Scarlet Secret

2023-02-17
2023-02-17
2021-09-07
Mateusz Makowski
manga yaoi dramat romans historyczny elementy nadprzyrodzone

Naprawdę ciekawa historia. Po jej przeczytaniu mam jednak niedosyt, brakuje mi w niej rozwinięcia, większej ilości informacji. Chciałabym, móc być z tą historią nieco dłużej.
Sięgając po ten tomik spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Miło zaskoczyłam się faktem iż nie jest to typowy bl z typową historią, nafaszerowany erotycznymi scenami.
Jest to naprawdę dobra manga i szkoda, że została zamknięta tylko w jednym tomie.

Jest to naprawdę dobra manga i...

"Scarlet Secret" to kolejny przykład tego, że nie warto oceniać książki po okładce, i w tym przypadku doświadczenie to było pozytywne. Spodziewałam się historii przepełnionej erotyzmem, ale tym niesmacznym. Relacji, która by mnie gorszyła. Mimo tego dałam dziełu Tomo Serizawy szansę i zostałam mile zaskoczona.

Wszystko dzieje się w Yamatai - krainie, gdzie od lat władze sprawuje kobieta zwana Himiko. To właśnie królowa pewnego dnia składa w ofierze przyjaciela Yamato. Mimo iż dziecko zostało uznane przez wszystkich za martwe, dorosły już Yamato wciąż wierzy, że najbliższa mu osoba żyje. Wkrótce okazuje się, że miał rację… jednak Shiki, którego pamiętał, już nie istnieje. Teraz nazywa się Himiko i sprawuje władzę nad całym Yamatai.

Nie była to może jakaś niesamowita, wciągająca historia, ale trudno o takie wrażenia po krótkiej jednotomówce. Nie mogę jednak powiedzieć, abym się przy niej nudziła. Była dość oryginalna, miejscami zabawna i smutna. Relacja głównych bohaterów również pozostawiła po sobie miłe wrażenie. Nie jestem w stanie im niczego złego zarzucić. Kochali się. Dbali o siebie. Nie był to toksyczny związek, który autor postanowił romantyzować.

Sceny erotyczne nie obudziły we mnie niesmaku, choć jedna z nich wydała mi się dziwnie nie na miejscu. Rozumiem powód tego zbliżenia, ale cały ten erotyzm był dla mnie wciśnięty tam na siłę. Jednak druga scena jak najbardziej mi się podobała.

Kreska jest przepiękna, nawet jeśli nie widać tego zbytnio po okładce Były momenty, w których zatrzymywałam się na dłużej przy jednej scenie, aby podziwiać styl, zwłaszcza przy głównych postaciach.

Wszystko dzieje się w Yamatai - krainie, gdzie od lat władze...

Koniec z Miko
Koncept oraz ogólna realilzacja mangi jest ciekawa i dobrze zrobiona; trzeba to przyznać. Jednak jest jedna rzecz, do której nie można się nie przyczepić, gdy patrzy się na to dzieło logicznie. Poprzednia, druga Miko po zrezygnowaniu z tronu w wieku 40 lat, wróciła (już jako człowiek) do osoby, która kochała przed zostaniem Miko. Shiki mając 17 lat postanowił oddać się mężczyźnie (miłości swojego życia) i zrzec się mocy. Mimo, że jego ukochany pozostawał ciągle blisko niego (nie wliczając wyprawy),czerwonooki wybrał zrzeczenie się boskości i życie jako człowiek. Mimo iż Shiki był inteligentny i bez swoich mocy mógł dobrze władać krajem, to nie pomyślał on o przyszłej władczyni, która już nie odziedziczy mocy, nie będzie wiecznie młoda, półboska, nie będzie mogła leczyć ludzi, kontaktować się z bogami ani zrobić tego wszystkiego, do czego poprzedniczki były zdolne by chronić swój kraj. Czwarta Miko może być dobrą i zdolną królową, ale nie będzie miała pomocy i narzędzi jakimi władały jej poprzedniczki. Innymi słowy, nie będzie mogła przewidzieć nadchodzącego kataklizmu czy poradzić się bogów na temat terminu ważnej wyprawy, bo pewien nastolatek uznał, że on da sobie radę bez mocy (lecz nie bez stosunku z ukochanym),tym samym dając im zniknąć. Czy w ogóle czwarta Miko zostanie wybrana, skoro Shiki nie dozna objawienia? Ostatnia ze stron ukazuje nam może właśnie ową czwartą Miko, Miko bez mocy i być może tą, na której zakończą się wierzenia w nią i pokój w państwie.

Koniec z Miko

Urocza historia, ale koniec zostawił we mnie lekki niedosyt. Śmiało można by rozwinąć dalej.

Jeju, jaki to jest śliczny i sympatyczny twór! Do tego bardzo ciekawe uniwersum z elementami fantastycznymi. Historia ciekawa, a relacja między dwójką bohaterów jest zdrowa i przeurocza. Jestem zadowolona i czekam na więcej tworów tej autorki na naszym ryneczku. <3

1931

Fajne, takie inne. W końcu wątek magiczny i historyczny a nie ciągle szkoła lub czasy współczesne.

Fajna jednotomówka i naprawdę super narysowana. Bardzo ciekawa historia.

Fajna jednotomówka i naprawdę super narysowana. Bardzo ciekawa historia.

Całkiem fajna opowieść, brakowało w niej tylko "rozwinięcia". To trochę tak jakbym oglądała krótkometrażowy filmik.

• Manga
  • Mangi