fioletu oraz bieli dodają jej niepowtarzalnego charakteru.

Lekki styl autorki połączony z humorem sprawia, że czytanie staje się jeszcze bardziej atrakcyjne, a niespodziewane zwroty akcji trzymają czytelnika w napięciu.
Dzięki tej części dowiemy się, że pierwsze wrażenie może być mylne, a zapatrzeni w siebie możemy przegapić zalety drugiej osoby. Treść zwraca szczególną uwagę na pojęcie zazdrości i tego, do czego może ona doprowadzić.

„Gazetowy sabotaż” to już trzecie spotkanie z bohaterami świetlikowej serii detektywistycznej dla dzieci, która została bardzo ciepło przyjęta w naszym domu. Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejne przygody uroczej, rezolutnej i inteligentnej Róży i jej nietuzinkowego, mysiego przyjaciela, malutkiego Ruperta.

Właśnie takie bohaterki chce pokazywać moim dzieciom! Uwielbiam Różę za jej nieustępliwość w dążeniu do celu, niezwykły spryt, dobre serce i wspaniałe empatyczne podejście do świata. Książki z tej serii są też bardzo zabawne, wciągające i pełne zaskakujących sytuacji, które zdziwią nawet dorosłego czytelnika.

W tej części Róża będzie musiała rozwiązać zagadkę sabotażysty, który usiłuje zniszczyć „Perspektywy”, czyli gazetę, w której ukazują się artykuły pisane przez jej jedyną prawdziwą idolkę - Katarzynę Rodrigo! Dziewczynka odwiedzała siedzibę gazety w ramach urodzinowego prezentu i pewnie w najśmielszych snach nie wyśniłaby jak zakończy się ten dzień.
Podczas zwiedzania budynku otrzymała zaproszenie na rozmowę z prezeską „Perspektyw”, Filomeną Miłomieyską III.
To nie był koniec niespodzianek, ponieważ kobieta poprosiła Różę o pomoc w odnalezieniu i zdemaskowaniu niecnego sabotażysty, który jest sprawcą strasznego bałaganu. Dobre imię całej gazety i jej pracowników jest zagrożone, a w tym także reputacja Katarzyny Rodrigo! Ktoś próbuje zniszczyć „Perspektywy” i pogrążyć dziennikarzy, którzy tam pracują. Róża od razu zabiera się do pracy i rozpoczyna śledztwo, mogące stać się ogromnym przełomem w jej karierze reporterskiej. Jedno jest pewne - przyda jej się duuużo szczęścia! To śledztwo okaże się trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

Czy Róża rozwiąże zagadkę gazetowego sabotażysty?
Kim okaże się ten niecny rzezimieszek?

Mam nadzieję, że ukażą się kolejne tomy z serii „Róża na tropie” i to wielką! Czas spędzony z Różą i Rupertem to wspaniała zabawa oraz niezapomniana przygoda. Zawsze zachwyca mnie ten mały i wyjątkowo urokliwy format książek z tej serii💜

Właśnie takie bohaterki chce pokazywać moim dzieciom! Uwielbiam...

To już trzecia, można powiedzieć, że przełomowa książka o przygodach Róży, bo w życiu młodej korespondentki dojdzie do ważnego wydarzenia. Zanim jednak to nastąpi dziewczynka będzie musiała rozwikłać trudną sprawę.

Róża zostaje poproszona o pomoc w kłopotach, które pojawiły się w Perspektywach, najlepszej gazecie w mieście. Jak się okazało ktoś sabotuje pracę reporterów, narażając gazetę na szwank, a właścicielka nie chce dopuścić do tego, aby sabotażysta zagroził funkcjonowaniu gazety. Szczególnie, że już niedługo na łamach tej właśnie gazety ukazać się ma najważniejszy artykuł Katarzyny Rodrigo - jedynej idolki Róży!

Nie pozostaje nic innego jak wykrycie kto zmienia nagłówki, zaśmieca gazetę i kpi sobie ze wszystkich. Róża i jej dzielny kompan będą mieli ręce pełno roboty i bardzo mało czasu. Jak zakończy się ich śledztwo??

Róża odkryje sekrety i tajemnice i przekona się, że pozory mogą mylić. Dynamiczna, pełna zwrotów akcji książka, przy której czytelnik sam próbuje rozwiązać zagadkę Perspektyw!

Powiem Wam jeszcze, że lubię serię książkowe, w których w ilustracjach w każdej książce dominuje jeden kolor. W najnowszej części mamy kolor fioletowy, w poprzednich dominowały kolory pomarańczowy i zielony.

Róża, młodziutka reporterka z zamiłowania, która podejmie się każdej sprawy, wierna fanka Katarzyny Rodrigo.

Dziewczynka wraz z tatą i swoim kompanem Rupertem trafia do redakcji dziennika "Perspektywy", gdzie od podszewki może zobaczyć jak powstaje najlepsza gazeta, poznać reporterów, a także swoją idolkę Katarzynę Rodrigo, której artykuły pojawiają się w tej gazecie. Niespodziewanie Róża zostaje poproszona o rozwiązanie zagadki, ktoś sabotuje gazetę zmieniając nagłówki, robiąc błędy w artykułach, ktoś ewidentnie chce zaszkodzić gazecie. Kim jest sabotażysta i jakie są powody jego poczynań? Czy Róży uda się rozwikłać te sprawę? Podręcznik dla korespondentów specjalnych autorstwa Katarzyny Rodrigo będzie bardzo pomocny...

Historia pełna zaskakujących zwrotów akcji, trzymająca w napięciu, pokazująca do czego może doprowadzić zazdrość i poczucie braku docenienia.

Jeżeli lubicie książki z wątkiem detektywistycznym, chcecie poczuć się jak Sherlock Holmes to konieczne musicie ją przeczytać. To już 3 tom, jeśli nie czytaliście poprzednich to warto nadrobić zaległości :)

Książki detektywistyczne dla dzieci cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Każda część to niezwykle ekscytująca opowieść, w której główna bohaterka - Róża to odważna i niezwykle sprytna dziewczynka marząca o tym by zostać korespondentką specjalną. Wspólnie ze swoim przyjacielem Rupertem rozwiązuje różne zagadki.

W tej części przyjdzie im zmierzyć się z tajemniczym sabotażystą, który przekręca nagłówki i zmienia treść artykułów publikowanych w czasopiśmie „Perspektywy”. Dla Róży rozwikłanie tej sprawy to niezwykłe wyzwanie, gdyż sprawca zagraża karierze jej idolki, znanej reporterki Katarzyny Rodrigo. Przy okazji książka porusza ważne tematy, takie jak odpowiedzialność dziennikarska za słowo drukowane w prasie.

Dodatkowo, ilustracje wzbogacają tekst, tworząc spójną i atrakcyjną dla dzieci całość.

W tej części przyjdzie im zmierzyć się z...

• W planach ebook
  • Dziecięce
  • Insp op

Dodaj cytat z książki Gazetowy sabotaż