Melt

Okładka książki Melt Helen Hardt
Okładka książki Melt
Helen Hardt Wydawnictwo: Purpurle Book Cykl: Saga braci Steelów (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Saga braci Steelów (tom 4)
Melt
Purpurle Book
2024-02-16
2024-02-16
2017-12-20

Jonah jest najstarszy z rodzeństwa, czuje się za nich odpowiedzialny, a tragedia, która stała się wiele lat wcześniej, również na niego wpłynęła. Co prawda porwany został nie on, a jego brat, jednak on czuje się winny, ma wrażenie, że zawiódł, że gdyby wtedy poszedł z braćmi, wszystko potoczyłoby się inaczej. Żyje przeszłością, z którą tak naprawdę sobie nie radzi. W pewnym momencie, za namową brata udaje się do terapeutki. Tak trafia Melanie Carmichael, osoby, która pomogła się pozbierać Talonowi. Nie do końca wierzy, że to coś pomoże, jednocześnie bardzo by chciał zacząć żyć tak normalnie, bo jak na razie jego codzienność to głównie ranczo, które prowadzi wspólnie z rodzeństwem.
Między Melanią, a Jonahem od początku czuć napięcie seksualne, co nie pomaga. Ona jest jego terapeutką i nie powinno nic się pomiędzy nimi zdarzyć. Na dodatek kobieta mierzy się z własnymi tajemnicami, dość niedawno stało się coś, z czym nie może się pogodzić, straciła pacjentkę i choć nie powinna, czuje się winna. Czy w takim przypadku będzie umiała pomóc Jonahowi? Czy pozostaną w relacji pacjent – terapeuta? Czy mężczyzna poradzi sobie z przeszłością? Co jeszcze na niego czeka?

Książka jest tomem czwartym, a każdy jest o innym bohaterze. Mimo wszystko moim zdaniem powinno się je czytać po kolei, ponieważ inaczej wiele tracimy.
Mnie historia, jaką znalazłam w książce pt.: „Melt” się podobała i to bardzo. Przeczytałam ją w jeden wieczór, dobrze się przy tym bawiąc, wszystko przeżywając wraz z bohaterami. To historia o traumach, z którymi bohaterowie muszą sobie poradzić, o niełatwej przeszłości, przyjaźni, miłości. Była pełna tajemnic, sekretów, ze zwrotami akcji, które mnie umiały zaskoczyć. Czytało się ją szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani, dający się lubić. Niestety nic więcej nie mogę Wam o nich zdradzić, niż znajdziecie w zarysie historii.

„Melt” to książka, która mnie się zdecydowanie podobała i z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/04/meltpurplebook.html

~ℝ𝕖𝕔𝕖𝕟𝕫𝕛𝕒~

"𝙺𝚒𝚎𝚍𝚢 𝚓𝚎𝚜𝚝 𝚝𝚊𝚔, ź𝚕𝚎, ż𝚎 𝚗𝚒𝚎 𝚓𝚎𝚜𝚝𝚎ś 𝚠 𝚜𝚝𝚊𝚗𝚒𝚎 𝚝𝚎𝚐𝚘 𝚣𝚗𝚒𝚎ść, 𝚠𝚛óć 𝚍𝚘 𝚝𝚎𝚐𝚘, 𝚌𝚘 𝚙𝚘𝚍𝚜𝚝𝚊𝚠𝚘𝚠𝚎 𝚠 ż𝚢𝚌𝚒𝚞. 𝙳𝚘 𝚘𝚍𝚍𝚌𝚑𝚊𝚗𝚒𝚊.."

Melanie to piękna oraz znana terapeutka, dręczą ją błędy z przeszłości, gdy do jej gabinetu przybywa Jonah Steel i szuka pomocy kobieta wie, że nie może mu odmówić. Terapia sprawia, że na jaw wychodzą dawne sprawy, częste spotkania potęgują między nimi rosnące pożądanie.

Co los przyniesie tej dwójce? Czy Melanie uda się pomóc mężczyźnie?

"Melt" to moim zdaniem bardzo intrygująca powieść. Jednak początkowo muszę przyznać, że nie umiałam się jakoś wkręcić w tą książkę, myślę, że to wina tego że nie miałam okazji czytać poprzednich tomów. Ostatecznie jakoś w połowie książki fabuła zaczęła mnie ciekawić tak, że nie mogłam się od niej oderwać. Ta historia jest pełna gorących scen które dodają tu pikanterii. Powieść jest poprowadzona z dwóch perspektyw, bardzo lubię tak napisane książki bo dzięki temu lepiej rozumiem co kieruje nimi i dlaczego tak się zachowują.

𝓜𝓮𝓵𝓽 to książka która zaskakuje ciekawie zbudowaną fabułą, mamy tu wyrazistych bohaterów którzy zyskali moją sympatię. Książkę przeczytałam w ekspresowym tempie, a zakończenie sprawiło, że otworzyłam szeroko oczy ze zdziwienia ! Osobiście uważam, że książka jest napisana na wysokim poziomie i przyjemnym językiem. Spodoba się ona czytelnikom którzy lubią historie pełne tajemnic oraz namiętności. Moi drodzy zachęcam was do poznania się z tą książką i wyrobienia własnego zdania na jej temat. Mnie ta historia nie do końca zachwyciła, jednak myślę, że kiedyś wrócę do tej serii i przeczytam ją od początku. Jednak spędziłam z tą książką mile czas.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji 💓

~ℝ𝕖𝕔𝕖𝕟𝕫𝕛𝕒~

Opinia dotyczy wszystkich czterech tomów, bo żeby zacząć czytać IV tom, musiałam powtórnie przeczytać poprzednie. Przy pierwszym czytaniu tej historii byłam chyba jakoś bardziej na tak niż teraz. Wątek kryminalny jest fajnie pociągnięty, relacje między bohaterami też ok, natomiast teraz jakby sceny pikantne są najbardziej żenujące. To jak szybko tu akcja się dzieje chyba mi przeszkadza. Ogólnie jest dobrze napisana i napewno sięgnę po następne tomy jeśli będą wydane. ☺

"Kiedy jest tak źle, że nie jesteś w stanie tego znieść, wróć do tego, co podstawowe w życiu. Do oddychania."

Jonah jest najstarszy z rodzeństwa Steel. Wspólnie z rodzeństwem prowadzi ranczo, które jest znane w całym Snow Creek. Dawno temu w rodzinie Steelów wydarzyła się tragedia, która na każdym odcisnęła piętno, nie tylko na Talonie ale i na Jonahu. Życie w poczuciu winy, nie pozwala mężczyźnie ruszyć naprzód. Na prośbę brata, szuka wsparcia u Melanie Carmichael, terapeutki, która pomaga Talonowi przezwyciężyć traumę. Jednakże Melanie podobnie jak Jonah, skrywa w tajemnice, a dręczące duchy przeszłości nie chcą opuścić jej myśli. Melanie nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, które kryje się za rogiem, gotowe by zaatakować.

Czy Melanie będzie umiała pomóc Jonahowi, skoro sama tej pomocy potrzebuje?

Ciekawa, tajemnicza, pełna namiętności pierwsza część sagi o braciach Steel, która bardzo mi się podobała. Szczątki tajemnicy rodziny Steel były ciekawe, a nie wszystkie ujawnione szczegóły, bardzo interesujące. Co świadczyć może, iż w kolejnych częściach, będziemy mogli ułożyć więcej tej układanki. Między bohaterami czuć wzajemne przyciąganie jednakże życiowe traumy nie pozwalają im całkowicie otworzyć się na drugą osobę. W taki oto sposób powstają niedopowiedzenia.

Jeżeli lubicie nieszablonowe historie to bardzo gorąco polecam tę sagę 💚.

Minęło sporo czasu, gdy miałam w rękach poprzednie trzy części. Bez nich trudno zrozumieć sytuację, która swoją kontynuację ma także w tej książce. Na całą rodzinę Steel ogromny wpływ miało tragiczne w skutkach porwanie jednego z braci. Choć minęło już dwadzieścia pięć lat, każdy z nich nosi w sobie ogromne pokłady wyrzutów sumienia i cierpienia.
Autorka skupiła się na najstarszym z rodzeństwa. Jonah Steel po śmierci rodziców przyjął na siebie cały ciężar utrzymania farmy. Ojciec podzielił ją na swoje dzieci, ale to zawsze na nim spoczywał obowiązek zarządzania. Rozdarty pomiędzy ciężką pracą, prowadzeniem gospodarstwa ale także pomocą najbliższym. Ale kto wesprze jego? Komu pozwoli zajrzeć w głąb swojego umysłu ?
Melanie Carmichael prowadziła gabinet terapeutyczny. Miała specjalizacje z psychologii i psychoterapii. Skupiała się głównie na odzyskiwaniu stabilności życiowej po traumach z dzieciństwa. Była lekarzem Talona, cała ta historia wstrząsnęła nawet nią. Nie miała wątpliwości, że każdy z tej rodziny powinien odszukać spokój i przepracować ból.
Pojawienie się w gabinecie Joe było zaskakujące. Dlaczego w jego towarzystwie nie potrafi zachować służbowego tonu? Ten mężczyzna nie powinien budzić w niej tak skrajnych emocji.

Autorka skupiła się na...

Erotyków nie czytałam bardzo długo, jednak książka „Melt” zachęciła mnie do siebie opisem i cudowną okładką. Tajemnice, niebezpieczeństwo, miłość, namiętność? Czy może być lepsze połączenie? Jednak, czy książka mnie kupiła dowiecie się czytając poniżej.

„Melt” skupia się na historii Jonah Steel i Melanie Carmichael, których życie stawia sobie na drodze. Jonah jest inteligentny i bogaty. Ma za zadanie ochronić swoją rodzinę, ale i musi sobie poradzić z przeszłością. Dlatego też udaje się do Melanie, która jest znaną terapeutką. Jak się okazuje kobieta również musi rozliczyć się z przeszłością i stawić czoła własnym demonom. Jedno spotkanie przeradza się w namiętny romans, który jest tłem całej opowieści.

Autorka zdecydowanie kupiła mnie tą książką i z przyjemnością poznam wcześniejsze i dalsze losy rodziny Steelów. Ta historia skradła moje serce już od pierwszych stron. Kiedy zaczęłam czytać, nie mogłam się oderwać, gdyż jak najszybciej chciałam poznać zakończenie tej cudownej historii. Mimo iż romans Jonah i Melanie jest głównym wątkiem powieści, to ich przeszłość również zostaje przedstawiona w świetny sposób.

Powieść napisana jest z dwóch perspektyw: Jonah i Melanie. Taki zabieg sprawił, że historię czytało się bardzo przyjemnie i dogłębnie mogliśmy poznać myśli i uczucia głównych bohaterów. Dzięki temu przeszłość bohaterów została przedstawiona bardzo wyraźnie i widzieliśmy jaki wpływ ma ona na ich teraźniejszość.

Melanie i Jonah to bohaterowie, których od początku polubiłam. On facet mający wszystko: własna farma, bogactwo, inteligencję, charyzmę, przystojny, ale brakuje mu kobiecej ręki. Ona kobieta, która jest świetną i cenioną terapeutką, skupiająca się na pacjentach w stu procentach, piękna, zaradna, jednak w jej życiu brakuje męskiego oparcia. Kiedy tylko dochodzi do momentu kulminacyjnego strasznie im kibicuję, ponieważ to pożądanie i pociąg do siebie był odczuwalny aż przez nas!

Jedyną rzeczą, która mnie irytowała to wulgarny język podczas scen łóżkowych. Jako, że cała powieść utrzymana jest w całkiem przyjemnym tonie, tak niektóre sceny były irytujące właśnie przez ten język. Początkowo była tym trochę zniesmaczona, jednak później przywykłam do tego i już tak bardziej nie raziło mnie to w oczy.

Reasumując „Melt” to książka, którą zdecydowanie mogę polecić fanom ciekawych, wciągających erotyków pełnych namiętności z nutką tajemnicy i niebezpieczeństwa. Historia tak mnie pochłonęła, że skończyłam ją w dwa dni i czuję ogromny niedosyt. Zakończenie bardzo zaskakujące i z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnego tomu! „Melt” to książka, która porwie was do swojego świata i ciężko będzie wam się z niego wydostać. Polecam!
IG: @libresunn

• Brak