Gamerka. To tylko gra

Okładka książki Gamerka. To tylko gra Katarzyna Wycisk
Okładka książki Gamerka. To tylko gra
Katarzyna Wycisk Wydawnictwo: K.Wycisk Cykl: Gamerka (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Gamerka (tom 1)
Gamerka
K.Wycisk
2023-10-28
2023-10-25

Czy Wy widzicie to wydanie? KUSI!
„Gamerka” to książka, którą z pewnością można pochłonąć w jeden wieczór. Bardzo polubiłam się z piórem autorki, potrafi pisać tak, że wydaje nam się, że jest to historia realna, że wydarzyła się naprawdę. Czytałam z wypiekami na twarzy, ponieważ świat gier jest mi zupełnie obcy. Nie miałam zielonego pojęcia, że granie może być czyjąś pracą. Autorka świetnie wprowadza nas do tego oryginalnego i raczej większości czytelnikom mało znanego świata, który rządzi się swoimi prawami. Dobrze poszerzyć swoje horyzonty i dowiedzieć się czegoś nowego. Ten romans zapewnił mi naprawdę dużo frajdy i radości, jest świetną odskocznią i takim świeżym powiewem w świecie literatury. Napięcie zbudowane jest fenomenalnie, a sieć intryg rozrasta się wraz z kolejnymi stronami. Bardzo polubiłam się z bohaterami, szczególnie z postacią męską, która jest absolutnie nieoczywista i muszę przyznać, że wielokrotnie mnie zadziwiła. Bohaterowie dojrzewają wraz z historią, zmienia ją się i rozwijają. I było kilka zaskakujących momentów! Książce poruszony zostaje temat nietolerancji oraz braku równości w niektórych aspektach życia społecznego. Absolutnie chętnie sięgnę po tom drugi.

WhiteRabbit to absolutnie tajemniczy gracz, który chce zostać profesjonalistą. Nieznana tożsamość i maska pod którą skrywa swoje prawdziwe oblicze jeszcze napędza jego popularność. Gracz chce się zmierzyć z wicemistrzem świata, ale jego sekrety mogą stanąć mu na drodze do spełnienia. Bez nich jednak może stać się zupełnie zwyczajny.

Czy Wy widzicie to wydanie? KUSI!

Dziewczyna w świecie e sportu ? Wiktoria już zmierzyła się z ogromnym hejtem, że dziewczyny nie powinny grać w fife. Dlatego postanowiła założyć maskę WhiteRabbita i nagrywać streamy, nie pokazując nikomu kto kryje się pod maską. Wiktorii w końcu udaję się dostać na mistrzostwa Polski, gdzie będzie musiała zmierzyć się z MadHatterem, którego jest wielką fanką.

Kilian aka MadHatter, jeszcze nie wie co czeka na jego drodze, w hotelu spotyka Wiktorię, która od pierwszych minut go zauroczyła, ale co z WhiteRabbitem? Przecież Killian nie wie, że te dwie osoby to tak naprawdę jedna. A jaki mroczny sekret skrywa Killian ?

Jako osoba, która również czasami lubić chwycić za pada, świetnie się bawiłam przy tej Dylogii! Kasia znowu nas zaskakuję świetnym reserchem! Uwielbiam w tej historii, że fabuła daje nam również świetny rozwój postaci męskiej, nie tylko damskiej. Jeśli potrzebujecie oderwać się od rzeczywistości to wkraczajcie w świat Gamerki, która ma świetnie nawiązania do Alicji w Krainie czarów !

Oczywiście chyba nie muszę wspominać o tym jak pięknie jest ta książka wydana ? Barwione brzegi, art na czołowej stronie, cudowna okładka oraz ukryty tekst, który pokazuję się pod światłem UV!

Kilian aka...

Zaskakująco fajna książka, aż sama się zdziwiłam, że mi się podobała!

Zaskakująco fajna książka, aż sama się zdziwiłam, że mi się podobała!

Czy granie w gry na konsoli lub komputerze może stać się czyimś sensem życia?
WhiteRabbit pojawił się znikąd. Jako utalentowany gracz szybko zyskał fanów na całym świecie, którzy śledzą jego poczynania w Internecie. Jego streamy ogląda coraz więcej osób, a sukcesy w FIFie są wprost proporcjonalne do jego rosnących umiejętności. Wzrok widzów przykuwa też maska białego królika, która stała się jego znakiem rozpoznawczym.
MadHatter to jeden z topowych graczy FIFy, profesjonalnie utrzymujący się z esportu. Udało mu się zarabiać na własnej pasji, co zawsze było jego marzeniem. Teraz próbuje piąć się po kolejnych szczeblach kariery i zdobywać coraz to wyższe tytuły. Dobrze wie, że jest jednym z najlepszych graczy i ma zamiar to wykorzystać.
Tych dwoje połączy coś więcej niż wspólna pasja do gry. Nawet nie znając swoich prawdziwych twarzy zwiążą się w nierozerwalny sposób, choć ich relacja wcale nie będzie obfitować jedynie w przyjemne momenty. Stopniowo, krok po kroku, uchylą przed sobą rąbka tajemnicy. Czy wtedy to, co się między nimi zrodziło ma szansę przetrwać?
Gdy ściągają maski i iluzje zaczynają opadać WhiteRabbit okazuje się kimś innym niż powszechnie sądzi się w mediach społecznościowych. Jak zareaguje MadHatter na tę nagle odkrytą wiadomość? Czy ma dla niego znaczenie kto kryje się za maską białego królika?
„Gamerka” to książka, w której Katarzyna Wycisk zmiksowała gry, romans i bajkę o Alicji w Krainie Czarów. I wyszło z tego coś świetnego!
Podoba mi się jak Autorka połączyła głównych bohaterów. Niby przypadkiem ale z pełną premedytacją splotła ich losy. Książka jest momentami mocno pikantna, na szczęście nie jest to główny wątek powieści, a raczej miły dodatek, na który się wyczekuje. Stworzone postacie są głębokie, mają pasje i unikatowe charakterki, które podczas całej powieści nie raz dają o sobie znać.
Zostaje mi czekać aż drugi tom w końcu zagości na mojej półce!

Czy granie w gry na konsoli lub komputerze może stać się czyimś sensem życia?

Jestem w połowie i już z czystym sumieniem mogę stwierdzić jedno: to chyba najlepsza książka, jaką przeczytałam (wysłuchałam) w tym roku. Dobrze, że cała seria na storytel 🤩

Przez końcówkę i durne zachowanie głównego bohatera książka ma ode mnie 5/10 zamiast 7/10

Naprawdę dobrze przemyślana historia, którą niesamowicie szybko pochłonęłam, bowiem nie mogłam doczekać się dalszych wydarzeń związanych z głównymi bohaterami Kilianem i Wiktorią. Ciekawy motyw miłości, która rozgrywa się w świetle e-sportu. E-sportu, w którym nadal kobiety są postrzegane przedmiotowo. Wiktoria jest tego boleśnie świadoma, dlatego skrywa pewien sekret. Kilian również coś ukrywa, czy relacja głównych bohaterów utrzyma się kiedy skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne?

Uwielbiam książki z motywem Alter ego a tutaj jest bardzo umiejętnie poprowadzony. Przez całą historię czekałam w napięciu kiedy prawda wyjdzie na jaw. Podoba mi się, że wątek tajemnic i Fify idzie równolegle z wątkiem romantycznym, a nie jest przez niego przytłoczony. Wyciągnęłam się w fabułę na maksa i nie raz mnie zaskoczyła. Bardzo podoba mi się perspektywa obu bohaterów, inaczej ciężko byłoby zrozumieć co dzieje się w głowie Kiliana. No i to wydanie obok którego nie sposób przejść obojętnie. Barwione brzegi i bogato zdobiony zadruk z grafikami zdecydowanie robią robote.Z przyjemnością sięgnę po kontynuację.

Cudowna po prostu! Relacja Wiki i Kiliana taka prawdziwa, nie wymuszona. Coś pięknego. Ostatni rozdział złamał mi serce.
Z niecierpliwością siegam po kolejny tom

Z niecierpliwością siegam po kolejny tom

Gamerka miała być najlepszą książką tego roku... nie wyszło.

Zacznijmy od pozytywów:
- Audiobook to majstersztyk. Dźwięki tła, klimatyczna muzyka, dwóch lektorów. Jestem nim zachwycona. Papierowym wydaniem (z ukrytym tekstem) zresztą też.
- Jako gracz (wprawdzie nie FIFA, ale jednak) oraz dziecko wychowane w rodzinie piłkarzy doceniam, jak dobrze jest zrobiony research.
- Smaczki popkulturowe, nawiązania do filmów i przede wszystkim „Alicja w krainie czarów” - to wszystko sprawiało mi ogromną przyjemność.
- Wątek romantyczny jest autentyczny. Polubiłam głównych bohaterów i dobrze mi się śledziło ich relację targaną nieustannymi dylematami. Kilian to ciekawy kandydat na książkowego męża: niby badboy, ale w nie do końca.
- Zwykle wolę książki pisane w trzeciej osobie, ale tutaj narracja pierwszoosobowa była niezbędna i ani razu nie odczułam, że mi przeszkadza.

Do około jedenastego rozdziału książka miała u mnie ocenę 5/5 ze wskazaniem na 5,5/5 (ze względu na poziom wydania audio i papierowego). A potem się zaczęło...
Moim zdaniem to nie jest książka 16+, jak głosi okładka, tylko 18+. Sceny E są bardzo obrazowe i liczne. Fabuła praktycznie zatrzymuje się na kilka rozdziałów, bo bohaterowie albo myślą o S, albo marzą o S, albo uprawiają S (w pojedynkę lub nie). W pewnym momencie audiobook słuchałam w tempie x2, bo miałam już dość. Nie tego szukałam w książce dla młodzieży.

Narrator mówi nam, że bohaterowie prowadzą głębokie rozmowy o życiu, pasjach, stresie itd. i początkowo tak jest, a potem? Mamy w to wierzyć, ale często tego nie widzimy. Od pewnego momentu czytamy, niemal nieustannie, jak świntuszą. Ich relacja nagle staje się płytka i męcząca.

Gdy w końcu wracamy do akcji, początkowo fabuła nie trzyma poziomu z początku - np. duży konflikt z ważną postacią drugoplanową, który na nowo wzbudził we mnie zainteresowanie książką, został rozwiązany w postaci kilku zdań w narracji, co bardzo mnie zawiodło.

Na szczęście ostatnie rozdziały są mocne, a dzięki temu przypomniałam sobie, czemu książka mnie tak zafascynowała na starcie. Dlatego sięgnę po drugi tom.

Podsumowując: dobrej książce z ogromnym potencjałem można obniżyć ocenę, jeśli źle dobierze się kategorię wiekową - a przez to trafi na czytelnika, który nie tego oczekuje.

Gamerka miała być najlepszą książką tego roku... nie wyszło.

Zacznijmy od pozytywów:
-...