Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora

Okładka książki Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora Andrew Mcdonald, Ben Wood
Okładka książki Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora
Andrew McdonaldBen Wood Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Odlotowe gołębie (tom 6) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Odlotowe gołębie (tom 6)
Real Pigeons Get Bready
Znak emotikon
2024-02-12
2024-02-12
Arkadiusz Gardaś
gołębie akcja przygoda śledztwo humor

Okładka książki Odlotowe gołębie prężą pióra Andrew Mcdonald, Ben Wood
Odlotowe gołęb... Andrew Mcdonald, Be...
Okładka książki Odlotowe gołębie dają nura Andrew Mcdonald, Ben Wood
Odlotowe gołęb... Andrew Mcdonald, Be...

Tym razem nasza drużyna odlotowych gołębi ma do przekazania swoim czytelnikom dwie ważne puenty. Dowiemy się, że czasami coś czego się boimy wcale nie musi być złe, mogliśmy jedynie na coś patrzeć inaczej i myśleć że stwarza dla nas zagrożenie jednak w istocie tak nie jest. To też ważna lekcja dlaczego na trasach szybkiego ruchu dokleja się na przezroczystych szybach wizerunki ptaków- szyby czy ekrany są przezroczyste a przez to niewidoczne dla naszych latających przyjaciół, które mogą w nie uderzyć i zrobić sobie krzywdę.

Oprócz tego będziemy świadkami śmiesznych historii w wykonaniu naszej ekipy, zobaczymy jaką moc może mieć zarówno klej jak i magnes oraz, że nie każdy stwór chce wystraszyć, czasami to może być nieszczęśliwy wypadek i on również próbuje się oswobodzić😉. Polecam dla tych, którzy polubili się z gołębiami oraz tym, którzy dopiero powoli ich poznają - dobra zabawa gwarantowana!

Ja byłam nastawiona bardzo pozytywnie, córka mniej, ze względu na szare obrazki i formę komiksu, którego jeszcze nie znała. Finalnie ona zadowolona, ja rozczarowana. Książka najzwyczajniej w świecie głupia. Bohaterowie rozumem dorównują kojotowi z bajki o strusiu 🥴 niestety młoda chce poznać kolejne tomy, więc damy jeszcze jedną szansę gołębiom 🙈

5 i 6 część przygód odlotowych gołębi za nami! Każdy tom to nowa zagadka dla szalonych bohaterów, których dobry humor nie opuszcza. Książki są wydane w formie komiksu, co znacznie ułatwia czytanie młodszym dzieciom, także tym rozpoczynającym naukę czytania. Tekst jest krótki, napisany czytelną czcionka, a dodatkowo obrazki rozbudzają wyobraźnię.

Oprócz zabawy, przemycone jest wiele edukacyjnych treści. Każdy z bohaterów ma inną umiejętność, a razem stanowią zgraną paczkę. Bardzo fajnie można to przełożyć na relacje między rówieśnikami. Seria liczy siedem części, jednak można je czytać w dowolnej kolejności. Z gołębimi pozdrowieniami polecamy tę serię🕊️

Oprócz zabawy, przemycone...

"Odlotowe gołębie polują na chlebostwora" to szósty tom przygód ekipy dzielnych gołębi stojących na straży porządku i sprawiedliwości. Tym razem gołębie mają szczególnie trudne wyzwanie, bowiem nowa burmistrzyni zakazała wstępu wszelkim ptakom do miasta! Jak w tej sytuacji walczyć ze złem i zdobywać okruszki?

Tym razem nowe wyzwania gołębi są ściśle powiązane z poprzednim tomem. Nieoczekiwany zakaz wstępu do miasta solidnie daje się we znaki wszystkim latającym istotom. Kolejne tropy prowadzą do głębiej skrywanych okoliczności problemu i rozwiązania. I w tym momencie fantastycznie jest ukazany mechanizm tworzenia empatii i prób zrozumienia zachowań innych w relacjach, zamiast powierzchownej oceny. Z każdym kolejnym tomem coraz więcej jest nie tylko humoru, ale i wartościowych treści i przemycanych nienachalnie ważnych morałów - bardzo to cenię :)

Ale i oczywiście wesoło w wielu momentach jest nadal. Żarty sytuacyjne, nieoczekiwane zwroty akcji i zabawne gagi towarzyszą kolejnym opowiastkom. Ilustracje pobudzają dodatkowo wyobraźnię i dodają "skrzydeł" dynamice całej książki. Fabuła toczy się szybko, wciąga i zapada w pamięci zarówno to, co rozrywkowe, jak i to, co ważne :)

Kolejne intrygujące zakończenie zapowiada interesującą kontynuację - już jestem ciekawa, co też dalej się wydarzy u tych pierzastych bohaterów :) A tymczasem gorąco polecam ten tom jak i całą serię :)

Tym razem nowe wyzwania gołębi są ściśle powiązane z poprzednim...

Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa Znak, któremu serdecznie dziękuje za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.
Ostatnio razem z córką mogłam przeżyć niesłychaną przygodę dzięki wydawnictwu znak emotikon i ich odlotowym gołębiom. Moja córka i ja zostałyśmy przyłączone do odlotowej drużyny następnie dostałyśmy 13 (nie ) pechowych zadań do wykonania, które bardzo fajnie mogłyśmy realizować wspólnie z córką. Nie muszę mówić jak bardzo nas to zbliżyło do odlotowej drużyny gołębi. Po wykonanych zadaniach mogłyśmy spokojnie przejść do tego co ostatnio lubimy najbardziej a więc wspólnego czytania kolejnej części przygód niepowtarzalnych gołębi.
6 część przygód pt. " Odlotowe gołębie polują na chlebostwora" to podobnie jak poprzednie trzy bardzo ciekawe i zaskakujące historie.
Maskoptak, Wywrotka, Papilotka , Gruchot i Ekspres ponownie będą tropić bandytów, którzy robią zamieszanie w mieście. Tym razem mamy jednak pod górkę, bo nowa Pani Burmistrz zakazała ptaków w mieście. Jak więc rozwiązać zagadkę a może ją przekonać. Następnie muszą zmierzyć się z chlebostworem, rozwiązać zagadkę zamkniętego domu oraz odnaleźć Ptasie Ptyś-Ptaś.
Ponownie dostaniemy moc niezapomnianych wrażeń i bardzo duża dawkę humoru.
Książkę czyta się z dużym zaciekawieniem głównie za sprawą rewelacyjnych rysunków jest to coś na styl komiksu, gdzie większość strony zapełniona jest obrazkiem dlatego dzieciaki się nie nudzą, a czytanie kilkakrotnie jest przedłużane, bo dzieciaki chcą więcej i więcej. Co ważne książka pisana jest dużą wyraźną czcionką co zachęca naszą pierwszoklasistkę do samodzielnego czytania. Gorąco polecam wam poznać odlotową drużynę tych wyjątkowych gołębi z pewnością polubicie je tak jak i my.

Wolicie miasto czy wieś ?

Niezależnie jaka jest odpowiedź, możecie się swobodnie poruszać, przemieszczać w zależności od potrzeb czy chęci. A bohaterowie szóstego już tomu “Odlotowych gołębi” dostają w tej części zakaz wlotu do miasta ! Za co ? Po co ? Dlaczego ? Ta wciągająca książka wszystko Wam wyjaśni !

Maskoptak, Wywrotka, Papilotka , Gruchot i Ekspres to Odlotowa drużyna, która zapewnia młodym czytelnikom moc niezapomnianych wrażeń i przezabawnych przygód. Gdy przeżywają załamanie nerwowa z powodu braku dostępu do parkowych okruszków, okazuje się, że ponownie muszą stawić licznym czoła wyzwaniom.

“Żeby powstrzymać potwora, trzeba stać się potworem!”

Czas stawić czoła Chlebostworowi , wytropić grasujących w mieście bandytów, rozwiązać zagadkę zamkniętego domu. No i kto odnajdzie Ptasie Ptyś - Ptyś jak nie właśnie Odlotowe Gołębie ? Czy uda im się przekonać Panią Burmistrz żeby pozwoliła im swobodnie latać po mieście ? No komu jak nie im ? Do dzieła !

Świetna jest ta seria ! Lekka, zabawna i taaaaka wciągająca. Dzięki ciekawym rysunkom i temu, że jest pisana w formie komiksu, wciąga się ją ekspresowo, zarazem intensywnie przeżywając wszelkie akcje w jakich bierze udział paczka tych wyjątkowych ptaków.

Tyle humoru w jednej książce - aż dziwne, że się pomieściło ! Nie macie pojęcia jaki szok wywołać może w gołębiu fakt, że poduszka ma w sobie pióra, bo przecież “Pióra powinny rosnąć na zewnątrz, a nie w środku!” Kto to widział takie rzeczy ?

Polecam ! A nie - MY to polecamy, bo przecież mam w domu fankę Odlotowych gołębi. I sama coraz bardziej je lubię. Musicie koniecznie też je poznać !

Serdecznie dziękuję za egzemplarz do recenzji :)

Wolicie miasto czy wieś ?

Maskoptak, Wywrotka, Papilotka , Gruchot i Ekspres to Odlotowa...

Jest to już szósta część przygód
Wywrotki,Ekspresa,Papilotki,Gruchota oraz Maskoptaka🕊🕊🕊🕊🕊

W tej części drużyna gołębi próbuje złapać chlebostwora,rozwiazuje zagadkę zamknietego domu oraz próbuje odnaleźć Ptasie Ptyś-Ptaś,a wszysto to utrudnia im zakaz,który właśnie Ptasia ustanowiła,czyli zakaz wlotu ptakom do miasta🕊

Książka ta to bardzo zabawna i wciągająca opowieść o przygodach odważnej i śmiesznej drużyny gołębi. Książka pełna niesamowitych przygód i zabawnych historii z fantastycznymi ilustracjami,przy której zarówno dzieci jak i dorośli bedą się świetnie bawić. Polecam

Jest to już szósta część przygód
Wywrotki,Ekspresa,Papilotki,Gruchota oraz Maskoptaka🕊🕊🕊🕊🕊

Książka ta to bardzo zabawna i wciągająca opowieść o...

Macie ochotę na porcję kolejnych przygód odlotowych gołębi? My jak najbardziej i tu przychodzi z pomocą Wydawnictwo Znakemotikon oraz Andrew Mcdonald i Ben Wood oraz 6 część przygód pt. " Odlotowe gołębie polują na chlebostwora" Ta część to podobnie jak poprzednie trzy bardzo ciekawe i zaskakujące historie. Grupa przyjaciół ponownie będzie tropić bandytów, którzy robią zamieszanie w mieście. Ale same też nie będą miały łatwo, bo nowa Pani Burmistrz zakazała ptaków w mieście. Czy uda im się ją przekonać oraz jak będzie wyglądało ich pierwsze spotkanie? Nawet się nie spodziewacie takiego obrotu sprawy. Ale jeszcze muszą zmierzyć się z chlebostworem, albo raczej kimś kto się za niego podaje. Akcja goni akcję a humoru ze strony na stronę przybywa. Całość czyta się rewelacyjnie a dopełnienie stanowią zabawne czarno-białe rysunki. Polecam Wam tą serię mali i duzi świetnie się przy niej bawią.

• Biblioteka

Dodaj cytat z książki Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora