Pink Heart Jam

2023-12-22
2023-12-22
Martyna Zdonek
dramat romans erotyk boys love yaoi manga 2w1

Bardzo podobał mi się realizm i naturalizm rozwoju relacji bohaterów. To wszystko było tak prawdopodobnie, że aż niemal niemożliwe w niemal większości literackich światów. Żadnych niedomówień, żadnych zbędnych dram. Po prostu ludzie, którzy potrafią ze sobą rozmawiać. Tak po prostu.

Mam wrażenie, że mangi z wątkiem muzycznym po prostu coś w sobie mają. To już kolejna taka pozycja po Given, która te słowa potwierdza.

Haiga to pierwszoroczny student, który wstępuję do klubu muzycznego. Od pierwszej chwili pojawia się wobec niego podziw do starszego kolegi Kanae.
Podczas imprezy integracyjnej Kanae przegrywa grę w ruletkę z onigiri, a jego karą za to jest pójście do dzielnicy agencji towarzyskich dla homoseksualistów.
Rządzenie losu sprawia, że agencja, którą wybiera jest również tą, w której pracuje Kanae i to właśnie jego przypadkiem wybrał do usług.

Akcja mangi rozgrywa się spokojnie , co wcale nie oznacza, że jest nudna. Nie mamy tutaj burzliwych konfliktów i tragicznych przeszłości, a jednak łatwo nam zżyć się z bohaterami. Poboczne postaci mogą wydawać się nieco mdłe i zlewać ze sobą, ale to dlatego, że główna fabuła skupia się na wewnętrznych przeżyciach samego Haigi i Kanae. Piękne kadry i szczera relacja bohaterów są jak miód na zranione serduszko.
Manga idealna dla fanów, którym Given było niewystarczające, ale potrzebują czegoś kojącego jak ciepły kocyk po Therapy Game.

Rządzenie losu sprawia, że agencja, którą wybiera jest również tą, w...

Wow, to było zaskakująco... ludzkie i prawdziwe? Po opisie spodziewałem się przegiętych, przefetyszyzowanych akcji rodem z "W rytmie wieczoru i poranka", a dostałem całkiem przyjemną życióweczkę. Nic odkrywczego, ale w sumie jeśli szukacie BL, które nie godzi w rozum i godność człowieka, to warto się zainteresować.

Jak w każdym Boys Love najsłodsze i najcudowniejsze jest odkrywanie swoich uczuć, słodkie zauroczenia, urocza nieśmiałość oraz poznawanie samego siebie 💙
Piękna historia, a bohater na okładce czyli Kanae, jest nawet podobny do mnie hahah, czyli powaga (nie zawsze, ale jednak) brak umiejętności w gotowaniu, kolor włosów oraz.. te same piętro?? XD Ciekawe.. to znaczy że najprawdopodobniej tak bym wyglądała jako facet😏🤔

Manga ma dość mocne sceny 18+, ale w niektórych miejscach jest biała otoczka , najpewniej dla wrażliwych ಡ⁠ ͜⁠ ⁠ʖ⁠ ⁠ಡ

Autor ma także inne mangi, mam nadzieję że je także przetłumaczą, chętnie je przeczytam 😸

• Mangi
  • Manga