Jestem gotowa

Okładka książki Jestem gotowa Paula Wieczorek
Okładka książki Jestem gotowa
Paula Wieczorek Wydawnictwo: Wydawnictwo AlterNatywne literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo AlterNatywne
2023-08-24
2023-08-24

Szczęście, które pojawia się w życiu człowieka bywa chwilowe i niekiedy jest można powiedzieć krótkim wyjątkiem w paśmie nieszczęść. Niektórych ludzi los ciągle boleśnie doświadcza i nie ma możliwości znalezienia sensownego wytłumaczenia, choć osoby wierzące posługują się w tych przypadkach próbą, na którą wystawił ich Bóg, tylko dlaczego innym cały czas sprzyja szczęśliwa karta i nie mają takich wydarzeń? Tego się raczej nie dowiemy.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Rozalię, która początkowo idzie w ślady rodziców alkoholików i imprezuje kiedy ma na to tylko ochotę nie patrząc na konsekwencje. Szczęśliwie niegdyś w dzieciństwie zyskała przyjaciółkę Michalinę, która postanowiła ją ratować załatwiając jej pracę na stanowisku kelnerki. Rozalia przyjęła pomoc i dodatkowo zaczęła rozwijać się jako fotograf. Pewnego dnia na jej drodze stanął przystojny Maksymilian, który był wybitnym muzykiem grającym na fortepianie. Ich relacja nabiera tempa, a po jakimś czasie dowiadują się, że zostaną rodzicami. Niestety wtedy właśnie okazuje się, że Rozalia jest chora na raka. W jaki sposób sytuacja ta odbije się na związku dwojga bohaterów? Co postanowi Rozalia i czy podejmie walkę o siebie i dziecko? Jakie wydarzenia jeszcze ich czekają? O tym w książce „Jestem gotowa” Pauli Wieczorek.

Problemy

Autorka poruszyła kilka istotnych tematów, które dotykają coraz więcej ludzi z naszego otoczenia. Pierwszym jest dość powszechnie znany alkoholizm wśród rodziców, który może prowadzić, jak było w tym przypadku do odtrącenia dziecka objawiającego się brakiem okazywania miłości i ogólnego zainteresowania. Często potomkowie popełniają te same błędy już w dorosłym życiu jako tzw. DDA i czasem w takich przypadkach mogą okazać się pomocni przyjaciele i to jest kolejne ważne zagadnienie. Niestety w obecnych czasach pełnych zazdrości i nienawiści coraz trudniej o prawdziwe przyjaźnie oparte na szczerości i wzajemnej pomocy w gorszych chwilach. Szczęśliwie Rozalia miała Michalinę, ale takie sytuacje są rzadkie i wiele ludzi nie ma na kogo liczyć i przez to ma większe problemy w radzeniu sobie z przeciwnościami losu. Kolejnym ważnym wątkiem jest miłość dwojga bohaterów z dwóch różnych światów, co pokazuje, że prawdziwe uczucie nie zwraca uwagi na pochodzenie, czy zasobność portfela, a na to jakim dany człowiek jest. Wreszcie najtrudniejsze, co może się przytrafić jest usłyszenie tragicznej diagnozy, jaką jest nowotwór złośliwy wraz z informacją o jednocześnie rozwijającym się nowym w życiu w ciele tej samej osoby. Takie sytuacje są bardzo stresujące i często podejmowane decyzje obciążone są dużym ryzykiem zgonu. Niewątpliwie wsparcie najbliższych w takim okresie może przynieść wiele dobrego i dołożyć sił do tej nierównej walki.

Szczegółowy opis

Pisząc zarys fabuły wolałbym nie wspominać o raku, ewentualnie dać znać ogólnikowo, że się coś złego wydarzy w życiu bohaterki zostawiając tym samym czytelnika w większym stopniu zainteresowania akcją. Niestety takie działanie nie miałoby sensu, gdyż potencjalny odbiorca mógłby wejść na stronę z książką, a po lekturze opisu znać już tę wstrząsającą wieść. Reasumując moim zdaniem wspomniany przeze mnie tekst powinien być mniej szczegółowy, gdyż w obecnym stanie zabiera część ewentualnej niepewności, która przełożyłaby się na większe zaciekawienie, aczkolwiek nie jest tak, że jest tego całkowicie pozbawiona, gdyż dalej bez przeczytania książki nie wiemy, jaki los spotka Rozalię i czy da radę stanąć do tej bolesnej walki.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z dużym zainteresowaniem, dzięki niegasnącym emocjom i lekkiej niepewności. W tym przypadku mamy do czynienia z romansem współczesnym w którym pojawia się kilka pikantniejszych scen, które w pewien sposób podkręcają tę historię. Uważam, iż dobór zawodów, czy też zainteresowań głównych bohaterów, czyli: muzyk, fotografka, projektantka mody (Michalina) są nadal niecodziennymi na rynku książkowym i jak najbardziej wprowadzają świeżość w takich historiach. Natomiast zakończenie tej pozycji to zbrodnia, jak można w takim kluczowym momencie zostać bez odpowiedzi, dlatego też wyczekuję z niecierpliwością kolejnej części. Okładka zdecydowanie pasuje do treści pozycji i dzięki swej kolorystyce wyróżniającej postacie oraz tytuł wpada w oczy potencjalnego odbiorcy. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom romansów, które opierają się na życiowych problemach skłaniających do refleksji.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu AlterNatywne.

www.tinarecenzuje.pl
www.instargram.com/tinarecenzuje
www.facebook.com/tinarecenzuje

“Masz prawo być szczęśliwa!”

Kiedy tylko wszedłem od razu zobaczyłem JĄ odwróconą tyłem, przy ekspresie do kawy. Była taka piękna, taka idealna. Nie mogłem oderwać od niej wzroku. Intuicja podpowiada mi, żeby kuć żelazo, póki gorące, więc postanowiłem podejść, zagadać i zobaczyć co się stanie. Gdy byłem już wystarczająco blisko przywitałem się, a wtedy gwałtownie odwróciła się, jej wzrok mówił wszystko, rozpoznała mnie.

Czy słyszałeś już o debiutanckiej romantycznej powieści Pauli Wieczorek? Poznaj “Jestem gotowa” - książkę, która swojej premiery doczekała się 24 sierpnia 2023 roku, nakładem Wydawnictwa AlterNatywne.

Paula Wieczorek jest początkującą pisarką, a także żoną i mamą. Nie boi się spełniać swoich marzeń i wierzyć w siebie. Posiada ogromne pokłady empatii, przy różnych wyborach często polega na swojej intuicji. Kocha życie bez względu na to, co jej przynosi. Wierzy w lepsze jutro oraz wyznaje zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Rozalia jest młodą kobietą z ogromnym bagażem doświadczeń. Już od dzieciństwa musiała znosić alkohol i patologię panującą w jej rodzinie. W ramach protestów buntuje się robiąc to, czym tak naprawdę gardzi - pije, pali, imprezuje.

Aż w końcu w jej życiu pojawia się ON - inteligentny, przystojny, poukładany i utalentowany Maksymilian. To przy nim Rozi odnajduje na nowo sens życia, czuje się szczęśliwa. Sielanka ta nie trwa jednak zbyt długo. Życie pary wywraca się do góry nogami, gdy dowiadują się, że Rozalia jest bardzo ciężko chora. Czy kobieta odnajdzie w sobie wystarczające pokłady siły, aby zawalczyć o siebie?

“Jestem gotowa” Pauli Wieczorek, to powieść romantyczna z elementami dramatu. Autorka porusza w niej istotne kwestie, między innymi takie jak: alkoholizm, odrzucenie, samotność, a także przyjaźń, miłość, czy niewyobrażalną determinację do walki z przeciwnościami losu.

Historia rozpoczyna się dramatycznie - czytelnik jest świadkiem przejawiającej się patologii w rodzinie głównej bohaterki. Chwilę później następuje nagły, niespodziewany zwrot akcji i koszmar przeobraża się w cukierkową, prawie idealną bajkę o romantycznym wybrzmieniu. Nic jednak nie trwa wiecznie, ponieważ scenariusz rodem z filmu dla zakochanych stopniowo zamienia się w walkę o przetrwanie. Zatem nietrudno o wnioski, że nastrój książki jest bardzo zmienny z negatywnego na pozytywny, a następnie z pozytywnego na negatywny. Istna sinusoida.

Fabuła jest banalna, nie ma w niej nic nadzwyczajnego, powiela utarte już schematy, jednak mimo wszystko wciąga. Wciąga dzięki swojej zadowalającej dynamice, nagłym zwrotom akcji, czy wielowątkowości, która została przedstawiona w logiczny sposób. Autorka bardzo zgrabnie przeskakuje z wątku na wątek, nie robi przy tym zbędnego zamieszania.

Napisana lekkim, chwytliwym piórem, które czyta się bardzo szybko i przede wszystkim, które chce się czytać. Postaciami są ludzie z raz to większymi, innym razem mniejszymi bagażami doświadczeń. Zostali nakreśleni w bardzo oszczędny sposób, dlatego też często nie mamy pojęcia, jak bohater wygląda, za to doskonale czujemy, to co oni. Ich emocje w dużym stopniu odbijają swoje piętno na czytelniku, czyniąc lekturę emocjonującą.

Podsumowując: “Jestem gotowa” Pauli Wieczorek to udany debiut literacki. Jest to powieść dramatyczno-romantyczna, która mimo swojej prostoty niesie za sobą gigantyczne przesłanie. Nie sposób przejść obok niej obojętnie. Ponadto ogromnym plusem jest także narracja pierwszoosobowa, wielowątkowość, krótkie rozdziały, czy nagłe zwroty fabuły, to wszystko i jeszcze więcej sprawia, że książka ciekawi, chce się ją czytać. Polecam.

www.tinarecenzuje.pl
www.instargram.com/tinarecenzuje
www.facebook.com/tinarecenzuje

“Masz prawo być szczęśliwa!”

Paula Wieczorek to debiutująca autorka, która stara się cieszyć życiem, mimo że czasami jest nieprzewidywalne. W ,,Jestem gotowa" można wyczuć, że jest to początek pisarskiej przygody. Moim zdaniem jest to całkiem dobry początek. Trochę nie podoba mi się rozmiar, w jakim została wydana książka, ale to już takie czepianie się szczegółów.

,,Jestem gotowa" to powieść opowiadająca historię Rozalii, która dorastała w patologicznej rodzinie. Co odcisnęło na niej swoje piętno. Dziewczyna wściekła na sytuację rodzinną w akcie buntu zaczęła powielać błędy rodziców. Nikt nie był w stanie powstrzymać jej przed destrukcyjnymi zachowaniami. Nawet jej przyjaciółka była bezsilna i mogła jedynie obserwować upadek Rozalii.

Nastawienie głównej bohaterki ulega zmianie, dopiero kiedy poznaje Maksymiliana. Nowa znajomość pobudza dziewczynę do działania. Rozalii zaczyna rozumieć, że chce być lepszą wersją siebie dla Maksa. Dociera do niej, że nie może tak dłużej żyć. Ich relacja przeradza się w związek. Niestety na drodze Rozalii i Maksymiliana pojawia się wiele przeciwieństw, na które oboje nie byli gotowi. Los zdecydowanie ich nie oszczędza, a sytuacja staje się coraz poważniejsza.

,,Jestem gotowa" to powieść...

imkolwiek jesteś, mężczyzna czy kobietą, osobą silną czy słabą, zdrową czy chorą...
Wszystkie te rzeczy liczą się mniej niż to, co masz w sercu. Jeśli masz duszę wojownika, jesteś wojownikiem. Te inne rzeczy to szkło, które otacza lampę, a Ty jesteś światłem w środku.
*****

Takim pięknym cytatem wita nas historia Rozalii i Maksymiliana, historia pełna demonów przeszłości, okrutnej choroby, ale też wielkiej miłości i walki o rodzinę.

Rozalia pochodzi z patologicznej rodziny, ile razy czytam słowa jestem głupia, bezwartościowa, nijaka mam ogromny uraz do wszystkich rodziców, którzy poprzez swoje nałogi i egoizm niszczą kruchą psychikę dziecka. Gdyby nie jej przyjaciółka Michalina, która nie pozwala dziewczynie stoczyć się na dno poprzez ciągle imprezy i picie , nie wiadomo co by się stało.
Przyjaciółka załatwia Rozalii pracę w restauracji, i tam dziewczyna odnajduje chęć i wolę zmian w swoim życiu. Nawet zapisuje się na kurs fotografii, co rzeczywiście bardzo ją wciąga.
Pewnego dnia w barze dziewczyny poznają dwóch przystojnych mężczyzn, jeden z nich szczególnie wpada w oko Rozalii. Później spotyka go przy stoliku w swojej pracy....
Jesteśmy świadkami wzrastania cudownej miłości, a także dźwięków muzyki , gdyż Maksymilian jest kompozytorem.

Jest to historia o miłości, o strasznej chorobie jaką jest rak, o walce o ciążę przy przyjmowaniu chemioterapii.
Wzruszająca z wyciskajacym łzy końcem..
Wiemy jednak, że będzie kontynuacja, gdyż autorka kończy historię słowami : koniec części pierwszej...

Polecam książkę każdemu, kto nie boi się trudnych tematów i wielkich wzruszeń 💜

*****

Jestem po przeczytaniu debiutu Pauli Wieczorek jakim jest książka pt. "Jestem gotowa", która jest bardzo poruszająca.

Rozalia nie miała dobrego dzieciństwa. Wychowywała się w patologicznej rodzinie, w której ciągle był alkohol. Otrzymywawszy takie wzorce w domu, sama pije i imprezuje. Na szczęście ma przyjaciółkę Michalinę na którą zawsze może polegać, choć nawet najlepsza przyjaciółka nie jest w stanie powstrzymać dziewczyny przed stoczeniem się na dno.

Pewnego dnia w życiu Rozalii pojawia się Maksymilian, który jest wybitnym muzykiem. Postanawia się zmienić jak również swoje życie. Wkońcu wszystko idzie ku dobrej drodze i dziewczyna jest szczęśliwa. Wkrótce młodzi dowiadują się, że będą mieli dziecko a Rozalia otrzymuje wiadomość, że jest chora.

"Jestem gotowa" to debiut, który bardzo mnie poruszył. Po spotkaniu chłopaka Rozalia postanawia zmienić swe życie mimo, że ma kompleksy. Po otrzymaniu dwóch wiadomości Rozalia postanawia walczyć o siebie i dziecko. Na szczęście ma przy sobie kochającego chłopaka oraz przyjaciółkę jak również innych życzliwych ludzi, którzy wspierają, podtrzymując dziewczynę na duchu i nie pozwalają jej wpaść w dołek. Pomino przeciwności losu, kobieta jest silna.

Ta książka porusza oraz rozwala emocjonalnie. W planie jest drugi tom, którego nie mogę się doczekać.

Jestem gotowa. Od samego początku lektury zastanawiałam się nad tytułem. Nie mogłam zrozumieć, do czego zmierza autorka, dokąd prowadzą losy bohaterki i na co jest gotowa. Ale w pewnym momencie zrozumiałam znaczenie tych słów. I chylę czoła przed zachowaniem Rozalii i jej gotowością do przyjęcia tego, co zafundował jej los …
Rozalia wychowywała się w patologicznej rodzinie, w której obecny był w nadmiarze alkohol. Rodzice nie zajmowali się córką, ciągle imprezowali. Dziewczyna nie miała dobrych wzorców do naśladowania. I jej życie zmierzało w złym kierunku, powoli się staczała naśladując rodziców. Nawet jej przyjaciółka, Michalina, nie mogła jej powstrzymać. Ale nieoczekiwanie pojawił się on – Maksymilian, dobrze zapowiadający się młody muzyk. Dzięki niemu dziewczyna się zmienia, zaczyna dbać o siebie i odnajduje szczęście. Dziwi się, że to właśnie na nią chłopak zwrócił uwagę, ale nie zawsze w życiu wszystko jest oczywiste i do przewidzenia. Młodzi są szczęśliwi i pełni radości, tym bardziej, że na świat ma wkrótce przyjść owoc ich cudnej miłości. Jednak ich radość zostaje stłumiona, gdy dociera do nich tragiczna wiadomość. Okazuje się, że dziewczyna jest chora na raka. I przyszła matka ma jeden cel, uratować życie małej istotki. Tylko to się liczy, aby dziecko urodziło się zdrowe. Jaki scenariusz przewidział dla nich Pan? Na jaką próbę zostaną wystawieni młodzi, pełni zapału i chęci życia, ludzie ? Czy Rozalia będzie na tyle silna, aby pokonać chorobę? Nie opuszczajcie jej, bądźcie z nią do końca …
Mogłabym zaryzykować stwierdzenie, że Jestem gotowa to dość przewidywalny romans, który nie powinien mieć miejsca. On - z dobrego domu, ona – dziewczyna z patologicznej rodziny. Dwa różne światy i inne cele do osiągnięcia w życiu. Jednak jest coś ponad nimi, co łączy niemożliwe i nierealne. To miłość. Piękna i czysta. Nieoczekiwana i nieskazitelna. Ona jest ponad wszystko i jej nie sposób ubrać z żadne ramy. Powieść w pewnej chwili nabiera innego znaczenia i reprezentuje ważne wartości. Walka z chorobą, ale i z samym sobą. Pokazuje, jaką moc ma przyszła matka, i jak walczy o życie nienarodzonego dziecka. Liczy się owoc miłości, nawet kosztem własnego życia. Bohaterka codziennie walczy z chorobą, chemia ją wykańcza i wycieńcza, ale ona się nie poddaje. Ma dla kogo żyć.
Przekonajcie się, ile kobieta może mieć w sobie mocy i energii, jak potrafi przeciwstawiać się chorobie i walczyć o przyszłość rodziny. Obraz smutny, ale napawający optymizmem, dający siłę i napęd do pokonywania wszelkich trudności. Warto brać przykład z postawy Rozalii, kobiety odważnej i niepokonanej.
Zasmuciła mnie autorka zakończeniem, wszystko wskazuje na ciąg dalszy historii. Ale ile mam czekać? Ja sobie dopowiadam zakończenie, i oczywiście jest ono z happy endem. Tylko nie znam zamysłów autorki. Czekam z niecierpliwością na dalsze przygody Rozalii i jej rodziny, proszę nie trzymać mnie długo w niepewności.
Polecam, powieść stawia przed nami wiele pytań, skłania do refleksji i głębszej zadumy nad życiem. I przede wszystkim uczy, jak się cieszyć z tego co mamy, jak celebrować każdą chwilę i każdy nowy dzień … Nie wiadomo, co los szykuje dla nas jutro …

Rozalia wychowywała się w patologicznej rodzinie,...

📕 „Jestem gotowa”. Historia pełna buntu, bólu i prób samodestrukcji. 💔 To opowieść, która porusza głęboko serce czytelnika i skupia się na trudnych tematach, takich jak patologia rodziny, uzależnienie, miłość i walka z chorobą. To opowieść o Rozalii, młodej dziewczynie, która w swoim życiu doświadczała wielu trudności i rozczarowań, ale odnajduje siłę, aby walczyć o swoje szczęście i zdrowie. 🥲

„Jest to cholernie przykre, ponieważ uświadomiłam sobie, że nikogo nie interesuję, nikogo nie mam na tym pieprzonym świecie. Tak po prostu."

Główną bohaterką jest Rozalia, która wychowana w patologicznej, alkoholowej rodzinie, buntuje się przeciwko temu, co nienawidzi u swoich rodziców, popadając w nałogi i destrukcyjne zachowania. Michalina, jej najlepsza przyjaciółka, zgoła inna niż Rozalia, robi co w jej mocy, by przyjaciółka zmieniła swoje życie. Pewnego dnia Rozalia poznaje Maksymiliana, wybitnego muzyka klasyki, który staje się dla niej sensem życia i inspiracją do zmiany. To opowieść o drugiej szansie i o tym, jak miłość może zmienić człowieka.

Książka skupia się na trudnej drodze Rozalii do zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, gdy dowiaduje się, że jest chora na raka jajnika, nosząc w tym samym momencie dziecko pod sercem. To moment, który niespodziewanie przerywa ich sielankę, ale jednocześnie staje się wyzwaniem do walki i dowodem na to, jak wiele jest w stanie znieść człowiek w obliczu tragedii...

📕 Z całą recenzją zapoznacie się na blogu, do czego serdecznie Was zachęcam 🙂 👉 https://zaczytanyksiazkoholik.pl/recenzje/historia-pelna-buntu-bolu-i-prob-samodestrukcji-jestem-gotowa/

„Jesteśmy z dwóch różnych światów. Ja, zwykła kelnerka z biednej rodziny, ty, książę z dobrego domu z wielką karierą. […] To się nie uda, Maks, nie ma dla nas dobrego scenariusza.”

Rozalia jest bardzo ciekawą postacią. Czynią ją taką doświadczenia, które niestety nie są łatwe. Bohaterka wychowała się w patologicznej rodzinie, przez co sama niejednokrotnie zbacza z właściwej „ścieżki”. Imprezuje i spożywa sporo alkoholu, staczając się powoli na samo dno własnego istnienia.
Na szczęście ma u swojego boku przyjaciółkę, z którą przyjaźni się już wiele lat. Michalina dostrzega w niej coś znacznie więcej niż tylko biedną, zagubioną dziewczynkę z trudnymi doświadczeniami. I tak jest w zasadzie przez cały czas trwania ich przyjaźni. Dziewczyna wierzy w Rozalię mimo błędów, które popełnia. Wierzy w nią nawet bardziej niż ona sama, bo bohaterka nie wierzy, że cokolwiek jeszcze w życiu jej przyjdzie osiągnąć, że jest coś warta. Przyjaciółka załatwia jej pracę i pilnuje, aby Rozi niczego nie schrzaniła.
Jednak otrzymana praca zmienia w jej życiu znacznie więcej niż stan konta, wiarę w siebie i oderwanie od ciągłego imprezowania. To tam właśnie poznaje Maksymiliana, choć już wcześniej go gdzieś widziała i zwrócił on na siebie jej uwagę. Teraz jednak mają okazję się bliżej poznać, bo mężczyzna często wpada ze swoim przyjacielem do restauracji, w której ona pracuje. Okazuje się, że Maksymilian jest wybitnym muzykiem, co bardzo imponuje dziewczynie, ale jednocześnie zasiewa ziarno niepewności czy aby na pewno pasują do siebie. W końcu ich życia i doświadczenia tak bardzo się od siebie różnią. Dziewczyna potrzebuje chwili, aby mu zaufać i przekonać się, że ten związek to dobry pomysł.
Wkrótce wydaje się, że wszystko zaczyna się w jej życiu układać. Oddana przyjaciółka, ukochany mężczyzna, praca…. A nawet ciąża! Sielanka jednak nie trwa długo bo poza dzieckiem, które nosi pod sercem otrzymuje również inną wiadomość – rak!
Czy kobieta znajdzie w sobie wystarczająco dużo siły, aby walczyć o siebie i o dziecko?
Czy zostanie sama, czy będzie mogła liczyć na pomoc najbliższych jej osób?
Wygra tą nierówną walkę, czy przegra…?
Autorka porusza w książce bardzo wiele niesamowicie istotnych tematów. Przede wszystkim pokazuje jak bardzo doświadczenia z dzieciństwa/z domu rodzinnego wpływają na naszą przyszłość, na nasze wybory… i jak nas kształtują. Pokazuje też zmianę, bowiem bohaterka przechodzi ogromną przemianę. Paula Wieczorek daje nadzieję tym, którzy nie wierzą, że mogą coś w swoim życiu zmienić. Pokazuje bowiem, że to jest możliwe. Trzeba do tego tylko odrobinę przyjaźni, pasji i miłości… ważne, aby nie być z tym samemu i potrafić przyjąć pomoc od innych. Ponadto książka ukazuje bezwarunkową przyjaźń w najczystszej postaci – aż miło robi się na sercu.
No i walkę o siebie…. Nierówną, trudną i niesprawiedliwą…
Książka kończy się w takim momencie, że jednocześnie już zacieracie łapki na kontynuację i macie ochotę autorkę udusić za to, że przerwała w takim właśnie momencie. Ale później zdajecie sobie sprawę, że jeśli byście autorkę udusili to się kontynuacji nie doczekacie, więc Wam się ten czyn nie opłaca ;p.
Muszę przyznać coś, co przyznam chyba pierwszy raz…. „Jestem gotowa” to książka, nad którą sprawuję patronat medialny. I wiecie co…? Jestem ogromnie DUMNA, że mam pod swoimi skrzydłami taką właśnie pozycję. Jest ona bardzo wartościowa. Powinna stać się obowiązkową lekturą. Droga autorko… gratuluję ci z całego serca i czekam na poznanie dalszych losów Rozalii.
Moja ocena: 9/10

Rozalia pochodzi z patologicznej rodziny. Rodzice piją i ignorują istnienie dziecka. Nie interesują się jej życiem, nie wspierają. W podstawówce Rozi poznaje Michalinę i od tej pory przyjaciółki są nierozłączne. W okresie dojrzewania Rozalia zaczyna się staczać w ślady rodziców. Ciągle imprezy i chlanie zajmują jej czas. Wtedy jej dobry duch, Michalina, stawia ją na nogi, każe wziąć się w garść, znajduje pracę. Dziewczyny zamieszkują razem.

Pracują w restauracji, gdzie Rozi poznaje Maksymiliana i Patryka. Już wcześniej przypadkiem wpadła na Maksa, ale wtedy się minęli. On okazuje się muzykiem, grającym na światowym poziomie, ma kontrakt we Włoszech.

Ta dwójka zaczyna się spotykać, choć przez jakiś czas się mijają i nie wiadomo czy uda mu się połączyć pracę z życiem osobistym.

Maksymilian jest cudownym człowiekiem, który uwierzył w dziewczynę z nieciekawą przeszłością.

Rozi wyszła z dołka, ale wciąż ma kompleksy związane ze swoim pochodzeniem i z przeszłością. Trafiła na wspaniałych ludzi, którzy pomogli jej zmienić życie. Już zaczęła układać je sobie z Maksem, gdy usłyszała podwójną diagnozę: radosną - ciąża - i przerażającą - rak.

Kobieta musi walczyć o życie swoje i dziecka. Jest jej ciężko, ale gdy chce się poddać, jej partner i przyjaciółka dodają jej skrzydeł.

Obserwujemy tę walkę i kibicujemy odważnej młodej kobiecie, która znalazła siłę, by zmienić drogę wyznaczoną przez jej rodziców. Z całych sił trzymałam za nią kciuki.

Opowieść urywa się w połowie a ja muszę wiedzieć co będzie dalej. Książka dostarczyła mi wielu emocji i jestem gotowa na drugą część. Czytajcie!

Autorka książki używa prostego i bardzo zrozumiałego języka co sprawia że książkę się bardzo dobrze czyta. Ogromnie polecam i czekam na ciąg dalszy.

• Idą do mnie (kupione)
  • Literatura obyczajowa i romans
  • Przeczytane w 2023 roku
  • Wydawnictwo AlterNatywne/NowoCzesne
  • Samodzielne
  • Recenzje

Dodaj cytat z książki Jestem gotowa