Among Thieves

Okładka książki Among Thieves M.J. Kuhn
Okładka książki Among Thieves
M.J. Kuhn Wydawnictwo: Gallery / Saga Press Cykl: Tales of Thamorr (tom 1) fantasy, science fiction
Tales of Thamorr (tom 1)
Gallery / Saga Press
2022-05-17
2022-05-17
9781982142155
fantasy ya

DNF na 70%.

Próbowałam, dawałam szansę - bo z założenia heisty są przecież fajne a styl autorki czytało się w sumie dobrze. Niestety, wszystko inne kuleje.

Postaci POV jest z pięć, ale się ze sobą zlewają i żadna nie jest ani interesująca ani sympatyczna. Fabuła jest prosta, wręcz po trochu prostacka. Przez pierwsze 40% był w zasadzie po prostu przydługi wstęp. Liczyłam, że jak bohaterowie dotrą na miejsce swojej misji to może się rozgrzeje - ale nie, nadal miałam wrażenie rozdłużania wydarzeń. Mimo że pozornie jest akcja, to z trudem powstrzymywałam ziewanie.

Do tego świat przedstawiony jest po prostu nudny i sztampowy. Mamy generyczne miasto-slumsy, generyczne kraje luźno bazowane na prawdziwych kulturach, niesamowicie generyczną magię, która w zasadzie wygląda bardziej jak dwa rodzaje super mocy. I tak dalej. Zupełnie niczym się nie wyróżnia.

No po prostu nie było nic, co by mnie przy tej lekturze trzymało. Nie polecam. Istnieją zdecydowanie lepsze fantasy heisty - jeżeli ktoś poszukuje, to polecam "Six of Crows," "The Holver Alley Crew" czy też "Foundryside."

DNF na 70%.

• Fantasy heist