O kotku, który został Mikołajem

24 min.
9788383081960

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Jest to pełna ciepła oraz świetęczna książeczka dla dzieci pokazuje, że warto być dobry. Piękne ilustracja aż zapiera wdech w piersiach. Na dodatek to nie jest zwykła książka to bardziej rymowanka, której każdy chętnie posłucha czy dzieci a nawet dorośli. Idealny prezent na święta.
Polecam serdecznie!!!

Polecam serdecznie!!!

Zastanawialiście się kiedyś ilu Mikołajów jest na świecie?
Takie pytanie zadaje autorka na początek.

Rzecz dzieje się w wigijny wieczór w Szczecinie.
Będą to magiczne Święta - spełnią się marzenia dwóch chłopców oraz małego zagubionego kotka.

Bajka jest króciutka, mało tekstu na stronie. Ma rytm i rymy, dzięki temu przyciąga uwagę dzieci, sprawiają że dzieci z zainteresowaniem słuchają historii.
Książeczka przeznaczona dla małych dzieci do czytania przez dorosłych, oraz dla tych w wieku wczesnoszkolnym do nauki samodzielnego czytania.
Według mnie jest to właśnie książeczka idealna do czytania dzieciom np. przed snem. Szczególnie w okresie przedświątecznym, by wprowadzić nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Jest to opowieść o tym, że każdy może spotkać Mikołaja, oraz że każdy z nas może zostać Mikołajem dla innych.
A także o tym, że czasem małe rzeczy sprawiają wielką radość. Czasem niewiele potrzeba by spełnić czyjeś marzenie, a jednocześnie sprawić, że Święta będą magiczne.

Książeczka w twardej oprawie, ilustracje zwracają uwagę swą oryginalnością są to rysunki. Przyznam, iż nie do końca do mnie przemawiają.

Jeśli szukacie książeczek, które można dziecku przeczytać za jednym podejściem, to ta będzie idealna. Nawet największy wiercipięta będzie w stanie wysłuchać.
Dodatkowo ta historia daje nam temat do porozmawiania z dziećmi, może znajdą w swoim życiu przykłady kiedy mieli szansę być dla kogoś Mikołajem, lub ktoś był nim dla nich. Właśnie wtedy też znajdziecie odpowiedź na pytanie zadane przez autorkę na początku .

Zastanawialiście się kiedyś ilu Mikołajów jest na świecie?
Takie pytanie zadaje autorka na początek.

Rzecz dzieje się w wigijny wieczór w Szczecinie.

Ciekawa książka dla dzieci

Ciekawa książka dla dzieci