Mentalność zwycięzcy. Odblokuj moc swojego umysłu i żyj najlepszym życiem

Okładka książki Mentalność zwycięzcy. Odblokuj moc swojego umysłu i żyj najlepszym życiem Lewis Howes
Lewis Howes Wydawnictwo: Feeria nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Greatness Mindset
Feeria
2023-11-08
2023-11-08
Ischim Odorowicz-Śliwa

Okładka książki Narcystyczna osobowość naszych czasów W. Keith Campbell, Carolyn Crist
Narcystyczna o... W. Keith Campbell, ...
Okładka książki Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu Philip Miele, José Silva
Kontrola umysł... Philip Miele, José ...
Konceptualizac... Małgorzata Łysiak,&...
Okładka książki Ból emocjonalny. Strategie i ćwiczenia, dzięki którym przezwyciężysz cierpienie psychiczne Patrick Fanning, Matthew McKay, Patricia Zurita Ona, Erica Pool
Ból emocjonaln... Patrick Fanning, Ma...
Aktywizator se... Małgorzata Brzezińs...
Obudźcie tygry... Ann Frederick, Pete...

To jest bełkot do kwadratu. Czytanie tego to jak czytanie definicji truizmu. Nie ma w tej książce nic co uznałbym za jakkolwiek pobudzające do działania.

Niestety też jest napisana chaotycznie, nieczytelnie, po prostu źle.

Nie wiem jak to ma zachęcać do samodoskonalenia.

Daje 2 bo uważam, że podział na pracę i karierę, relacje i dobrostan jest celny, choć nie wyjaśniono skąd się wziął.

Niestety też jest napisana chaotycznie, nieczytelnie, po prostu źle.

Nie wiem jak to ma zachęcać do samodoskonalenia.

Dzień dobry! Które z tych zdań dziś do Ciebie przemawia?

1🔹Kiedy wątpisz w swoje możliwości, sam siebie onieśmielasz, przez co nie jesteś w stanie zacząć działać.

2🔹Prawda jest taka, że każdy kolejny dzień to o jeden dzień mniej na zrealizowanie naszych marzeń.

3🔹Poczucie lęku jest informacją. Ostrzega, że musimy znaleźć jakieś rozwiązanie, inną ścieżkę albo postawić nowe granice.

4 🔹Wszyscy oczekujemy, że ktoś inny da nam zielone światło.

5 🔹 Żeby osiągnąć przełom, potrzebujesz skupionej energii.

To kilka cytatów z tej książki, która oferuje ich ogrom 🙌

"Mentalność zwycięzcy" to pozycja naszpikowana mobilizującymi treściami i narzędziami. Napełnia nas wiarą w siebie, odwagą i poczuciem misji. Rozbudza w nas przekonanie, że jesteśmy w stanie doświadczać tego, czego pragniemy.

Nie obędzie się bez obaw, ale nie ma ludzi, których nie spotykałby lęk. Przechodzimy przez przeszkody, które będą się pojawiały i mamy jedno zadanie - działać pomimo wszystko, a może z tym wszystkim co trudne, u boku. Ale to właśnie działanie będzie nas napędzać, nie zaś tylko rozmyślanie o tym. Książkę zapełnia mnogość przykładów popularnych osób z różnych branży, opisując niejako studium przypadku. Niejednokrotnie zauważamy, że wszystkie te osoby mogły się poddać, a jednak parły do przodu. Jest to też dla nas kolejnym dowodem na to, że można. A •można• to słowo klucz.

Książkę oceniam bardzo na plus, choć przypuszczalnie można było pokusić się o delikatne zmniejszenie objętości, na którą wpływały sporadyczne powtórzenia. Niemniej jednak tytuł pozytywnie wpływa na psychikę, zmianę schematów myślowych i pokonywanie barier oraz wzmacnianie pewności siebie.

Czy polecam? Tak, zwłaszcza dla osób, które rzeczywiście szukają zmian i chcą od życia czegoś więcej.

A na koniec jedno z moich ulubionych pytań z książki:
Jesteś zlękniony czy nieustraszony?

Dzień dobry! Które z tych zdań dziś do Ciebie przemawia?

Lewis Howes kupił mnie już dedykacją do swojej książki: „Książkę tę dedykuję młodszemu sobie w podziękowaniu za odwagę, dzięki której przetrwał cierpienie, obecnemu sobie za stawianie czoła poczuciu wstydu i naukę tego, jak się uzdrowić, oraz przyszłemu sobie, ponieważ podróż ku zwycięstwu dopiero się rozpoczęła”. W pierwszym momencie pomyślałam: „cóż za pycha przemawia przez Autora”, przecież na jego sukces składają się również ludzie, z którymi przebywa, mieszka, utrzymuje relacje itd. „Co za egoista” czaiło się określenie zaraz za rogiem kolejnej myśli... Wgłąb lektury dostałam uzasadnienie tej dedykacji. Każdy z nas indywidualnie pracuje na swój sukces, owszem wszyscy wokół nas w jakiś sposób oddziałują na nas, ale to MY, każdy z nas INDYWIDUALNIE tworzy swoje życie i je kreuje, by było takie jakie chcemy. Każdy z nas w dorosłym swoim życiu jest ODPOWIEDZIALNY za SWOJE życie i zdrowie (w przypadku bycia rodzicem, również za małoletnie swoje dzieci). Od nas samych zależy jakie będziemy mieć życie, kto będzie naszym przyjacielem, jakie relacje będziemy mieć w domu, w pracy, wśród znajomych. Zgadzam się z Autorem, że na tym polega dorosłość! Każdy z nas określa również, CO jest dla nas SUKCESEM.

Lewis Howes daje czytelnikowi narzędzia, by każdy z nas pokonał swoje słabości, ograniczenia, mentalność malkontenta i zdobył „MENTALNOŚĆ ZWYCIĘZCY”. To właśnie sposób myślenia prowadzi nas do sukcesu, jakkolwiek go nie określimy. Jak mówi Autor: „mentalność zwycięzcy pomoże ci odnaleźć własną istotną misję oraz pokonać lęki i zwątpienie w siebie, dzięki czemu uda ci się odblokować moc umysłu i nareszcie osiągnąć cele i marzenia, które od tak dawna ci się wymykają. Naprawdę możesz napisać swoją przyszłość na nowo, żeby stworzyć sobie lepszą przyszłość, zamiast nieustannie przeżywać dawne zdarzenia i pozwalać, by trzymały cię w miejscu”. Książka „Mentalność zwycięzcy” pokazuje nam cztery kroki, by to osiągnąć:
• krok pierwszy. Wróg osobistego mistrzostwa
• krok drugi. Przeszkody na drodze do zwycięstwa
• krok trzeci. Mentalność zwycięzcy
• krok czwarty. Plan osiągania mistrzostwa.
Analizując i opowiadając nam o każdym z tych kroków Autor omawia wiele mechanizmów psychologicznych, przytacza przykłady ze swojego życia bądź ze swoich obserwacji, co ułatwia głębsze zrozumienie nas samych i naszych zachowań.

Mój zachwyt nad wspaniałością, wymierną korzyścią przemyślenia swojego życia i zastosowania „Mentalności zwycięzcy” w swoim życiu jest nieskończony. Polecam każdemu, żeby znalazł w sobie na tyle siły i odwagi w sobie, by rozpocząć lub zdywersyfikować swój proces zdrowienia i porzucenia starych, destrukcyjnych schematów, w których tkwimy. Autor poleca również medytację, która „uspokaja nasz układ nerwowy i uczy nasz umysł raz po raz powracać do chwili obecnej”:

„kiedy idę przez świat w zgodzie ze swoim najprawdziwszym i najdoskonalszym ja, realizuję swoją istotną misję, pomagam innym, przyciągam obfitość i tworzę dla siebie pozytywne możliwości”.

I na koniec najważniejsze:
„To ty jesteś inspiracją
Kiedy będziesz mieć odwagę, żeby się uzdrowić, pozbyć toksycznego myślenia i stworzyć nową tożsamość, zainspirujesz do tego samego osoby, które pojawiają się na twojej drodze. Budowanie nowej tożsamości to ciężka praca, ale dyskretna wytrwałość, z jaką ustalasz i osiągasz swoje cele, będzie inspirować ludzi tak samo, jak wcześniej wytrwałość inspirowała ciebie”. Lewis Howes przypomina słowa znakomitego psychiatry Carla Junga: „Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem”. Odważysz się stwarzać sobie SWOJE życie, szczęście na własnych ustalonych, przemyślanych zasadach, czy zdajesz się na los, który podobno jest ślepy a może dołożysz do tego narzekanie: „jaki okrutny los mi to zesłał”, by zrzucić z siebie odpowiedzialność?

Życie mamy tylko jedno i jedyne, co w życiu warto, to przeżyć je dla siebie (tylko i wyłącznie) i na własnych zasadach :)

Polecam, czytajcie!
Dziękuję Wydawnictwu Feeria za egzemplarz do recenzji. To książka, do której będę wracać nieskończoną ilość razy :)

Książka jest bestsellerem „The New York Times”.

Autor odnosi się w niej do swoich doświadczeń, swojej historii. Na swoim przykładzie ilustruje różne kroki do wykonania. Jako gospodarz podcastu The School of Greatness, przeprowadził mnóstwo wywiadów z osobami, które odniosły sukces i są inspiracją dla innych. W książce znajdziemy cytaty z tychże rozmów oraz odniesienia do znanych i popularnych książek. Każdy rozdział zawiera propozycje ćwiczeń, które są praktycznym narzędziem pomagającym żyć najlepszym życiem. Czytając tę pozycję możemy poczuć silną motywację do zmiany. Z boku tekstu głównego, wypisane są większym fontem najważniejsze przesłania.
zamiast z innymi i doceńmy to, jak daleko zaszliśmy.

Wiele treści poświęconych jest między innymi: braku wiary w siebie, odkrywaniu swojej tożsamości, identyfikowaniu mistrzowskich celów, pozyskiwaniu wsparcia, tworzeniu harmonogramu i rutynie, docenianiu i wdzięczności itp.

'Zatrzymaj się, żeby uczcić swoje sukcesy. Szczęście znajdziesz w podróży.'

Książka jest bestsellerem „The New York Times”.

• Nie_mam
  • Z polecenia do kupienia ...
  • LEGIMI
  • Praca